Środa, 12 maj 2021, Imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 96
Clouds
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 96
Clouds
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 95
Clouds
14°
Wiatr: 1.368 km/h Wilgotność: 95
Clouds
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 96
Clouds
Wiatr: 0.72 km/h Wilgotność: 95
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
10.07.2016, 21:39 | czytano: 3899

Orawianie spotkaniem na Babiej Górze rozpoczęli jubileusz 450-lecia Jabłonki (zdjęcia)

zdj. Łukasz Sowiński

W niedzielne popołudnie ks. Grzegorz Łomzik, proboszcz parafii pw. Św. Brata Alberta w Jabłonce-Bory odprawił na szczycie Babiej Góry mszę św. w intencji Orawian. W nabożeństwie wzięło udział ok. 2 tys. osób. Spotkanie było inauguracją obchodów 450-lecia Jabłonki.

W kazaniu kapłan objaśniał słowa przypowieści o miłosiernym Samarytaninie oraz przypomniał historię szkaplerza karmelitańskiego. Mszę św. uświetniła swą grą orkiestra dęta przy OSP w Zubrzycy Górnej. Wśród pielgrzymów nie zabrakło gospodarza gminy Jabłonka Antoniego Karlaka i przewodniczącego Rady Gminy Eugeniusza Moniaka. Byli także goście z węgierskiego miasta partnerskiego Nagymányok z burmistrzem Karlem Bela wraz z małżonką.

opr.s/ zdj. Łukasz Sowiński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Jano01:11, 12 lipca 2016
Toć to jakaś pomyłka, Jabłonka powstała przecież w 1558 roku! Jest to zatem 458 rocznica powstania! Czy ksiąd o tym nie wie...
co15:56, 11 lipca 2016
Niestety przewraca się w głowach .
jaga206:29, 11 lipca 2016
Może by się pomodlili za zdewastowane i zaśmiecone lasy pod Babią Górą
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij