Nowy Targ: nowy dworzec i galeria handlowa w miejsce starego - podhale24.pl
Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Jabłonka
Clouds
13°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 35 %
Clouds
14°
Wiatr: 2.592 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.376 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
24.09.2008, 10:39 | czytano: 4405

Nowy Targ: nowy dworzec i galeria handlowa w miejsce starego

NOWY TARG. Prezes nowotarskiego PKS Włodzimierz Januszewski wraz z architektem - przedstawicielem firmy PXM Projekt Południe z Krakowa złożyli wizytę burmistrzowi Nowego Targu, przedstawiając wizję zbudowania dworca PKS na miarę XXI wieku, połączonego z galeria handlową, otoczonego parkingami podziemnymi - informuje "Dziennik Polski".

Podhale24.pl
Podhale24.pl
Była to rozmowa na temat planu zagospodarowania przestrzennego, który będzie tworzony dla tego rejonu. Plan ma odpowiedzieć na pytanie, co można budować, a wiele wskazuje, że w kwadracie al. Tysiąclecia, ul. Krzywa, Królowej Jadwigi i "zakopianka" powstanie lokalny "Manhattan". Prace przy "historycznym" hotelu "Skalny" są intensywne, a urzędy, bank, MOK podnoszą rangę obszaru najlepiej dostępnego komunikacyjnie.

- Od pomysłu do realizacji droga jeszcze daleka... - zastrzega Bogumił Makowski, specjalista ds. public relations łódzkiego MPK. - Na razie jeszcze nie ma planu; gdy plan powstanie, będzie wiadomo, co można budować. Wtedy rozpatrzymy się w swoich możliwościach. Na razie też nie podejmowaliśmy żadnych rozmów z inwestorami.

Niemniej na kolejne spotkanie w urzędzie projektant umawiał się przed końcem września i będą to już rozmowy w wydziałach. Takie "podejścia" pozwalają też wybadać klimat wokół przyszłej inwestycji.

- Ustawiamy się pozytywnie do wszystkich pomysłów inwestycyjnych i inwestorów - zapewnia burmistrz Marek Fryźlewicz.

Więcej w Dzienniku Polskim
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
klon10:24, 2 października 2008
Pierzyna - nie wszystko co nowe jest ladne. Sto razy lepszy jest budynek PKp niż np.budynek ten niebieski przy Krzywej. Nie mamy szcunku do tego, co stare. A może chodzi o to,że przy budowie nowego obiektu można lepsze lody ukręcić? A dworzec PKS nadaje sie tylko do rozbiorki
y20:05, 30 września 2008
Brawo pierzyna!! proponujesz dojeżdżającym do N.T. ścieżkę zdrowia przed ich pracą, lub nauką z odległego dworca PKP? Ja nigdzie nie dojeżdżam, ale trzeba zrozumieć, którzy pracują, lub uczą się u nas. My nowotarżanie też wyjeżdżamy do większych miast i spacer przez Galerię Handlową w KRK, do przystanków tramwajowych nas męczy. Nie czyń drugiemu, to co Tobie nie miło. UCZMY się na cudzych błędach.
POPIERAM PODRÓŻNEGO I MIESZKAŃCA
podróżny10:02, 27 września 2008
Inwestorzy wykorzystują zacofane Pksy zlokalizowane w doskonałych lokalizacjach do budowy galeri handlowych. Sądziłem że misją PKS-ow ma byc transport ludzi. Niech kupią nowy tabor, powalczą z busami które ich rugują z najprostszych i najbardziej dochodowych połączeń. A może powierzchnie wydzierżawią pod coś ciekawszego niż kolena galeria ogłupiająca galeria handlowa. Młodzież nawet nie bedzie musiała z dworca wychodzić idąc na labę ;-). Z resztą sklepów w pobliżu dworca dostatek.
klon14:42, 26 września 2008
NT jest tak urbanistycznie spaskudzony, że już mu nic ani nie pomoże ani nie zaszkodzi
podhalanin00:38, 26 września 2008
lepiej galeria niż slamsy :)
mieszkaniec14:12, 25 września 2008
nowy właściciel pks ma w nosie mieszkańców jego interes najważniejszy
a przecież ten teren został wywłaszczony pod dworzec dla mieszkańców i żeby nie było tak że trzeba będzie płacić odszkodowania z powodu zmiany przeznaczenia terenu (oczywiście z naszych pieniędzy)
pierzyna :o)12:57, 25 września 2008
Może koło PKP zbudować centrum komunikacyjne i przy okazji zlikwidować pseudo zabytkową stację która tylko straszy i zarazem jest piękną wizytówką miasta i kondycji PKP.
ubiż11:11, 25 września 2008
Dworzec zniknie! Będzie to duże centrum handlowe "GALERIA" i gdzieś tam, może znajdzie się miejsce na mały przystaneczek dla autobusów PKS. Proponuję wybudować duży dworzec na terenach bazy PKS - teren jest bardzo duży i zgodny z wizją prezesa PKS w Nowym Targu. W ogóle to po co nam dworzec, skoro polityka władz miasta od kilku lat idzie w kierunku stworzenia z Nowego Targu" zaścianku i slamsu", a nie centrum PODHALA.
offline09:01, 25 września 2008
Koment, wedlug mnie dobrze sie stalo ze dworzec w Krakowie zostal przeniesiony glownie temu ze autobusy maja dogodniejszy dojazd!
pierzyna :o)17:12, 24 września 2008
Cokolwiek to przyniesie, będzie ładniej niż jest.
Koment14:12, 24 września 2008
Ciekawe czy będzie tak " mądrze" jak w Krakowie gdzie dworzec autobusowy przenieśli gdzieś za dworzec kolejowy i do przystanku MPK i tramwaju trzeba iść ok siedmiu minut!!!!???. ( nie piszę o niektórych liniach ) Czy będzie to znowu trwało dłuuuugie lata i będzie ciasno i niewygodnie na czas rozbudowy. Zgadza się, dworzec w Krakowie jest lepszy niż ten co był przed laty ale czy nie można go było zostawić na starym miejscu?? Projektanci zrobią swoje a podróżnicy i tak maja niewiele do powiedzenia. Kto wie może przyszły dworzec będzie gdzieś daleko za alejami a z obydwóch przystanków tj MOK i Wiadukt będzie się szło 5 minut. Mam wielką nadzieję że się mylę.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas