Czwartek, 13 maj 2021, Imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty
Rabka Zdrój i okolice
Rain
17°
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 97
Rain
13°
Wiatr: 8.424 km/h Wilgotność: 97
Clouds
13°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 96
Rain
14°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 97
Clouds
15°
Wiatr: 7.236 km/h Wilgotność: 95
Clouds
16°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 97
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
21.10.2015, 20:39 | czytano: 1596

Pomiędzy Szczawnicą a Jaworkami powstaną nowe, oświetlone chodniki

Kilka miesięcy temu zakończyła się przebudowa mostu w Malinowie w Gminie Szczawnica, która realizowana była dzięki współpracy starosty nowotarskiego oraz burmistrza Szczawnicy, a już włodarze podpisują kolejne porozumienia mające na celu realizację kolejnych inwestycji na terenie pienińskiej gminy.

- Dzisiaj ostatecznie ustaliliśmy zakres współpracy z powiatem, zawarty w Programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. - informuje burmistrz Grzegorz Niezgoda. - Kolejne roboty ruszą już w 2016 roku i będą polegały na wykonaniu nowych chodników, nawierzchni drogi oraz infrastruktury towarzyszącej (latarnie, przepusty, kanalizacja burzowa) na odcinku ok. 1,7 km, od budynku OHP na ul. Szlachtowskiej w Szczawnicy aż do ul. Cieśliska w Szlachtowej. Nowopowstała infrastruktura wraz z wybudowanymi mostami w Malinowie i na potoku Sielskim w Szlachtowej pozwoli ostatecznie rozwiązać problem bezpieczeństwa pieszych przemieszczających się w stronę Szlachtowej i Jaworek. Pod koniec 2016 roku będziemy mogli się pochwalić oświetlonymi ciągami pieszymi od Szczawnicy do centrum Jaworek. Pozostanie tylko ok. 200m w rejonie niezabudowanej części gminy przy potokach Czerszla i Krupianki, co zresztą planujemy wykonać w kolejnych latach. Wartość zadania wynosi 4,5 mln zł, z czego po 25% kosztów zabezpieczone zostanie w budżecie Szczawnicy i Powiatu Nowotarskiego.

- Współpraca ze starostą owocuje również projektem realizacji w 2018 roku rozbudowy (między innymi o niezależny pas ścieżki rowerowej) drogi dojazdowej do Szczawnicy od strony Krościenka. Tutaj również dysponujemy dokumentacją. Ponieważ koszt inwestycji w granicach administracyjnych Szczawnicy wynosi ponad 10 mln zł, zakładamy złożenie wniosku o dofinansowanie do EWT, przy zabezpieczeniu wkładu własnego powiatu i gminy po 900 tysięcy złotych – dodaje burmistrz.

Wspólnie uzgodniony przez burmistrza i starostę Krzysztofa Fabera Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 w zakresie działań na terenie Miasta i Gminy Szczawnica, nie jest pierwszym tego typu dokumentem. Przypomnijmy, włodarze od 2008 roku regularnie współpracują w zakresie wspólnej realizacji inwestycji. W ramach tych działań zostały przebudowane takie ulice jak Główna, Szalaya, Szlachtowska, Łemkowska, Pod Homolami, wykonane zostały nowe mosty na potoku Grajcarek w Malinowie, na potokach Sielski, Czerszla, Krupianki, remont mostu na potoku Homole i wiele mniejszych inwestycji w pasie drogi powiatowej.

- Gdyby nie doskonale układająca się współpraca pomiędzy Szczawnicą a Powiatem Nowotarskim, oparta na szczególnym zaangażowaniu Starosty Nowotarskiego i Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg prawdopodobnie starczyłoby pieniędzy tylko na bieżące łatanie dziur w drodze powiatowej na terenie miasta. Fakt że chcemy współpracować pozwala nam sięgać po dofinansowania i z większą odwagą podchodzić do projektów prac na kolejne lata – podsumowuje Grzegorz Niezgoda.

źródło: UMiG Szczawnica, opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
inspektor15:48, 24 października 2015
Chłopaki z PZD znowu będą mieć żniwa
obiektywnie07:39, 24 października 2015
do sumienie

Czytaj ze zrozumieniem co piszę. Pieniny to nie centrum a ja piszę o potrzebie parkingu w centrum. Jedynym miejscem do tego nadającym się jest obecny parking pod kolejką. I tu powinna powstać piętrówka .Ale konflikt z hrabstwem nie pozwala na takie rozwiązanie. Co do obwodnicy to miała być wzdłuż Grajcarka a tam większość terenów była i jest prywatna a nie miejska. Domy stoją tam od dziesięcioleci i co niby w związku z tym? Urząd miałby w/g Ciebie tych ludzi przesiedlać żeby zrobić obwodnicę? Kompletna pomyłka. Ja myślę że chodzi Ci o miejsce gdzie jest obecnie promenada bo kiedyś w planach był tam dojazd od Pienin do parkingu pod kolejką. Takie rozwiązanie pozwoliło by odciążyć ulicę Główną od Pienin do Halki i zlikwidować albo znacznie ograniczyć parkujące wzdłuż ulicy samochody a co zatem idzie upłynnić ruch.
Co do rozkopanego miasta to żeby coś zrobić to najpierw trzeba zrujnować. Cała Polska zmaga się z budowami i remontami ale jak one się kończą to wszyscy chwalą. Każdy remont jest uciążliwy ale nie da się inaczej. Nawet we własnym domu domu do czasu do czasu robimy rujnację po to żeby potem cieszyć się nowym.
SUMIENIE18:30, 22 października 2015
do obiektywnie Masz więc jeden darmowy parking od Pienin po górną Szczawnicę wzdłuż drogi. Tam gdzie planowana była obwodnica działki sprzedano a tereny zabudowano. Już teraz trudno przejechać przez ustawicznie rozkopane miasto. NIEKTÓRE DROGI TRZECI RAZ ROZKOPUJĄ . ITD
obiektywnie07:42, 22 października 2015
do sumienie

Nie należę do fan clubu burmistrza ale to co piszesz to czyste banialuki.Jakie darmowe kilkanaście parkingów w drodze do Jaworek ? Jakie miasto ma w dzisiejszych czasach darmowe miejsca postojowe ? Jaka obwodnica ? Szczawnica to nie metropolia wymagająca obwodnicy. Wystarczy tylko jeden solidny parking w centrum i problem źle parkujących samochodów będzie rozwiązany. Majątek gminy nie ma się nijak do zawracania autobusu. Jakoś sobie panowie kierowcy radzą i do tej pory nie było problemów. Płoty ci przeszkadzają ? Co urząd ma je rozebrać wraz z zabudowaniami za nimi i pętlę dla zawracania autobusów zrobić ? Trochę obiektywizmu i realnego myślenia proponuję.
myślący22:48, 21 października 2015
do SUMIENIE ty jesteś trzeżwy co ty wypisujesz jakieś banialuki bzdury bzdety aż przykro ma być ciemno jak w d...................ie
mama21:46, 21 października 2015
Ciekawe kto pokryje koszty oświetlenia znowu mieszkańcy?Czy burmistrz chce z nas zedrzeć ostatni grosz?
SUMIENIE21:07, 21 października 2015
INTELIGENCJA władz katastrofalnie niska .Ludzie i tak będą po asfalcie chodzić ...JEST BARDZO POWAŻNY PROBLEM o wiele WAŻNIEJSZY .ZABUDOWA dróg PŁOTAMI , STAJNIAMI SZOPKAMI, RYNKIEM na JAWORKACH itd. Brak kilkunastu bezpłatnych parkingów pomiędzy Szczawnicą a Jaworkami brak obwodnicy co będzie skutkować blokadą ruchu komunikacyjnego.NA TERENIE SZCZAWNICY NIE MOŻNA ZAWRÓCIĆ AUTOBUSEM ZGODNIE Z PRZEPISAMI DROGOWYMI szczególne widać to przy URZĘDZIE MIASTA.ALE JAK SIĘ ROZTRWONIŁO MAJĄTEK GMINY ...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij