Zakopiańczycy zajmą się zmianami w ustawie o przemocy w rodzinie - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Zakopane
Rain
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 7.776 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
102 %
Nowy Targ
58 %
Zakopane
204 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 51 | 102 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Rabka-Zdrój
Dostateczna
PM 10: 102 | 204 %
23.03.2016, 16:43 | czytano: 2908

Zakopiańczycy zajmą się zmianami w ustawie o przemocy w rodzinie

Przedstawiciele władz Zakopanego udali się do Elżbiety Bojanowskiej - podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, aby wytłumaczyć jej dlaczego zakopiański samorząd, jako jedyny nie przyjął programu o przeciwdziałaniu przemocy na terenie gminy.

Do Warszawy pojechali radni miejscy, wicestarosta tatrzański i prawnicy. – Przedstawiliśmy pani minister nasze uwagi i wnioski dotyczące tej ustawy. Minister podzieliła nasze sugestie i chciałaby abyśmy, jako Zakopane wzięli udział w pracach nad zmianami w tej ustawie – mówi Grzegorz Jóźkiewicz, przewodniczący Rady Miasta w Zakopanem.

Delegacja z Zakopanego zwróciła uwagę już na samą nazwę ustawy, która brzmi: Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, to według górali już na samym początku piętnuje podstawową komórkę społeczną, jaką jest rodzina. – We wszystkich środowiskach występuje przemoc, nie tylko w rodzinie, na pewno nie można mówić, że tutaj występuje ona na większym poziomie, niż gdzie indziej – kontynuuje Jóźkiewicz.

Zakopiańscy radni już dziewięć razy nie uchwalili gminnego programu przeciwdziałania przemocy. Przypomnijmy Zakopane jest jedyną gminą w Polsce, która takiego programu nie ma. Przeciwnicy takiego rozwiązania przekonują, że pozwoliłby ona na niekontrolowane "zabieranie rodzicom ich dzieci". Zwolennicy tłumaczą, że pozwoli na przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

Już podczas poprzedniej kadencji radni przesłali do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o sprawdzenie, czy ustawa jest zgodna z Konstytucją. Postępowanie zostało umorzone. Gdyż Trybunał stwierdził, że niewłaściwe było uzasadnienie. Teraz planuje się zmiany w tej ustawie.

Józef Słowik
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
wkur......y18:21, 23 marca 2016
Gdyż Trybunał stwierdził, że niewłaściwe było uzasadnienie. A czy to uzasadnienie ma znaczenie, czy meritum...???
Macie swój TK.....
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas