Sobota, 28 maja
Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Zakopane
Clouds
10°
Wiatr: 22.176 km/h Wilgotność: 52 %
Clouds
10°
Wiatr: 21.384 km/h Wilgotność: 66 %
Rain
11°
Wiatr: 24.336 km/h Wilgotność: 42 %
Rain
11°
Wiatr: 21.924 km/h Wilgotność: 51 %
Clouds
18°
Wiatr: 19.044 km/h Wilgotność: 47 %
Clouds
15°
Wiatr: 22.932 km/h Wilgotność: 48 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
04.03.2016, 09:19 | czytano: 2263

Miasto kupi pyłomierz, żeby badać powietrze

Rabczańscy radni domagają się od burmistrz Ewy Przybyło konkretnych działań na rzecz walki z zanieczyszczeniem powietrza.

Dyskusję wywołał reportaż o Rabce-Zdroju w programie TVN Uwaga o smogu w uzdrowisku. Radni obawiają się, że sprawa zanieczyszczonego powietrza w Rabce-Zdroju odbiła się szerokim echem w kraju i może spowodować spadek liczby turystów przyjeżdżających do miasta na wypoczynek i leczenie.

Dlatego chcą by magistrat podjął zdecydowane działania w tej sprawie. Przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Górnicka-Orzeł uważa nawet, że miasto powinno zrezygnować z dużych inwestycji drogowych po to, by znaleźć pieniądze na walkę z zanieczyszczeniem powietrza.

W odpowiedzi na pytania radnych, burmistrz Ewa Przybyło poinformowała, że miasto kupi pyłomierz, który będzie badał stan powietrza w mieście, a wyniki badań byłyby publikowane on-line w internecie. Jak mówiła, do Rabki miał trafić pyłomierz, który stał w Suchej Beskidzkiej, ale Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska skierował go do Nowego Targu. Na przeszkodzie stanęły przepisy zgodnie z którymi badaniem powietrza objęte są miasta powyżej 30 tys. mieszkańców. Dlatego Rabka kupi pyłomierz z własnego budżetu.

- Jestem na tyle zdeterminowana co do obalania pomówień na temat powietrza w Rabce-Zdroju, że będę proponować Radzie Miejskiej, żeby zakupić własny pyłomierz, taki, jakim dysponuje Polski Alarm Smogowy - mówiła na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Prawda20:31, 4 marca 2016
LEPIEJ NIECH SIĘ PODA DO DYMISJI
rabcak19:23, 4 marca 2016
mamy rozumieć, że zakup pyłomierza jest tym panaceum na zanieczyszczone powietrze...burmistrzowa chce go postawić w parku miejskim, tylko że rabczanie nie mieszkają w parku...nie bardzo wierzę w prawdziwość tego wyniku w internecie...nie trzeba pyłomierza, wystarczy spojrzeć na Rabkę z góry...w Rabce problemy najczęściej stawiane są na głowie...kompromitacja
emeryt18:10, 4 marca 2016
a ja jestem zdeterminowany bo są to też moje pieniądze i nie wyrażam zgody na zakup urządzenia. Orlicka sie obudziła i zdziwionaaaaaaaaaa a temat wałkowany jest od kilku już lat.
Ida12:59, 4 marca 2016
Po co ci pyłomierz ?? wyjdź na Grzebień lub Banie i popatrz w dół, zobaczysz czarną mgłę, czarne gów.. którym ja i ty oddychamy!!! Weź się babo do roboty i wdroż jakieś unijne programy chroniące środowisko. Wszystkie gminy dookoła mają solary na dachach, kanalizację, wodociągi, a w Rabce dalej palimy śmieciami, wylewamy ścieki do potoków i pijemy wodę ze studni z posmakiem szamba!!! Ty i cała rada miasta powinna podać się do dymisji ze względu na brak kompetencji i pomysłu na to urokliwe ale zapuszczone miasto!!! Niech burmistrzowa i nieudolna rada miasta powiedzą co zrobili by poprawić jakość powietrza w Rabce? Na pewno zakup pyłomierza nie poprawi jakości powietrza!!!! szkoda wydawać pieniądze na takie urządzenie!!!
smog10:27, 4 marca 2016
Wystarczy przejść się po mieście, np w okolicach poczty, tak około 18-tej, spróbować pooddychać, a potem można obalać, jeżeli dymy wcześniej nie powalą.
zachlanny10:24, 4 marca 2016
Hahahaha - padłem :)
Na to kasa jest, a na poprawę jakości powietrza już się nie chciało postarać o kasę ;)
O całych LIFE to nie ma co pisać, bo to przecież "Środki finansowe mają być przeznaczone na badania, ekspertyzy, etaty i szkolenia pracowników, studia podyplomowe, wyjazdy studyjne m.in. do Niemiec.". Pobawiliby się pracownicy za nasze ;)
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas