Czwartek, 13 maj 2021, Imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty
Zakopane i okolice
Rain
17°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 97
Rain
16°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 97
Clouds
13°
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 97
Rain
14°
Wiatr: 6.3 km/h Wilgotność: 96
Clouds
17°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 92
Rain
11°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 98
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
25.09.2016, 16:50 | czytano: 2836

Debata z cyklu "Wymień piec" w Nowym Targu

Trwa cykl debat subregionalnych poświęconych dotacjom na wymianę kotłów w ramach Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego 2014-2020. We wtorek takie spotkanie zorganizowane zostanie w Euroregionie „Tatry” w Nowym Targu. Udział w spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 17:00 jest bezpłatny.

Na wymianę pieca czy kotła można uzyskać dofinansowanie. Nie każdy o tym wie i nie każdy z tego typu rozwiązań korzysta. A warto postarać się o unijną dotację, gdyż wymiana starego pieca to spory wydatek. Koszt zakupu samego urządzenia to ok. 5 – 6 tys. zł. Do tego doliczyć należy montaż oraz – w niektórych przypadkach - doprowadzenie przyłącza gazowego.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 Urząd Marszałkowski na zmianę sposobu ogrzewania małopolskich domów przeznaczył 100 mln euro. Na likwidację starego kotła i zastąpienie go przyłączeniem do sieci ciepłowniczej, kotłem na paliwo stałe bądź gaz lub też odnawialnym źródłem energii można otrzymać 350 zł na każdy kilowat obliczonej mocy nowego źródła ciepła (nie więcej niż 8 tys. zł) oraz 80 zł za każdy metr kwadratowy ogrzewanej powierzchni w przypadku wymiany instalacji (ale nie więcej niż 6 tys. zł).

Podczas wtorkowego spotkania można będzie porozmawiać z pracownikami Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich na temat warunków otrzymania wsparcia.

W dyskusji o sposobach poprawy jakości powietrza w Nowym Targu, Zakopanem i okolicach udział wezmą: Jakub Szymański - Dyrektor Departamentu Zarządzania Programami Operacyjnymi, Leszek Dorula - burmistrz Zakopanego, Grzegorz Watycha - burmistrz Nowego Targu, Piotr Manowiecki z podhalańskiego alarmu smogowego, Agata Wojtowicz - Tatrzańska Izba Gospodarcza, radny Łukasz Filipowicz, Ewa Gondek - z lokalnej delegatury WIOŚ oraz ekspert od systemów grzewczych opartych na paliwie gazowym i OZE. W spotkaniu swój udział zapowiedział Andrzej Bargiel, himalaista, który jest twarzą akcji „Zakopane bez smogu".

opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
koko17:29, 26 września 2016
gaz mzonki wiasnie zakadam do budynku droga przez meke a nie pomoc a o dotaci pomarzyc mozna
Nogaty13:07, 26 września 2016
@Zosia. Nie mam autka.Chcę zakupić nowy ,,ekologiczny,, samochód .Nie dostanę dotacji,bez sensu,niesprawiedliwe.
PasterzPPP13:03, 26 września 2016
Genialna propaganda wmówiła ludziom, że gaz jest super drogi i tak ratuje się polskie kopalnie zamiast je sprzedać albo zasypać. I tak przynoszą straty to nie szkoda.
beksa+OZE09:56, 26 września 2016
Była inicjatywa Miasta dotycząca paneli słonecznych . Patrz tablice informacyjne w urzędzie - zgłoszono wnioski i...ani słychu ani widu.
Ot taka zabawa z wniosokodawcami w kotka i myszkę i pozorowane działania.
Wioski wokół mogły skorzystać z dotacji UE, miasto nie!
...................................
Najlepsza informacja staramy się, chcemy, może za rok...
palacz09:52, 26 września 2016
Gaz jes wcale nie taki drogi w ogolnym rozrachunku,ale tez mozna zakupc piec tzw5 klasy np firmy protech i palic samym weglem jak kogos przerazaja koszty gazu i spraw zalatwiona calkiem niezla kase mozna dostac do zakupu tej alternatywy
Wysso03:28, 26 września 2016
Ludzie 200 lat palili weglem nagle jest trujacy ?
abc22:50, 25 września 2016
no cóż d... nie urywa ta kasa.
a jeszcze proponują iść w gaz.
z torbami ludzi puszczą.
@ Kizior21:18, 25 września 2016
Twój argument jakoś do mnie nie przemawia. To tak jakby złodziej tłumaczył się z dokonanego właśnie napadu tym, że akurat był bez kasy. Dla mnie to dokładnie to samo. Myślisz że możesz bezkarnie truć mnie, moją rodzinę i wszystkich w koło bo stać Cię tylko na węgiel? A co mnie to obchodzi? Pal tak žeby nie szkodzić innym! ( i sobie przecież też! )
Zosia20:41, 25 września 2016
My się budujemy ,kotłownia na nas czeka _cala instalacja zakup pieca itd niestety nie dostaniemy dofinansowania na nowy piec bo nie wymieniamy starego ,szkoda bo to dosc duży wydatek !dlaczego miasto nie może dofinansować tych którzy tak jak my chcą zakupić taki piec troszkę bez sensu i niesprawiedliwe...
MF19:47, 25 września 2016
Kiedy sie polozy rure gazowa od szkoly w kierunku prewentorium w kowancu moze odpowie Pan burmistrz CZEKAMY>>>>
Kizior19:17, 25 września 2016
Pale tym na co mnie stać i nikt tego nie zmieni a że węgiel najtańszy to palę węglem
STAŚ18:23, 25 września 2016
NowyTARG, BEZ SMOGU! To brzmi bardzo dobrze. Pozdrawiam, chcących, zadziałać w tym kierunku.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij