Biblioteka jak nowa - podhale24.pl
Środa, 07 grudnia
Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Czarny Dunajec
Clouds
-0°
Wiatr: 11.592 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
-1°
Wiatr: 12.744 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 11.736 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
Wiatr: 10.908 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
-0°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 71 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
03.09.2014, 12:57 | czytano: 5059

Biblioteka jak nowa

NOWY TARG. Remont i modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej trwał kilka miesięcy. Dziś placówka została oficjalnie otwarta. - To była wielka praca, wysiłek i starania o pozyskanie środków na ten remont - mówiła dyr. MBP Milena Pilarska.

Modernizacja kosztowała ponad milion złotych. Całkowicie zmieniono główne pomieszczenia oraz zaplecze. Placówka została skomputeryzowana, sale odnowione i częściowo przebudowane. Środki na inwestycję pozyskano z kilku źródeł - od wojewody, poprzez marszałka i Ministra Kultury.

- Biblioteka to taka inwestycja, która się nie zwróci finansowo, może nawet teraz będzie więcej kosztować. Ale to inwestycja w kapitał ludzki, co jest nie do przecenienia - przypomniał obecny na uroczystości dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Jerzy Woźniakiewicz.

- To bardzo ważna inwestycja, inwestycja w kulturę. A kultura jest tym, na czym powinniśmy bazować, z czego wyrastamy - mówił Marek Fryźlewicz. - Biblioteka i czytelnia służy nie tylko mieszkańcom miasta, ale i powiatu oraz wszystkim, którzy tu zawitają. Biblioteka dofinansowywana jest z powiatu, może trochę za mało, ale i za to dziękujemy - podsumował burmistrz.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
guguś06:56, 5 września 2014
@ młoda czytelniczka:
To wcale nie jest, przynajmniej jeśli chodzi o mnie, malkontenctwo dla malkontenctwa li tylko. Problem z władzą w dzisiejszej Polsce polega w głównej mierze na tym że zupełnie przypadkowi ludzie podejmują przypadkowe i koniunkturalne decyzje, często otrzymane w czarnej teczce z Krakowa, Warszawy czy ostatnio z Brukseli. Ktoś ma znajomego pośrednika w handlu blachą to nagle co rok w podległych mu instytucjach trzeba dachy zmieniać, ktoś inny ma układ z producentem kostki brukowej to nagle okazuje się że co rok zachodzi potrzeba zmieniania chodników, itd. itp. - to tylko dwa przykłady (tutaj akurat powód jest nieco inny, ale też nagi: wybory!). Tak to biega, młoda czytelniczko, przy czym często taka jakaś wspaniała modernizacja prowadzi do pogorszenia jakości życia mieszkańców, czego najlepszym dowodem jest np. ta nieszczęsna Dekada (dalej cztery miejsca wsiadania/wysiadania do busów i autobusów) i nie tylko. Ostatnią rzeczą o jaką tym cwaniaczkom na stołkach chodzi jest nasze dobro społeczne (nie krytykujmy to w końcu zrobią tak że będziemy zimą w trampkach biegać).
dsa20:57, 4 września 2014
patrzcie jak sie pchają zeby wstege przeciąc:)
stała czytelniczka19:16, 4 września 2014
Ale wiocha ! Kto to projektował ? Przedtem było lepiej, nic właściwie się nie zmieniło, trochę więcej komputerów i regałów. No może jest czyściej. Szkoda było pieniędzy.
bzbz11:07, 4 września 2014
a czy autor tekstu mógłby w ogóle napisać, gdzie (dla niewtajemniczonych) znajduje się ta biblioteka?

Biblioteka od kilku dekad znajduje się w MOK. Moderator.
Czerwony koral08:16, 4 września 2014
a ta góralka i jej gorsecik. mniam mniam
DDD06:19, 4 września 2014
A gdzie ona w ogóle jest? pierwsze słysze
oko22:41, 3 września 2014
"Biblioteka dofinansowywana jest z powiatu, może trochę za mało, ale i za to dziękujemy - podsumował burmistrz". Zamiast dotować doradców może trzeba było dołożyć pieniędzy i mniej narzekać - wybory !!! sie bedzie działo !!! Już widać nerwowość. A tu trzeba spokoju burmistrzu drogi i drogi też, drogi burmistrzu.
młoda czytelniczka22:26, 3 września 2014
Długo już czytam komentarze ale co by zrobili /miasto,burmistrz.ksiądz/ to wszystko się nie podoba.Może popatrzyć z innej strony i bzdur nie wypisywać.
Mól książkowy20:56, 3 września 2014
sam remont ok. szkoda ,że czytelnia straciła troche miejsca za mało ławek z krzesłami , gdzie posadzą dzieci i młodzież na lekcji bibliotecznej, konkursie czy zebraniu bibliotekarzy
na otwarciu powinny być informacje jak przedstawia się poziom czytelnictwa , ile osób korzysta, jaki jest księgozbiór czy skomputeryzowany oraz kiedy będą e-booki
wyborca17:36, 3 września 2014
Sala w MOKu, lodowisko, targowica itd. To też musi być zrobione!
faraday15:18, 3 września 2014
problem w tym że osoby niepelnosprawne nadal maja problem w dotarciu do biblioteki.ym wiekszy,że ksiązki sa bardzo drogie i niewielu stac na kupno.Gdyby jeszcze była informacja jak ci,ktorzy nie moga poruszac sie po schodach maja z biblioteki korzystac ? myslę,że wszelkie informacje o pracy biblioteki,telefon kontaktowy,mozliwośc zamowienia książek przez telefon (do odebrania przez n.p.życzliwycvh sasiadów czy rodzinę,) katalog ksiażeki.t.p - powinny byc podane na stronach internetowych
dac13:29, 3 września 2014
a moze teraz by zmodernizowac sale kinowa w moku?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas