Zakończyły się VIII Rekolekcje Góralskie - podhale24.pl
Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Szczawnica
Clouds
13°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
12°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 98 %
Rain
16°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
13°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
6 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
20.11.2016, 22:31 | czytano: 3388

Zakończyły się VIII Rekolekcje Góralskie

W tym roku to gmina Ochotnica Dolna, świętująca jubileusz 600-lecia lokacji, gościła uczestników VIII Rekolekcji Góralskich.

Fot. Robert Miśkowiec
Fot. Robert Miśkowiec
Rekolekcje, których głównym organizatorem jest ks. Jan Gacek, kapelan Zarządu Głównego Związku Podhalan, mają formę sympozjum naukowego. Wykładowcami są świeccy i duchowni profesorowie, księża, biskupi oraz zaroszeni goście. Jest to jednak spotkanie otwarte, na którym po każdym wykładzie między słuchaczami a wykładowcą następuje dyskusja. Każdy może zadać nurtujące go pytanie. W tym oku hasłem, które łączyło wszystkie wykłady, były słowa: "Konsumpcjonizm - między ochotą a pragnieniem (czy w niebie są supermarkety?)".W rekolekcjach co roku uczestniczą przeważnie członkowie Związku Podhalan z różnych oddziałów. W tym roku wzięli też w nich udział przedstawiciele Zarządu Głównego ZP z prezesem Andrzejem Skupniem na czele.Gospodarze zadbali o swoich gości. Nie brakowało smacznych poczęstunków i kulturalnej rozrywki. Przed publicznością zgromadzoną w remizie wystąpili m.in. Amatorski Zespół Teatralny im. Franciszka Macioła ze Skomielnej Białej oraz zespoły Ochotni i Mali Ochotni.Organizatorami ósmych rekolekcji byli: Związek Podhalan z oddziałem w Ochotnicy Górnej, Wiejski Ośrodek Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich, gmina Ochotnica Dolna, Fundacja Szlaki Papieskie i parafia w Ochotnicy Górnej.Przyszłoroczne Rekolekcje Góralskie odbędą się w Pieniążkowicach.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas