Środa, 18 maja
Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Zakopane
Clear
Wiatr: 6.192 km/h Wilgotność: 52 %
Clear
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 61 %
Clear
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 53 %
Clear
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 53 %
Clear
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 66 %
Clear
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 46 %
Jakość powietrza
36 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
15.05.2007, 14:55 | czytano: 1475

"Imprezowa" konferencja prasowa burmistrza Marka Fryźlewicza

NOWY TARG. W mieście dużo się będzie działo przez najbliższe miesiące - przekonywał na dzisiejszej konferencji prasowej burmistrz Marek Fryźlewicz, poświęconej wiosenno-letnim imprezom.

Radek Ryba

Z tych najbliższych, zdecydowanie najciekawiej zapowiada się Uroczysta Przysięga Żołnierzy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich na nowotarskim Rynku (26 maja), impreza żołnierska, organizowana wspólnie przez nowotarski i zakopiański samorząd.

Rozpocznie się ona 25 maja w Zakopanem. Planowany jest tam m.in. pokaz sprzętu i uzbrojenia, koncert Orkiestry Garnizonowej na Placu Niepodległości, przemarsz kompanii honorowej ulicami Zakopanego i uroczysty Capstrzyk przed Urzędem Miejskim w Zakopanem.

26 maja uroczystości przeniosą się do Ludźmierza i Nowego Targu. Rozpoczną się o godz. 10 mszą świętą w intencji 21 BSP i żołnierzy składających przysięgę, w Sanktuarium Matki Bożej Gaździny Podhala w Ludźmierzu.
O godz. 14 odbędzie się uroczysty Apel z okazji Święta Brygady z Przysięgą Wojskową na nowotarskim Rynku Nowego Targu oraz nadanie tytułów "Honorowych Podhalańczyków". Czterdzieści minut później planowany jest pokaz dynamiczny wyszkolenia i patrolowania. Po pokazie odbędą się występy artystyczne i koncert zespołu "Trebunie Tutki".

Z kolei 7 czerwca, dzięki zabiegom władz miasta, po rocznej przerwie wrócą do Nowego Targu kajakarze. Nowy zarząd stowarzyszenia "Dunajec" w Krakowie, zgodził się, żeby start imprezy znowu odbył się w Nowym Targu. Tradycyjnie więc w Boże Ciało o godz. 11 nad Dunajcem, koło Gimnazjum nr 1, rozpocznie się uroczystość otwarcia spływu i start do pierwszego etapu Nowy Targ - Mizerna.

Władze miasta przedstawiły też program imprez na najbliższe cztery miesiące. Wśród warto wymienić m.in. galę boksu zawodowego w Miejskiej Hali Lodowej z udziałem Łukasza Jarosza (9 czerwca), Sobótki Podhalańskie (24 czerwca, park), próbę bicia rekordu Guinnessa w piłce plażowej - 100 godzinny mecz (20-24 czerwca), pokaz Strong Man (7 lipca, lotnisko), piknik lotniczy (5 sierpnia, lotnisko) oraz doroczny Jarmark Podhalański (23-26 sierpnia, Rynek).

ryb/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas