Wtorek, 19 października 2021, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 8.424 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 9.504 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
10°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 9.684 km/h Wilgotność: 85 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
04.12.2015, 13:55 | czytano: 3727

Krościeńskie LO laureatem konkursu "Solidarna Szkoła". Nagrodę wręczyła Pierwsza Dama (zdjęcia)

Tegoroczna Gala Solidarnej Szkoły odbyła się w Pałacu w Wilanowie, w obecności Honorowego Patrona Gali, Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. - Pani prezydentowa obiecała odwiedzić naszą szkołę i przeprowadzić pokazową lekcję języka niemieckiego - informuje LO w Krościenku, które zwyciężyło w konkursie stypendialnym.

Od 5. lat Fundacja Św. Mikołaja realizuje program pomocy najbardziej zaangażowanym i najzdolniejszym uczniom poprzez fundowanie stypendiów i budowanie odpowiedzialności za młodych ludzi w lokalnych społecznościach.

Program Stypendia św. Mikołaja zakłada zapraszanie szkół do samodzielnego zbierania funduszy, a jednym z jego elementów jest Konkurs Solidarna Szkoła. Celem konkursu jest uhonorowanie szkół, które samodzielnie zbiorą najwięcej funduszy na rzecz stypendiów dla uczniów w swojej placówce.

- W 2012 roku zwyciężyliśmy w I edycji konkursu. W tegorocznej wzięło udział 60 szkół, które łącznie zebrały 90,6 tys. zł. Wszystkie szkoły podzielono na 4 kategorie. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców, po zaciętej walce znów zwyciężyło nasze Liceum! Uzbieraliśmy kwotę 7 938,0 zł. To imponująca suma (najwyższa ze wszystkich szkół we wszystkich 4 kategoriach), na którą złożyło się szereg działań młodzieży i koordynatora stypendiów, pani Elżbiety Wójcik. Na szczególne podziękowania zasłużył również ksiądz Janusz Pabian. Dzięki niemu uzyskaliśmy zgodę Kurii na przeprowadzenie zbiórek w parafiach, z których pochodzą nasi uczniowie. Dziękujemy również rodzicom, którzy hojnie obdarowali nas po obejrzeniu przedstawienia jasełkowego licealistów. Do wspólnej skarbonki dorzucili się też nasi byli absolwenci odwiedzający szkołę podczas obchodów 70-lecia oraz sami uczniowie, którzy zbierali pieniądze 6 grudnia w ramach akcji „Zostań św. Mikołajem!” oraz przekazali na ten cel prowizję ze sprzedaży zdjęć w szkole. W nagrodę otrzymaliśmy tytuł „Solidarnej Szkoły 2015”, nagrody rzeczowe w postaci biletów wstępu do obiektów muzealnych oraz czek gotówkowy na sumę 1250 zł - wyjaśnia koordynator programu Elżbieta Wójcik.

Nagrodę odbierała delegacja młodzieży wraz z dyrektorem Robertem Dębskim oraz Elżbietą Wójcik. W składzie uczniowskiej delegacji znaleźli się stypendyści Fundacji oraz aktywni działacze Szkolnej Rady Uczniowskiej.

Dodatkową atrakcją była obecność członków zespołu Pectus i ich zaimprowizowany na żywo występ.

opr.s/ zdj. arch. szkoły
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
od kuchni18:49, 7 grudnia 2015
Do @M bo to sama prawda ,śmietankę spija kto inny .
samse11:08, 6 grudnia 2015
Do @nauczyciel. Kler, to kler rozłożył szkolnictwo małymi kroczkami. Oni dążą do 4 klas szkoły powszechnej, jak przed wojną.
nauczyciel14:28, 5 grudnia 2015
@mieszkaniec: to żona nie tego prezydenta, który łamie konstytucję.Tamten już nie jest prezydentem. @zeniek: Kto rozłożył szkolnictwo i zlikwidował mnóstwo szkół przez ostatnie 8 lat? Zapewne zgodnie ze "złotą myślą" ministra(?) Stelmachowskiego: "Jak Polacy będą umieli się podpisać pod prawem jazdy to będzie dobrze."
Leming doskonały08:15, 5 grudnia 2015
do : zeniek
W szkołach średnich naukę języków obcych prowadzi się w grupach - klasa jest dzielona na 2 grupy. Domyślam się, że w LO w Krościenku jest podobnie.
M.21:58, 4 grudnia 2015
Oj potraficie w komentarzach zmotywować młodych do działania. Wstyd.
Obserwator20:02, 4 grudnia 2015
do @zeniek, popieram!!!
zeniek17:10, 4 grudnia 2015
Obiecała pokazową lekcję? OK, niech idzie do klasy z trzydziesto-kilkoma uczniami (w tym ze trzech uczniów z deficytami bo taka jest norma w polskim oddziale klasowym, przy równoczesnym bezrobociu wśród nauczycieli, czyli zwiększenie liczby zatrudnionych nauczycieli momentalnie zmniejszyłoby liczbę uczniów w oddziałach klasowych) i niech pokazuje nam jak to się pracuje tzw. "aktywnymi metodami" w ponad trzydziestoosobowej klasie. Chętnie to zobaczymy.
oz15:35, 4 grudnia 2015
Dama?
mieszkaniec14:56, 4 grudnia 2015
Żaden to zaszczyt gościć żonę prezydenta, który łamie konstytucję
brawo14:24, 4 grudnia 2015
dobrze ze bez pomocy A.Paluch !
sami !
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas