Sprawa działania na szkodę ośrodka zdrowia w sądzie - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Nowy Targ
Clouds
15°
Wiatr: 9.324 km/h Wilgotność: 71 %
Rain
16°
Wiatr: 9.72 km/h Wilgotność: 80 %
Rain
16°
Wiatr: 8.388 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
17°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
21°
Wiatr: 7.128 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
19°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
78 %
Nowy Targ
68 %
Zakopane
50 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 39 | 78 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
12.01.2017, 14:41 | czytano: 4460

Sprawa działania na szkodę ośrodka zdrowia w sądzie

Prokuratura Rejonowa w Zakopanem skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko jednemu z byłych pracowników Ośrodka Zdrowia w Poroninie. Oskarżonemu, któremu grozi nawet do 8 lat więzienia, zarzuca się działania na szkodę spółki oraz przywłaszczenie mienia.

Przypomnijmy, że śledztwo wszczęto na wniosek pełnomocnika Urzędu Gminy w Poroninie. – W śledztwie postawiliśmy zarzuty byłemu głównemu księgowemu placówki – mówi prokurator rejonowy Barbara Bogdanowi. -Dotyczą one nieprawidłowości finansowych oraz nienależytego rozporządzenia majątkiem gminnym, nad którym sprawował nadzór, oraz nadużycia uprawnień. Zostały one podtrzymane w akcie oskarżenia.

Cały czas prowadzona jest jednocześnie druga sprawa, która również dotyczy Gminnego Ośrodka Zdrowia w Poroninie.
Jak wyjaśnia prokurator Bogdanowicz, druga ze spraw – określana cały czas, jako rozwojowa - dotyczy jednej z lekarek zatrudnionych w ośrodku zdrowia. Miała się ona dopuścić poświadczenia nieprawdy i fałszowania dokumentów, przede wszystkim recept. 

- W tym wypadku czynności cały czas trwają. Musimy przesłuchać w tej sprawie setki świadków, przede wszystkim pacjentów. Na pewno w najbliższym czasie nie można oczekiwać jakieś ostatecznej decyzji prokuratury, co do złożenia aktu oskarżenia lub też nie – mówi prokurator Bogdanowicz.

W obu przypadkach prokuratura na poczet zasądzonych przez sąd kar wydała decyzję o zabezpieczeniu majątku obu oskarżonych. W całej sprawie chodzi przede wszystkim o zwrot pieniędzy Narodowemu Funduszowi Zdrowia oraz nienależnie wypłacane wynagrodzenia. 

js/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
wincek z podsuchego08:19, 13 stycznia 2017
cała ta obsluga osrodka zdrowia do zwolnienia mało uczynni i zadufani w sobie .......
koziołek16:19, 12 stycznia 2017
Mafia w białych fartuchach. Który z nich pamięta jeszcze przysięgę Hipokratesa? Najgorsze że nie ma na nich mocnych!
jasiek15:07, 12 stycznia 2017
Bardzo ciekawe.bardzo. Zwłaszcza to działanie na szkodę spółki. Bo spółka może jednak dochodzić swoich praw przed sadem Ale jak NFZ działa na szkodę pacjenta ,to biedny pacjent nic nie może zrobić. Jak nazwać wciskanie pacjentom w państwowych placówkach wizytówek z prywatnymi gabinetami doktorów? Biedny chory człowiek postawiony w sytuacji praktycznie bez wyjścia. Jak odmówi to go totalnie oleją. Jak podejmie leczenie prywatne to go oskubią do cna. Co z takim działaniem na szkodę pacjenta. I kto do k........sie w końcu zajmie tym problemem?!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas