Czytelnicy informują o zanieczyszczeniu wody w Nowym Targu, zakład wodociągów nic o tym nie wie - podhale24.pl
Sobota, 18 maja
Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 2.952 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.348 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
68 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
18.10.2016, 10:00 | czytano: 6776

Czytelnicy informują o zanieczyszczeniu wody w Nowym Targu, zakład wodociągów nic o tym nie wie

- Dlaczego dostarczana woda pitna ma taką ilość zanieczyszczeń mechanicznych - pytają czytelnicy za naszym pośrednictwem władze miasta i Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Na dowód pokazują zdjęcia zabrudzonych elementów instalacji wodnej w mieszkaniach. Zakład próbuje wyjaśnić sytuację, ale jak mówi dyrektor Dariusz Latawiec - nikt nie zgłaszał problemu.

- W dniu dzisiejszym ponownie zostałem zmuszony do czyszczenia mieszalników wody pitnej armaturach odpowiadających za II piony zasilania mieszkania w wodę - napisał na kontakt@podhale24.pl nasz czytelnik. - Sytuacja ta ma miejsce w centrum Nowego Targu - ul. Kr. Jadwigi i Krzywa. Dlaczego dostarczana woda "pitna" ma taką ilość zanieczyszczeń mechanicznych, co pokazują zdjęcia. Z jakiego poboru woda pochodzi, bo chyba nie ze studni głębinowych - pyta.Problemy z mechanicznym zanieczyszczeniem wody zgłaszają też inni nasi czytelnicy korzystający z miejskiej sieci. - U mnie to samo, co jakiś czas czyszczę, bo się tak zapycha, że ciśnienie spada. Bojler już 2x miałem czyszczony przez fachowca - dodaje Michał, mieszkaniec bloków.Sprawą zainteresował się Dariusz Latawiec, dyrektor MZWiK-u. - Temat nie był nam zgłaszany - mów. - Ze zdjęć wygląda to tak, jakby zanieczyszczenia osiadły na sitku baterii. Pomiędzy siecią, a baterią znajdują się wodomierze, które powinny być wyposażone również w sitka, powstaje więc pytanie, jak jest to możliwe, że zanieczyszczenie z sieci dostało się do baterii. Nie znamy adresu, a powinniśmy w takiej sytuacji zweryfikować wodomierz, tam też może być jakiś problem. Powinniśmy sytuację zweryfikować, a nie mamy jak. Pytanie, czy zanieczyszczenie nie powstało na wewnętrznej sieci klienta?

Dyrektor apeluje, aby takie przypadki zgłaszać bezpośrednio do zakładu, a nie próbować załatwiać problemów poprzez media. - Bez dokładnego adresu nie możemy niczego zweryfikować i pomóc klientowi - mówi Dariusz Latawiec. - Nawet jeśli sytuacja byłaby wynikiem jakichś nieprawidłowości z naszej strony, to musielibyśmy wiedzieć, gdzie konkretnie się problem pojawił, aby móc to sprawdzić - dodaje.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
petentin12:54, 21 października 2016
..zamiast marudzic + radosc powinna byc...mangan i zelazo dobre dla chlopa...
szalony johan19:04, 18 października 2016
jak ma problem to niech sobie wode kupuje w biedronce
odwrócony18:17, 18 października 2016
Ludzie załóżcie sobie filtry osmotyczne, świetna sprawa.
Zenek flaszka18:03, 18 października 2016
Tak jak with tym zarcie,panie kierowniku z kranu leje sie woda /zanieczyszczona / a kierownik, a co ma sie lac ? ,klient, za taka cene to burbon, burbon p. Kierowniku
qw17:31, 18 października 2016
Panie Burmistrzu ale syf ta woda
xxx16:10, 18 października 2016
asz klient nasz pan!!!!
Dobre!!!
Max11:24, 18 października 2016
Do ja : Tys taki mądry mam nowa instalacje i dlaczego mam placic za taka wodę.
ja10:59, 18 października 2016
zanieczyszczenia stałe to jest osad z rur , proszę sobie złaożyć filtr do wody cząstek stałych i po problemie .
zx10:45, 18 października 2016
E no woda elegancka
GF10:35, 18 października 2016
To nie jest odosobniony przypadek. Mam założony filtr mechaniczny zaraz za wodomierzem. To co tam się zbiera jest wręcz niewiarygodne. Oczywiście u Państwa, którzy nie posiadają takich filtrów wszystko trafia do domowej sieci, powoli niszcząc urządzenia w mieszkaniu (pralki, zmywarki, armaturę).
Sieć wodociągowa w NT jest po prostu w tragicznym stanie. Straty na przesyle są ogromne. Jakość wody, każdy widzi (chociaż biologicznie jest ok).
Polecam założenie filtrów i reklamowanie każdego odstępstwa od normy w MZWiK z żądaniem obniżenia rachunku, bo MZWiK jest niczym więcej jak spółką sprzedającą wodę, a przecież Klient nasz Pan.
Dd10:23, 18 października 2016
Hahaha pewnie wodomierz minięty to jak się zgłosi ktoś...ehh ludziska głupota nie zna granic.
Łotr10:20, 18 października 2016
Proponuje wpierw sprawdzić swoją instalację, czy aby ona nie jest przestarzała, a potem szukać winowajcy.

Ehh kapitalizm co po niektórym ludziom nie wyszedł na dobre...
Max10:12, 18 października 2016
Polana Szaflarska tez ma taki problem, na sitkach pojawia sie czarny osad który musi byc czyszczony co miesiac. Zgłaszałem to do wspólnoty a oni rozkładają rece.
piotr10:01, 18 października 2016
Dość że cholernie droga ta woda to jeszcze brudna co nie miara trzeba kopać studnie i wypiąć się na miejską wodę !
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas