- Niższe ceny paliw w Zakopanem
- Szlak rowerowy wokół Tatr coraz bardziej realny. Są pieniądze na drugą część
- Zaporowy parking na Spyrkówce
- Policja nadal karze przechodniów mandatami za przechodzenie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu
W roku 2015 przy przystani w Pieninach powstał dwupoziomowy parking, który uroczyście otwarto pod koniec sezonu. W miesiącach zimowych wykonywano prace wykończeniowe, przygotowywano obiekty gastronomiczne i sklepiki z pamiątkami.
Od kilku tygodni widać już zwiększony ruch turystów, zwłaszcza w weekendy. I co można zauważyć? Na dolnej płycie parkingu jest dość dużo miejsc wolnych. Natomiast górna płyta jest prawie pusta. Wniosek: jest jeszcze dużo miejsc, na których można postawić swój samochód.
Niestety idąc od parkingu w dół Dunajca, w stronę Krościenka widzimy długi rząd samochodów poustawianych po obu stronach drogi. W wielu miejscach, między pojazdami a murkiem wzdłuż rzeki nie ma nawet metra odstępu. A jest to część ścieżki rowerowej i spacerowej prowadzącej ze Szczawnicy do Krościenka. Samochody blokują więc ruch pieszy i rowerowy, stwarzając zagrożenie wypadkami.
Być może warto lepiej oznakować parking, postawić czytelniejsze drogowskazy, aby przyjeżdżający turyści wiedzieli, gdzie mogliby zostawić swoje pojazdy - bezpiecznie i bez blokowania drogi innym użytkownikom.
Parking nie rozwiąże całkowicie problemu dużej ilości aut w miesiącach letnich i być może wtedy będzie trzeba wrócić do możliwości parkowania wzdłuż drogi. Jednak teraz, kiedy na parkingu jest wiele miejsc Straż Miejska powinna zdyscyplinować kierowców.
Joanna Dziubińska Pieniny24
Osobiście wprowadził bym tańsze opłaty za parkowanie dla ludzi okolicznych miast i wiosek, problem podejrzewam by się znacznie zmniejszył.