Film o Heródku promuje wystawę w rabczańskim Muzeum im. Władysława Orkana (obejrzyj) - podhale24.pl
Wtorek, 21 maja
Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana
Jabłonka
Clouds
19°
Wiatr: 2.16 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
19°
Wiatr: 2.52 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
13°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 69 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
26 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
14.08.2014, 23:03 | czytano: 1559

Film o Heródku promuje wystawę w rabczańskim Muzeum im. Władysława Orkana (obejrzyj)

Do końca sierpnia czynna będzie wystawa “Heródek – Orawski Nikifor” udostępniona w starym, rabczańskim kościółku – muzeum. Wystawa prezentuje rzeźby jednego z najbardziej rozpoznawalnych twórców kręgu ART BRUT (twórczość artystów z marginesu społecznego) w Polsce.

kadr z filmu
kadr z filmu
Po raz kolejny nakręcenia filmu promującego wystawę podjęli się Aleksander Hordziej i Katka Szczęśniak ze Studia GRADES (znani bliżej jako Dirty Sanczez & Pani Lampka).

- Prezentujemy efekty wielomiesięcznej, wytężonej pracy, podczas której błądziliśmy po orawskich bezdrożach łapiąc najlepsze możliwe kadry. Filmik powstał w Lipnickich plenerach a główną rolę prócz rzeźb zagrała Babia Góra, kręcona z różnych perspektyw (także ze szczytu). Ten trzyminutowy film był także dobrym pretekstem aby rzeźby wyszły z magazynów i sal wystawowych i zaprezentowały się w swej “boskiej” krasie tam gdzie ustawiał je zwykle ich twórca. Już niedługo opublikujemy dłuższą wersję filmu zawierającą wywiady z ludźmi którzy znali Heródka i jeszcze więcej lipnickich klimatów - tłumaczą twórcy.

W filmie wykorzystano archiwalne nagranie pt: “Heródek” autorstwa prof. Romana Reinfussa udostępnione przez Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie oraz fotografie Jerzego Sierosławskiego ze zbiorów Muzeum w Rabce. Dźwiękowe impresje a la Heródek pochodzą ze spektaklu “Nieudany Krewniak” Maji Spychaj – Kubackiej, a ich autorem jest Ludwik Młynarczyk.



opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas