Czwartek, 27 luty 2020, Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 67
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 59
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
17.01.2016, 14:07 | czytano: 1609

Władze województwa chcą wrócić do pomysłu organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Małopolsce

Fot. Piotr Korczak

Poinformował o tym Marszałek Małopolski Jacek Krupa. - W przyszłym roku trzeba się będzie zastanowić nad powrotem do tej idei. Ale trzeba to dobrze przygotować - powiedział.

Przypomnijmy, iż Małopolska planowała dwa lata temu starać się o organizację ZIO w 2022 roku, ale w referendum w tej sprawie, w którym o zdanie na ten temat zapytano mieszkańców Krakowa, krakowianie byli przeciw i pomysłu ostatecznie zaniechano. Część konkurencji planowano wtedy rozegrać na Podhalu i na Słowacji.

Teraz pomysł wrócił. - Trzy lata temu popełniliśmy błędy komunikacyjne i te o charakterze promocyjnym. Ciągle jednak liczę, że w przyszłości wrócimy do tego pomysłu. Zimowe igrzyska olimpijskie mogłyby być impulsem do rozwoju gospodarczego, rekreacyjnego, ale również cywilizacyjnego. Marzę, żeby w przyszłej dekadzie w Krakowie odbyły się zimowe igrzyska olimpijskie. Temat ZIO nie umarł i jest wielu zwolenników tego pomysłu. W przyszłym roku trzeba się będzie zastanowić nad powrotem do tej idei. Ale trzeba to dobrze przygotować - powiedział marszałek Jacek Krupa cytowany przez "Gazetę Wyborczą".

oprac. r/ źródło "Gazeta Wyborcza"
najnowsze informacje
komentarze
niprawicanielewica15:15, 18 stycznia 2016
@baciok
100% racji, nic ująć, dodać można tylko, że dostajemy za tą olimpiadę, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już. Więc im ona jest droższa, ta olimpiada tym... no? Koniaczek?
Roj12:22, 18 stycznia 2016
Do psychiatryka i to na tych ten ychmiast.
bzdet10:26, 18 stycznia 2016
Słyszałem że w Nowym Targu ma powstać Centrum Inhalacyjne dla sportowców w ramach odnowy biologicznej.
Nowy Targ 201609:43, 18 stycznia 2016
o masakra ludzie o czym wy mowicie hehehehe
pomysly dobre ale by zrealizowac juz ciezej, zakopianka cyrk polski jak A4 nadal nieskonczone korki ze slow niema nadal cyrk drogowy.
w malopolsce sa potrzebne obiekty by myslec o czyms, w Nowym Targu juz dawno powinnien byc powazny obiekt i szansa jest ale Burmistrz sie boi i nie potrafi spelnic obiecanek np w temacie heli wielofunkcyjnej.
Zapewne niejeden Burmistrz itp ma z tym problem.
najpiewr zbudujcie obiekty itp a pozniej myslcie o planach.
do @ Jestem za09:00, 18 stycznia 2016
PO**ło kogoś...??? Na to żeby wybudować halę, albo lodowisko nie trzeba Olimpiady robić.... PO prostu trzeba oszacować dla kogo za co i szukać sPOnsora...
Za społeczne pieniądze budować drogi, most, oczyszczać powietrze i wodę a nie marnować pieniądze nap. na takie pływalnie - jakby to do życia było konieczne.... Za chwile miliony popdana w ruine jak na Kombinacie i tyle PO LUXusie dla nielicznych...
Jestem za22:44, 17 stycznia 2016
takie pomysły to szansa na halę wielofunkcyjną i dobre drogi bez udziału budżetu miasta
nie ślepy20:46, 17 stycznia 2016
Ej skończy się wam PeOwcy czas bredzenia i robienia wody z mózgów ludziom
i wasze chore igrzyska!
Czas, wielki czas się was pozbywać ostatecznie!
Dalej chcecie kręcić lody?...to otwierać biznesy i zapitalać a nie na urzędniczych stołkach szukać kokosów! Nam trzeba igrzysk, jak dziury w moście! Wy chcecie igrzysk a my chleba! Na pewno nam nie PO drodze...!
odemnie919:59, 17 stycznia 2016
Ja tego nie rozumiem. Gdzie w tym sens i logika ?
Jarek18:31, 17 stycznia 2016
To jest promocyjny bajer i nic innego. W Małopolsce trzeba by zbudować prawie wszystko od urządzeń sportowych do komunikacji. A później krach finansowy z tymi urządzeniami tak jak po wielu imprezach w wielu miastach olimpijskich. W roku 1 lub 2 imprezy i nierentowność, a później kierunek na dewastacje. Niech zrobią Ci marzyciele wpierw dla przykładu zawody w Pucharze świata w biatlonie, saneczkarstwie, biegach narciarskich,zjazdach itd. Nie istniejemy w organizacji imprez sportowych zimowych poza skokami bo urządzenia marne. Brak bazy hotelowej ,tego nie zastąpią prowizorki.To są więc tylko pragnienia i bajki. Uważajmy na takich marzycieli polityków, których celem może być tylko promocja swojej osoby.
mała Krupa17:12, 17 stycznia 2016
Echhh totalny kretynizm !!!
kierowca z N.Targu14:54, 17 stycznia 2016
HA,HA,HA Niech robią ,,zakopianka,, już się buduje a Nowy Targ będzie miał SUPER ( tylko kiedy ) lodowisko.Pożyjemy zobaczymy .GDDKIA Kraków ,,zakopianki,, do N.Targu nie ma w planach do 2024 r
xx14:44, 17 stycznia 2016
Nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
śm14:43, 17 stycznia 2016
W Nowym Targu powstanie cały piękny obiekt ku temu! Nawet jak nie wypali to Nowy Targ wygryzie Zakopane z organizowania zgrupowań itp. Tam nic nie zostało oprócz skoczni. Panie burmistrzu trzymamy kciuki! Wyborcy liczą na spełnienie obietnic
baciok@14:28, 17 stycznia 2016
Dialog tych dwóch Panów

Powiedz mi po co jest ta olimpiada?
Właśnie, po co?
Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ta olimpiada? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest olimpiada na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tą olimpiadą? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest olimpiada po konsultacjach społecznych, w oparciu o sześć instytucji, która sobie zniknie na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi? Protokół zniszczenia.
Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.
No to panowie wymyślili.
Wy to k..... zróbcie najpierw porządny dojazd do Zakopanego.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij