- Jeśli gabinet lekarza rodzinnego nie będzie czynny, pacjenci mogą skorzystać z opieki lekarza w innej przychodni lub z pomocy medycznej w szpitalnym oddziale ratunkowym bądź szpitalnej izbie przyjęć - informuje Jan Brodowski, rzecznik prasowy wojewody małopolskiego. - Do dyspozycji pacjentów są również ambulatoria nocnej i świątecznej opieki działające od godz.18.00, a w dni wolne od pracy – całodobowo. Zarówno do szpitalnych oddziałów ratunkowych, jak i izb przyjęć czy ambulatoriów nie obowiązuje rejonizacja.
- Każdy ubezpieczony ma prawo zmiany lekarza pierwszego kontaktu bezpłatnie trzy razy w roku. W tym celu wystarczy złożyć nową deklarację w wybranej przychodni. Świadczeniodawca, u którego byliśmy wcześniej zapisani, jest zobowiązany do wydania kopii dokumentacji medycznej na wniosek pacjenta - podkreśla Brodowski.
Na pytania dotyczące placówek medycznych, w których pacjenci uzyskają pomoc lekarza POZ, odpowiada bezpłatna i całodobowa infolinia Małopolskiego Oddziału NFZ – numer telefonu: 800 007 797. Infolinia ta jest czynna od 1 stycznia 2015 roku.
Wykazy placówek, które zawarły kontrakt z NFZ, oraz tych, które nie podpisały umowy, dostępne są na stronach NFZ oraz Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego: www.nfz-krakow.pl oraz www.malopolska.uw.gov.pl.
Lista podhalańskich placówek, które nie podpisały umów z NFZ:
- Gminny Ośrodek Zdrowia w Maniowach,
- Paweł Filarecki, Krzysztof Janusz, Witold Majerczak przy ul. Wojska Polskiego w Nowym Targu,
- Centrum Medycyny Rodzinnej GRZYWACZ & LIGĘZA & CZEPEL-PAJERSKA przy ul. Szaflarskiej w Nowym Targu,
- Przychodnia Lekarzy Rodzinnych JUREK I PARTNERZY przy ul. Kopernika w Nowym Targu,
- Hubert Bryja, Beata Bryja - Klikuszowa 40a
- Alicja Szaflarska-Bulek ul. Mościckiego w Czarnym Dunajcu
- Ewa Berska Ochotnica Górna
- SP ZOZ w Krościenku
oprac. r/
Skontaktuj się z nami
+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas