Dziewczynka z Muszyny wystąpi w stroju podhalańskim przed prezydentem RP - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Rabka Zdrój
Clouds
15°
Wiatr: 7.668 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.64 km/h Wilgotność: 80 %
Rain
16°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
17°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
22°
Wiatr: 7.236 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
20°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
78 %
Nowy Targ
68 %
Zakopane
50 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 39 | 78 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
29.05.2008, 14:55 | czytano: 1312

Dziewczynka z Muszyny wystąpi w stroju podhalańskim przed prezydentem RP

9-letnia Martyna Szost z Muszyny, uczennica II klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Muszynie im. Jana Pawła II została zaproszona do udziału w koncercie Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, która 30 maja zaprezentuje się na zaproszenie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z okazji Dnia Dziecka.

archiwum KOSG
archiwum KOSG

- Martyna Szost w kwietniu tego roku wzięła udział w Konkursie Młodych Wokalistów w Starym Sączu, którego została laureatką w swojej kategorii wiekowej – w konkursie, w którym próbowało swoich sił ok. 150 dzieci i młodych ludzi - informuje mjrMarek Jarosiński, rzecznik prasowy komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. - Wypatrzył ją tam przewodniczący jury konkursu, naczelnik Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, kpt. SG Leszek Mieczkowski i zaprosił do występu wraz z tą renomowaną orkiestrą w koncercie z okazji Dnia Dziecka w ogrodach Pałacu Prezydenckiego i na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

- Młoda wokalistka zaśpiewa utwór Bolesława Szulii "Zabawa z misiem" i utwór ludowy "Młoda uroda", w stroju podhalańskim - mówi kpt. Leszek Mieczkowski, naczelnik Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. - Nasza Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej często występuje w różnych regionach Polski i za granicą. Staramy się wykorzystywać te występy do promowania młodych talentów i naszego regionu. Dlatego zapraszamy utalentowanych młodych wokalistów do udziału w naszych koncertach na festiwalach i przeglądach oraz z okazji różnych uroczystości i rocznic. Dzięki temu możemy te talenty zaprezentować szerokiej publiczności – w Polsce i za granicą.

ryb/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas