Niedziela, 17 styczeń 2021, Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Zakopane i okolice
Clouds
-10°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-10°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-10°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 79
Snow
-10°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 73
Clouds
-9°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 84
Clouds
-11°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
15.10.2016, 16:00 | czytano: 14070

Wybuchy na budowie nowej zakopianki. Będą kruszyć skały

Fot. Michał Adamowski

Firma E-BLAST poinformowała, że rozpoczyna roboty z użyciem materiałów wybuchowych na potrzeby rozluzowania gruntów skalistych na terenie budowy nowej drogi ekspresowej Lubień - Rabka-Zdrój.

- Na terenie prowadzonych robót nie będą przechowywane środki strzałowe - informuje Piotr Micewicz, dyrektor firmy E-BLAST z Wrocławia. - Każdorazowo niezbędna ilość środków strzałowych zostanie przywieziona na miejsce robót dopuszczonym środkiem transportu, a następnie wszelkie nadwyżki zostaną odwiezione tym samym środkiem transportu do magazynu firmy MAXAM Polska w Czatkowicach lub w Ochodzu. Cały teren na czas prowadzenia robót zostanie odpowiednio oznakowany i zabezpieczony przed dostępem osób trzecich.

Roboty strzałowe mają potrwać do sierpnia przyszłego roku.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
kolarz15:26, 17 października 2016
Do manfred: No w sumie też się zastanawiam dlaczego jeszcze żadnej akcji nie zrobili... Nie odkryli jakiegoś jastrzębia wędrownego albo wiewiórki podhalańskiej, która akurat na terenie budowy ma swoje siedlisko? :)
manfred13:58, 16 października 2016
Zieloni łańcuchy w garść i do roboty ;-)
STAŚ11:13, 16 października 2016
Zawsze jakiś malkontent. Są ludzie, którzy są tak zatwardziali, że najlepiej by było orać przy pomocy koni, a do Bonarki, po zakupy, maszerować trzy dni, pieszo!!! Z plecakiem.....
Dżdżownica upierdliwa22:53, 15 października 2016
@rt.Biedne zwierzęta czy Ty? Idż na plac budowy,robotnicy, sami Polacy, ,,kapitaliści,, .Podwykonawcy, z okolic budowy.Jest praca i godne zarobki.(Czytaj z zrozumieniem, powoli,wdrąż się w temat jak w tunel.Kto,jaka firma i kto co robi).
szuser21:12, 15 października 2016
do rt

..Biedne zwierzęta , kapitalista buduje drogi dlaczego nie polacy"

- ale teraz Polacy ( pisze się duża literą) to sami kapitaliści , nie zauważyłeś tego? Czy to źle? Nie rozumiem twojego postu.
macio18:51, 15 października 2016
kolego rt, będą kryszyć skały, a nie wysadzać w powietrze grunt. raz, a dwa, zwierzaki skorzystają po wybudowaniu drogi bo przestaną ginąć pod kołami na nie ogrodzonej drodze jak ma to miejsce teraz. Jest sporo wiaduktów więc bedą mogły migrować tamtędy, (bezpieczniej). Polskie akurat jest w czołówce jeżeli o bezpieczeństwo zwierzaków chodzi
rt16:17, 15 października 2016
Biedne zwierzęta , kapitalista buduje drogi dlaczego nie polacy
STAŚ16:12, 15 października 2016
I, będzie się działo! W sensie, że nareszcie roboty ruszyły!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy restauracje powinny przyjmować klientów pomimo pandemii?

tak
tak, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego
nie, w czasie pandemii powinny pozostać zamknięte
nie mam zdania, ale ja się nie wybieram

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij