13 Opłatek Maltański także w Nowym Targu - podhale24.pl
Wtorek, 03 października
Imieniny: Teresy, Józefy, Heliodora
Jabłonka
Clouds
14°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.66 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
11°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
23.11.2014, 13:18 | czytano: 2396

13 Opłatek Maltański także w Nowym Targu

NOWY TARG. Opłatek Maltański to ogólnopolska akcja charytatywna organizowana przez Związek Polskich Kawalerów Maltańskich przy współpracy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej. Tegoroczna edycja odbędzie się m. in. w Krakowie, Chrzanowie, Myślenicach, Wadowicach, Wieliczce i Nowym Targu.

arch. organizatora
arch. organizatora
- W tym roku połączyliśmy siły rodziny Państwa Worwów i Fundacji Związku Polskich kawalerów Maltańskich Maltańskiej Służby Medycznej oddział Nowy Targ. Państwo Worwowie wzorem lat poprzednich będą sponsorami kolacji, natomiast my zapewniam paczki. Wkład do paczek pozyskamy od sponsorów oraz ze zbiórek - informuje Katarzyna Jaskulska.

Zbiórki odbędą się 29 i 30 listopada od godz. 9.00 do godzin zamknięcia sklepów w E'leclercu i Steskalu (ul. Pl. Evry i Szaflarska).

- Do końca listopada prosimy osoby chcące wziąć udział w opłatku i otrzymanie paczki o zgłaszanie się do siosrty Benwenuty przy parafii p.w. NSPJ w Nowym Targu. Ugościmy każdą osobę, ale paczkę otrzymają wyłącznie te osoby, które zgłoszą się do końca listopada - dodaje komendant MSM.

Jak tłumaczą organizatorzy - "jednym z doraźnych działań Zakonu Maltańskiego w Polsce są Opłatki Maltańskie – spotkania wigilijne dla ubogich rodzin wielodzietnych, osób samotnych i niepełnosprawnych. Takie świąteczne spotkania organizowane są od roku 2002 i w roku 2014 przy współpracy z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej będą miały miejsce w 15 miastach: Krakowie, Warszawie, Katowicach, Myślenicach, Chrzanowie, Wieliczce, Wadowicach, Tarnowie, Nowym Targu, Gliwicach, Olsztynie, Stalowej Woli, Sopocie, Toruniu oraz Bielsku-Białej. Ideą Opłatka Maltańskiego jest szerzyć radość i pomoc osobom najbardziej potrzebującym."

Honorowymi patronami akcji w poszczególnych regionach są: JEm. Ks. Franciszek Kardynał Macharski, JEm. Ks. Stanisław Kardynał Dziwisz, JEm. Ks. Kazimierz Kardynał Nycz, Ekscelencje Biskupi diecezjalni oraz Prezydent ZPKM Aleksander hr. Tarnowski.

Nowotarska wigilia odbędzie się 24 grudnia o godz. 13.oo w restauracji Ruczaj.

Więcej na www.oplatekmaltanski.org oraz www.facebook.com/oplatekmaltanski.

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
mati14:23, 24 listopada 2014
Jak czytam o zakonie maltańskim dostaje dreszczy,radzę poszperać i poszerzyć wiedzę na ów temat .AA dotyczy to również caritasu,,brrrr.
Ultra21:51, 23 listopada 2014
Szanowna Pani : Katarzyna Jaskulska
Czy zechciałaby Pani wyjaśnić mnie , co taki honorowy patron może lub nie może . Czy jest on w ogóle potrzebny ? Czy to on będzie rozdawał te paczki?Czy może będzie dokładał do tych paczek , jeśli będzie za mało . Bardzo proszę o odpowiedż . Przepraszam że zapytam , jakie stanowisko Pani zajmuje w tej hierarchii .
miodzio19:53, 23 listopada 2014
Piękna sprawa
Ultra19:28, 23 listopada 2014
Hmm. Czytano 433 . Niedziela , popołudnie , odpoczynek , relaks . Nikogo nie ma do dyskusji . Szum w głowach po wyborach . Czy obiad był ciężki do strawienia ? Szuser , Ty też należysz do zakonu? Można zapytać do którego?Do Chrystusa Pana , czy do tych pomniejszych ?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas