Poniedziałek, 24 luty 2020, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Rabka Zdrój i okolice
Rain
Wiatr: 37.08 km/h Wilgotność: 65
Rain
Wiatr: 37.08 km/h Wilgotność: 65
Rain
Wiatr: 37.08 km/h Wilgotność: 65
Rain
Wiatr: 37.08 km/h Wilgotność: 65
Rain
Wiatr: 37.08 km/h Wilgotność: 65
Rain
Wiatr: 37.08 km/h Wilgotność: 65
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
22.11.2015, 12:18 | czytano: 1591

Kolejni nagrodzeni Marką Tatrzańską

zdj. Józef Słowik

ZAKOPANE. Certyfikaty Marki Tatrzańskiej przyznawane są w pięciu w kategoriach: artykuły spożywcze; wyroby i produkty rękodzielnicze; baza gastronomiczna, handlowa, noclegowa oraz usługowa; twórcy i działacze kultury, przedsięwzięcia i imprezy kulturalne; ważne społecznie inicjatywy.

- Nasza ziemia - Skalne Podhale - jest regionem, który pan Bóg obdarzyły wieloma walorami: piękną przyrodą, która przyciąga ludzi z całej Polski, ale największym bogactwem naszym są ludzie - mówił podczas wręczenia nagród w Jasnym Pałacu Piotr Bąk starosta tatrzański. - To są ludzie przedsiębiorczy gospodarni zdolni i twórczy i potrafiący się gdy trzeba zorganizować. Świadczy o tym chociażby liczba zarejestrowanych przedsiębiorstw. Jest ona jedną z najwyższych w Małopolsce. Właśnie to w wielu przypadkach wskazuje o przyznaniu tytułu Marka Tatrzańska, które jest ogromnym wyróżnieniem i świadczy o wkładzie w rozwój tej ziemi i jej promocji.

Nagrodę przyznawano w pięciu kategoriach. W pierwszej - artykułów spożywczych - laur odebrał miód malinowy z Dolina Tatr. W kategorii wyrobów i produktów rękodzielniczych zwyciężył mieszkający w Kościelisku Andrzej Ferenczak. Certyfikatem „Marki Tatrzańskiej 2015” uhonorowano również Szymkówkę, bazę noclegową. Wśród twórców i działaczy kultury najlepsza według kapituły okazała się malarka Zofia Fortecka. W piątej kategorii, w której pod lupę brano przedsięwzięcia i imprezy kulturalne oraz ważne społecznie pierwsze miejsce zajęło Poroniańskie Lato.

Wyróżnienia przyznała kapituła w składzie: Edward Tybor - przewodniczący, Andrzej Jerzy Laszczyk, Helena Buńda, Maciej Krokowski, Ryszard Sikora i Zofia Górska.

Marka Tatrzańska jest lokalnym certyfikatem jakości ustanowionym przez Starostwo Powiatowe w Zakopanem. Ma ona docenić ludzi, inicjatywy, przedsiębiorstwa działające na niwie kulturalnej.

js
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij