Zagrali dla Wojtusia (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Szczawnica
Clouds
13°
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
29.03.2016, 10:40 | czytano: 5571

Zagrali dla Wojtusia (zdjęcia)

W poniedziałek wielkanocny na stadionie SKS Sokolica w Krościenku rozegrany został mecz towarzyski. W czasie meczu zbierano pieniądze na rehabilitacje dla Wojtusia Sobierskiego, mieszkańca Szachtowej.

Przeciwko sobie zagrali obecni reprezentanci klubu oraz zawodnicy, którzy odnosili sukcesy w drużynie juniorów sprzed około dziesięciu laty.

Na boisku można było zobaczyć takie gwiazdy podhalańskiej piłki, jak: Rafał Hałgas, Rafał Komorek, Krzysztof Czubiak oraz Jacek Pietrzak. Mecz był prawdziwą ucztą dla kibiców, którzy oklaskiwali brawurowe akcje piłkarzy. Wynik spotkania nie był tym razem najważniejszy. Liczył się szczytny cel, dla którego się on odbył.

W akcję włączyli się również ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR z Sekcji Operacyjnej w Krościenku, którzy przygotowali dla najmłodszych ściankę wspinaczkową. Na zakończenie meczu zawodnicy odtańczyli specjalny taniec życząc Wojtkowi szybkiego powrotu do zdrowia. Natomiast Wojtuś wręczył ratownikom oraz piłkarzom podziękowanie za okazaną pomoc.

Wojtuś Sobierski ma 5 lat, cierpi na mózgowe porażenie dziecięce w wyniku niedotlenienia okołoporodowego. Wojtek zmaga się również z głębokim niedosłuchem. Chłopiec mimo swoich dysfunkcji jest zawsze uśmiechnięty, mądry i rezolutny.

Weronika Błażusiak – Pieniny24
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas