Niedziela, 25 październik 2020, Imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora
Zakopane i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Rain
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 100
Clouds
12°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 90
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
06.09.2016, 17:02 | czytano: 6616

Białka Tatrzańska: śledztwo w domu pomocy prowadzonym przez zakonnice

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić, czy w Domu Pomocy Społecznej w Białce Tatrzańskiej, prowadzonym przez Siostry Serafitki, dochodziło do przypadków znęcania się nad niepełnosprawnymi wychowankami. W związku ze śledztwem zgromadzenie odwołało dotychczasową dyrektorkę.

- W zawiązku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi sprawy niewłaściwego traktowania podopiecznych w DPS w Białce Tatrzańskiej prowadzonego przez Zgromadzenie Córek Matki Bożej Bolesnej, oświadczam, że natychmiast po otrzymaniu niepokojących informacji o pewnych nieprawidłowościach w zachowaniu pracowników wobec podopiecznych placówki podjęto działania w celu ich wyjaśnienia - napisała w wydanym oświadczeniu s. Agnieszka Bachul, przełożona prowincjalna Zgromadzenia CMBB. - W ostateczności zadecydowano o odwołaniu dyrektorki DPS. Na miejsce odwołanej została mianowana przez Zgromadzenie siostra Grażyna Gacek, która posiada długoletnie doświadczenie pracy z dziećmi i bardzo dobre referencje.

Zgromadzenie zapewnia o pełnej współpracy ze strony zgromadzenia z organami ścigania, które wyjaśniają sprawę rzekomego znęcania. - Postępowanie jest w toku i dotychczas nie postawiono nikomu konkretnych zarzutów. Zgromadzeniu bardzo zależy na wyjaśnieniu tej sprawy dla dobra podopiecznych, którym służy w Białce Tatrzańskiej od kilkudziesięciu lat - dodaje przełożona.

r/
najnowsze informacje
komentarze
mam pytanie10:54, 9 września 2016
Od kogo siostra Gacek dostała referencje?
abs23:37, 7 września 2016
A może też tak sprawdzić tą osobę która odniosła może ona też brała w tym udział !
haha16:48, 7 września 2016
aktualna dyrektorka mówi " nie może odpowiadać za cokolwiek, co działo się wcześniej. ?Tylko słyszałam o tych zarzutach. Mogę tylko za to przeprosić i zapewnić, że osoby, wobec których są jakieś podejrzenia, już w Białce nie pracują. Nie wiem, gdzie są obecnie. O to trzeba zapytać w prowincji zakonu? ? tłumaczy. Prowincja serafitek odmawia jednak komentarza."

aktualnie jest już 5 osób pokrzywdzonych a śledztwo toczone jest od kilku miesiecy co potwierdza prokurator Michał Trybus , zarzutów jak narazie nikomu nie przedstawiono , bardzo ciekawe bardzo i dla komentatorów szusera wstrzymał bym sie z obrona za wszelka cenę siostr skoro doniesienia były , śledztwo jest prowadzone wątpię w niewinność tych sióstr skoro sa nie winne to czemu przepraszaja i czemu zostały przeniesione , stanowisko zakonu też jest piękne siostry przeniesione i odmawiamy komentarza sprawa ucichnie i po kłopocie można "pomagac " dalej
baśka14:12, 7 września 2016
Jak to jest że przykazanie miłości nie dotyczy siostrzyczek zakonnych? To nie pierwszy raz słyszymy o przemocy w placówkach prowadzonych prze ich zgromadzenia.
BX12:45, 7 września 2016
Całkowita bezkarność opiekunów w tego typu placówkach wielokrotnie dawała o sobie znać i w kraju i poza jego granicami. Śledztwo oczywiście nic nie wykaże,bo nie jest to placówka świecka. Z definicji jest tam jak w niebie.
człowiek pracujący10:02, 7 września 2016
To nie jest zakład zamknięty tylko DOM POMOCY SPOŁECZNEJ dzieci chodzą do szkół jezdza na zajecia dodatkowe, kolonie . Bywają u lekarzy mają tez lekarzy na miejscu i nie sa to zakonnice. Jakoś zadne z nich nigdy sie nie poskarzyło !!!!!!
Ludzie dajcie spokój żyjcie własnym zyciem a nie szukajcie afery tam gdzie jej nie ma.
A08:22, 7 września 2016
Krzywda się dzieję a mondroki swoje. Jak trzeba być pokręconym moralnie że sobie tłumaczyć oczywiste rzeczy?
do Góralki 06:30, 7 września 2016
Brak mi słów!
Wiedziałaś że może się tam coś złego dziać i co zrobiłaś? Jesteś tchórzliwą i podłą istotą! Nie stać cię było na zgłoszenie swoich podejrzeń, a teraz - po latach piszesz anonimy że "słyszałaś" i jeszcze dajesz dobre rady żeby "porozmawiać z pracownikami"?!? Komu te rady dajesz?
Lepiej zamilknij bo jesteś zwykłym śmierdzącym dfa23534345!@$% - tu sobie wstaw najbardziej obelżywe słowa jakie znasz.
Góralka23:38, 6 września 2016
Najlepiej porozmawiać z osobami, które tam kiedyś pracowały. Sama rozmawiałam z dwoma dziewczynami w odstępie kilku lat, teraz już byłych pracownic i wiem, że to co się tam dzieje nie ma nic wspólnego z miłosierdziem a raczej znęcaniem się nad dziećmi. Tylko jak to zazwyczaj jest sprawę umorzą, zrobią roszadę stanowisk i będą się uważać za pokrzywdzone. Przykre i żal niewinnych już i tak skrzywdzonych przez los dzieci.
spoko22:51, 6 września 2016
Czy ktoś tam był,mieszkał? Wątpię, czytając niektóre komentarze. @ szuser Kto cię dopuścił do kompa w zakładzie zamkniętym?!
Zmartwiony22:45, 6 września 2016
Jak to afery nie ma jak jest.
Paweł22:08, 6 września 2016
@szuser
Jest trochę takich ośrodków, które chętnie przyjmą pomoc charytatywną. Może spróbujesz? Łatwo krytykować, prawda?...
derr21:31, 6 września 2016
racja
do szuser21:11, 6 września 2016
Jeszcze jedno... to są dzieci upośledzone intelektualnie, im nie wytłumaczysz że białe to białe, a czarne to czarne
do szuser21:10, 6 września 2016
Nie będę się przegadywał z Tobą - nie miałeś doczynienia z takimi osobami, to nie wiesz jak to jest - nie bronię tutaj ich, ale widzę że Ty się nakręcasz bardzo
co za ludzie21:05, 6 września 2016
szuser - jaka "sprawa"? Nikt nie został oskarżony, nie ma dowodów na nieprawidłowości ani na żadne paskudne historie. Jesteś dwulicowy - niby ubolewasz, niby się martwisz - ale nakręcasz aferę której nie ma.
Dajcie sobie spokój z ocenami, bo potem jak się okaże że to zwykłe pomówienie - to nie bedzie miął kto przeprosić za te wasze już osądzające wpisy.
szuser20:26, 6 września 2016
Do Prawda:" No niestety z niepełnosprawnymi intelektualnie to nawet świętego szlak może trafić..."

Co ty piszesz- to są przecież zakonnice i to od Matki Boskiej Bolesnej .
Jak takie kobiety nie mają powołania i łagodności do zajmowania się takimi ludźmi, to niech wystąpią z tego zakonu, a nie znęcają się nad bezradnymi ludźmi. A może ujawniają się cechy charakteropatologiczne u niektórych zakonnic jak np. sadyzm? . Gdzie kontrola ze strony przełożonych?
Opiekunowie tego DPS - to są osoby konsekrowane a charyzmat tego zgromadzenia na opiece nad cierpiącymi polega, a te jeszcze dodały cierpienia. Będzie znowu skandal na całą Europę, jak w Irlandii. Dobrze, że nie w czasie pielgrzymki Franciszka ta sprawa wyszła. O Boże!
Kolejny dramat w polskim kościele.
niestary20:10, 6 września 2016
Oj oj. Kiedyś paskiem w domu,cyrklem w szkole się dostało i jesteśmy ,,wychowani,,. Mięczaki nam rosną z smart fonami.
szuser20:02, 6 września 2016
"Dopóty dzban wodę nosi, dopóki się ucho nie urwie" O tempora o mores!
gromnica 100 letnia19:16, 6 września 2016
Nic im nie zrobią. Szkoda fatygi Panie Prokurator. Przyjdzie prykaz z KC, a prezydent już za w czasu ułaskawi.
prawda18:21, 6 września 2016
No niestety z niepełnosprawnymi intelektualnie to nawet świętego szlak może trafić - co nie znaczy, że pochwalam takie czyny - ale kto miał doczynienia z takimi osobami to wie o czym piszę.
jaga218:08, 6 września 2016
Dzisiaj dziecku nawet palcem pogrozić nie wolno
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij