Dziewczynka z Muszyny wystąpi w stroju podhalańskim przed prezydentem RP - podhale24.pl
Czwartek, 01 czerwca
Imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany
Zakopane
Clouds
16°
Wiatr: 1.44 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
16°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 60 %
Clouds
16°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
20°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
18°
Wiatr: 1.404 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
36 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
29.05.2008, 14:55 | czytano: 1265

Dziewczynka z Muszyny wystąpi w stroju podhalańskim przed prezydentem RP

9-letnia Martyna Szost z Muszyny, uczennica II klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Muszynie im. Jana Pawła II została zaproszona do udziału w koncercie Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, która 30 maja zaprezentuje się na zaproszenie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z okazji Dnia Dziecka.

archiwum KOSG
archiwum KOSG

- Martyna Szost w kwietniu tego roku wzięła udział w Konkursie Młodych Wokalistów w Starym Sączu, którego została laureatką w swojej kategorii wiekowej – w konkursie, w którym próbowało swoich sił ok. 150 dzieci i młodych ludzi - informuje mjrMarek Jarosiński, rzecznik prasowy komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. - Wypatrzył ją tam przewodniczący jury konkursu, naczelnik Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, kpt. SG Leszek Mieczkowski i zaprosił do występu wraz z tą renomowaną orkiestrą w koncercie z okazji Dnia Dziecka w ogrodach Pałacu Prezydenckiego i na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

- Młoda wokalistka zaśpiewa utwór Bolesława Szulii "Zabawa z misiem" i utwór ludowy "Młoda uroda", w stroju podhalańskim - mówi kpt. Leszek Mieczkowski, naczelnik Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. - Nasza Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej często występuje w różnych regionach Polski i za granicą. Staramy się wykorzystywać te występy do promowania młodych talentów i naszego regionu. Dlatego zapraszamy utalentowanych młodych wokalistów do udziału w naszych koncertach na festiwalach i przeglądach oraz z okazji różnych uroczystości i rocznic. Dzięki temu możemy te talenty zaprezentować szerokiej publiczności – w Polsce i za granicą.

ryb/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas