Kamil Stoch i Justyna Kowalczyk na oficjalnym otwarciu hali sportowej w COS w Zakopanem - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Rabka Zdrój
Clouds
23°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
22°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 35 %
Clouds
27°
Wiatr: 7.884 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
23°
Wiatr: 7.992 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
28°
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 47 %
Clouds
26°
Wiatr: 7.38 km/h Wilgotność: 67 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
22 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
07.09.2016, 14:27 | czytano: 5755

Kamil Stoch i Justyna Kowalczyk na oficjalnym otwarciu hali sportowej w COS w Zakopanem

Dobiegła końca budowa nowego obiektu na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Powstała tu wielofunkcyjna hala sportowa o wymiarach 46x28,5 m, odpowiadająca wszelkim profesjonalnym standardom, która dziś została oficjalnie otwarta.

Fot. COS Zakopane
Fot. COS Zakopane
W ramach inwestycji wykonano ściankę wspinaczkową, dwie salki do treningów judo i zapasów oraz salę gimnastyczną i fitness. W nowej części kompleksu znalazła się także profesjonalnie wyposażona siłownia. Najwyższą kondygnację obiektu zagospodarowano na czterotorową bieżnię lekkoatletyczną z nawierzchnią poliuretanową, o długości 60 metrów.Wszystko to wraz z infrastrukturą towarzyszącą wykonano kosztem ponad 23 mln zł.

– Powstał tu obiekt nie tylko efektowny wizualnie, ale i nowoczesny, który przez lata służył będzie polskim sportowcom w ich dążeniu do doskonałości i mistrzowskiego poziomu. Jestem przekonany, że jeszcze nieraz słysząc o medalach zdobywanych przez polskich sportowców na światowych imprezach, będziemy doceniać, jak istotne znaczenie dla osiąganych sukcesów mają obiekty takie, jak ten – mówił podczas otwarcia dyrektor Sebastian Danikiewicz.

Na uroczystości obecny był m.in. Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka oraz nasi olimpijczycy Justyna Kowalczyk i Kail Stoch oraz lekkoatleta Adam Kszczot.

- Zakopane jako kolebka sportu zasługuje na nowe inwestycje. COS Zakopane staje się obiektem kompletnym, ale to nie koniec. Na remont zasługuje też Wielka Krokiew - powiedział podczas uroczystości minister Bańka.

Źródło: COS Zakopane, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
AGa B.11:47, 8 września 2016
żeby tak na Orawie zamiast hucznego świętowania coś takiego zrobili-marzy mi się. Szkoda, że nie zrobili konsultacji społecznych czego chcą mieszkańcy
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas