Jadwiga Nieckarz: "Chciałabym wyjaśnić kilka spraw" - podhale24.pl
Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
05.02.2017, 13:55 | czytano: 6443

Jadwiga Nieckarz: "Chciałabym wyjaśnić kilka spraw"

Sprawa odrzucenia skargi na burmistrza Nowego Targu, sporny rachunek za plakaty i zaproszenia na obchody 75 rocznicy utworzenia Konfederacji Tatrzańskiej wzbudziła u naszych Czytelników żywe zainteresowanie. Dali temu wyraz nie tylko w komentarzach, ale i w listach do Redakcji.

zdj. Michał Adamowski
zdj. Michał Adamowski
Swoje stanowisko zaprezentował podczas sesji burmistrz Grzegorz Watycha. Swoja decyzję podjęli także radni - odrzucając na sesji skargę liderki NGM "Pamięć".

Głos zabrała także sama zainteresowana - Jadwiga Nieckarz, przesyłając nam list.

"Szanowni mieszkańcy,
odnosząc się do artykułu "Skarga na działalność Burmistrz odrzucona" zamieszczonego na portalu Podhale24 i komentarzy pod nim, chciałabym wyjaśnić kilka spraw.

Na przestrzeni kilku lat zorganizowaliśmy w Mieście kilkadziesiąt spotkań, koncertów i uroczystości, żadne z nich nie było finansowane z publicznych pieniędzy. Uroczystość 75 rocznicy utworzenia Konfederacji Tatrzańskiej była pierwszą organizowaną przez Nowotarską Grupę Mieszkańców "PAMIĘĆ", którą współfinansowali: IPN O/Kraków, Starostwo Nowotarskie, Urząd Gminy Nowy Targ, osoby prywatne i częściowo Urząd Miasta Nowy Targ.

Uroczystość 75 rocznicy utworzenia Konfederacji Tatrzańskiej trwała 3 dni i obejmowała szereg wydarzeń: konferencje naukową, konkursy historyczne, spektakl teatralny, odsłonięcie tablicy, rajd rowerowy, grę miejską, rekonstrukcję historyczną.

Na spornym rachunku za materiały promocyjne wymienione były: zaproszenia, ulotki, 5 różnych plakatów, banery, rolapy i tablica informacyjna.

Odnosząc się do złośliwo-cynicznych wyjaśnień Pana Burmistrza na sesji Rady Miasta w dniu 30 stycznia 2017 r. chciałabym przedstawić fakty.

A fakty są takie:

- po raz pierwszy NGM "PAMIĘĆ", wspomniała Panu Burmistrzowi o planowanych przez nas uroczystościach 75 rocznicy powstania Konfederacji Tatrzańskiej latem 2015 r. przy okazji innych spraw, w między czasie zgłosił się do nas Pan Stanisław Apostoł, który w ramach naszych uroczystości chciał wystawić swoją sztukę "Pamięć ginie o nich pomału",

- we wrześniu 2015 r. NGM "PAMIĘĆ" wystosowała oficjalne pismo w sprawie uroczystości 75 rocznicy powstania Konfederacji Tatrzańskiej, do Pana Burmistrza Grzegorza Watychy,

- w październiku 2015 r. spotkaliśmy się z Panem Przewodniczącym Rady Miasta Januszem Tarnowskim i Panem Burmistrzem Grzegorzem Watychą, którzy prosili nas o włączenie uroczystości w obchody jubileuszowe 670-lecia lokacji Miasta Nowy Targ,

- na mocy wydanego przez Pana Burmistrza Zarządzenia i jako główny organizator uroczystości zostałam wpisana w skład Komitetu Organizacyjnego Obchodów Jubileuszu 670-lecia nadania praw Miejskich Królewskiemu Wolnemu Miastu Nowy Targ. Wzięłam udział w jedynym posiedzeniu owego Komitetu, który w imieniu burmistrza poprowadziła Pani v-ce Burmistrz Joanna Iskrzyńska Steg i Pani Naczelnik Wydziału Sportu, Kultury i Promocji Katarzyna Put i tutaj po raz pierwszy padły zobowiązania zadeklarowane przez przedstawicielki burmistrza i w jego imieniu,

- NGM "PAMIĘĆ" do współpracy przy organizacji uroczystości zaprosiła Urząd Miasta Nowy Targ, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Urząd Gminy w Nowym Targu, Szkołę Podstawową nr 5 w Nowym Targu, I Liceum Ogólnokształcące im,S. Goszczyńskiego w Nowym Targu, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szaflarach, Hufiec Harcerzy Dziewcząt i Chłopców i PGRH "BŁYSKAWICA", obecny był równiż Pan Stanisław Apostoł,

- na pierwszym spotkaniu zorganizowanym przez NGM "PAMIĘĆ" jakie odbyło się Urzędzie Miasta przedstawiciele samorządów zadeklarowały pomoc finansową, Pani v-ce burmistrz Joanna Iskrzyńska Steg i Pani Katarzyna Put w imieniu burmistrza zadeklarowały również pomoc finansową w postaci sfinansowania materiałów promocyjnych i usługi gastronomicznej (catering w czasie trwania konferencji naukowej w pierwszym dniu uroczystości i obiad w czasie drugiego dnia), deklarację słyszało kilkanaście osób będących na spotkaniu, powtarzana zresztą była kilkakrotnie.

Chciałabym bardzo serdecznie podziękować samorządom, które ze swoich zobowiązań się wywiązały, wszystkim współorganizatorom, którzy swoje zobowiązania wykonały na najwyższym poziomie. Jeszcze raz im wszystkim bardzo dziękuję.

Odnosząc się do wypowiedzi burmistrza na sesji Rady Miasta w dniu 30 stycznia 2017, to albo Pan burmistrz nie czyta pism do niego kierowanych, albo nie umie czytać ich ze zrozumieniem, albo zwyczajnie kłamie, nie wiem co gorsze.

Powtarzam po raz kolejny - w oparciu o deklaracje Pani V-ce Burmistrz Joanny Iskrzyńskiej Steg i którą również podtrzymywała Pani Naczelnik Wydziału Katarzyna Put (słyszało ją kilkanaście osób obecnych na naszych spotkaniach w Urzędzie Miasta) o finansowaniu materiałów promocyjnych i usługi gastronomicznej - dostarczyłam rachunki, na wymienione usługi. Pan "sobie tego nie wyobraża" Panie Burmistrzu, ale bardzo proszę "sobie to wyobrazić" - dwa z nich Urząd Miasta zapłacił. To jak to jest? Skoro nie było zobowiązania, można tak zwyczajnie dostarczyć rachunki i urząd płaci? Coś tu u Pana w urzędzie nie działa, skoro Pan o tym nie wie. Ciekawe, jak te faktury opisano?

Panie Burmistrzu bardzo mi przykro, że Pan o tym nie wie, lub nie chce o tym wiedzieć, że jak pan to nazwał "autorski pomysł" na obchody uroczystości 75 rocznicy utworzenia Konfederacji Tatrzańskiej - był wyłącznie mój i jestem z niego bardzo dumna. Wielka szkoda, że tematy historyczne są Panu obce, a udział w nich to przykry obowiązek, bo biorąc udział w tak ważnych wydarzeniach, nawet nie wspomniał Pan o tym w swoim czerwcowym sprawozdaniu, uzupełnił Pan sprawozdanie po zwróceniu Panu uwagi.

Problem nie polega na tym, że ja zarzucam Panu nieprawidłowo rozliczone rachunki, bo te na pewno rozliczone są prawidłowo, ale na tym Panie Burmistrzu, że jeżeli ktoś podejmuje się jakichś zobowiązań, lub ktoś robi to w jego imieniu, to jako człowiek honoru dotrzymuje ich, bo inaczej traci wiarygodność, a tą stracił Pan całkowicie.

Szanowny Panie Przewodniczący Rady Miasta - niestety nie miał Pan racji przerywając czytanie mojego pisma w momencie dotyczącym przyznawania tytułu "Honorowego Obywatela Miasta Nowego Targu". Sprawa ta leży wyłącznie w gestii Rady Miasta, ponieważ Rada podejmuje uchwałę przyznającą tytuł. W mojej skardze poruszyłam jeszcze wiele istotnych spraw, do których Państwo nawet nie próbowaliście się odnieść więc bardzo mnie dziwi jej odrzucenie.

Z poważaniem - Jadwiga Nieckarz
ps. Wszystkie moje komentarze pod jakimikolwiek artykułami podpisuję wyłącznie imieniem i nazwiskiem. Redakcja posiada pełną treść mojego wystąpienia na sesji Rady Miasta.

---
opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
JA19:46, 8 lutego 2017
NA CENZUROWANYM ZA BŁĘDY URZĘDNIKÓW
Pani Jadziu za dobre serce, swój BEZINTERESOWNY wkład i czas w organizowanie licznych patriotycznych uroczystości zapłaci Pani tym, że włodarze miasta nie tylko nie pomogą już w organizowaniu podobnych uroczystości ale będzie Pani i Grupa Mieszkańców "PAMIĘĆ" płacić za wszystko. Słyszałem, że organizuje Pani Konferencję Naukową w Dzień Żołnierzy Wyklętych i 70 Rocznicę Śmierci "Ognia". Zobaczymy jak zachowają się urzędasy i czy wasza organizacja jak zwykle zrobi to za swoje. Jestem pewny że nie będzie ulg i zapłacicie za salę i wieszanie flag i sprzątanie. Oby nie podwójnie. A może ponad podziałami będą obecni z urzędu na Narodowych Świętach organizowanych przez GM "Pamięć". Pani Jadziu do przodu i za swoje ale z HONOREM . NIECH PANI POKARZE CO JESZCZE MOŻNA ZROBIC
Wredni malkontenci09:12, 8 lutego 2017
A od czego są panie z wydziału nazwanego promocją? Chyba właśnie od zatwierdzania projektów?
ciekawski23:05, 7 lutego 2017
Pani Jadwigo widzę, że się tutaj Pani wypowiada. Mam takie pytanie czy na zaproszeniach, plakatach, ulotkach był herb Miasta Nowy Targ ? albo wzmianka, że sponsorem jest Miasto Nowy Targ ? Czy może Pani wyszczególnić dokładnie jaki koszt był ulotek, plakatów itp. ponieważ szukam w internecie, po Nowotarskich firmach i 6 tyś to chyba pozłacane materiały ponieważ: nawet przy 10 tyś ulotek składach a4 do a5 na lepszym papierze to kwota około 1 tys zł, baner odblaskowy 65 zł za m2, roll upy ok 280 zł - 1 szt. zaproszenia powiedzmy, że 4 zł od szt. tablica informacyjna ok 150 zł za m2 ? to jaka ilość była tych materiałów ? Na koniec wspominała Pani o cateringu ? kto za niego zapłacił ?
dusia14:23, 7 lutego 2017
Obie wywołane do raportu panie nie robią nic za DARMO!!!! Problem w tym że ludzie z tej ich roboty są niezadowoleni. Jaka płaca taka praca. A panią płacimy kupę kasy i mogły by się postarać bardziej.
Wredni malkontenci12:06, 7 lutego 2017
Goryczka droga, uroczyście informujemy że panie Steg i Put wykonują swoje obowiązki na które się zresztą zgodziły same.Nie było komunikatu żeby je ktoś do tego zmuszał.A praca którą wykonują jest bardzo dobrze płatna.
znowu skasujemy?10:03, 7 lutego 2017
Pani Jadwigo! Niech Pani tylko doskonale zorganizuje w kolejnych wyborach Ruch Kontroli Wyborów tak by żaden z obecnych radnych blokujący rzetelną oddolną kontrolę nie wszedł ponownie do rady która do dziś pilnuje tylko swoich interesów , a nie interesów społecznych. Reszta to liczymy na Jarosława Kaczyńskiego i dwukadencyjność . To jedyne co trzeba zrobić . Rozbić te układy .
gorycz,goryczka ,niesmak@09:48, 7 lutego 2017
Gdzie te prace nocne wykonuję obie panie Steg i Put? Bo na pozostani po godzinach w urzędzie trzeba mieć zgodę przełożonego na piśmie i mocny argument Teraz jak was zapyta o stosowny papier Pani Korwin na sesji to znów będzie zgrzytanie zębami i jazgot.
Jadwiga Nieckarz09:30, 7 lutego 2017
Lemingu doskonały - bardzo dziękuję, pytasz dlaczego jestem taka naiwna, bo..., trafiam na uczciwych, rzetelnych i wiarygodnych ludzi? i tego samego spodziewałam się od przedstawicieli władzy? bo, to jest podstawa wzajemnej współpracy.

Wszystkim życzliwym mieszkańcom bardzo dziękuję za wsparcie.

Odnośnie rachunku: jak już wspomniałam były na nim oprócz legendarnych zaproszeń i plakatów jeszcze ulotki, banery, rolapy i tablica informacyjna. Drukarnia która to wszystko wykonała to nowotarska firma płacąca tutaj podatki zatrudniająca naszych mieszkańców i życzliwa inicjatywom społecznym, a przede wszystkim uczciwa nie sądzę by chciała naciągnąć. Uważam, że jako nowotarżanie powinniśmy się wspierać kupując i zamawiając usługę w nowotarskich firmach.
Nasza uroczystość trwałą 3 dni i obejmowała różne wydarzenia stąd może ta różnorodność plakatów i większy ich koszt.

A wracając do rachunków to Urząd Miasta na promocję uroczystości 670-lecia lokacji Miasta Nowy Targ wydał kwotę 56.289,87 zł.
Proszę mi napisać ile z tej kwoty zarobiły nowotarskie firmy?

Pozdrawiam wszystkich życzliwych mieszkańców
gorycz goryczka niesmak23:07, 6 lutego 2017
Kochani Nowotarżanie!

Czytając ten apel Pani Nieckarz to mam wrażenie, że nie tylko ja nie wiem o co kobiecie do końca chodzi. To jest merytoryczne punktowanie władzy? To jest lincz na Pani Steg i Pani Put, które pracują do późnych godzin dzień w dzień, żeby Was wszystkich, wredni malkontenci, usatysfakcjonować. Niestety, próżno tu szukać osób, które miałby na tyle chęci i byłby na tyle FAIR, żeby jednak pomyśleć o tych wszystkich WYJATKOWO UDANYCH imprezach , które miały miejsce przez ostatnie 2 lata w NT. Ale po co pamiętać? Po co ? Można przecież zakrzyczeć, obrazić i wykpić.

Pani Jadwiga musi zrozumieć, że pieniędzy publicznych nie wydaje się ad-hoc, na byle co jej wpadnie do głowy. A swoim zachowaniem udowadnia tylko jak zawziętą i niesprawiedliwą jest osobą. Szkoda, ale na miejscu Pani Nieckarz to umówiłabym się do Pani Put i Pani Steg na jakieś KOREPETYCJE z organizacji imprez oraz efektywnego zarządzania budżetem, bo z całym szacunkiem, ale 6000 tys za materiały to sen wariata o promocji...
można16:36, 6 lutego 2017
P.Jadwiga świetnie sobie radzi bez publicznych finansów.Z obserwacji widać że niektórzy mają problem z pojęciem że można być w czymś lepszym i robić to charytatywnie.
kazar16:33, 6 lutego 2017
Pani Steg nie dotrzymała słowa ? A co w tym dziwnego ?
krak16:19, 6 lutego 2017
Ty kamill mega super imprez nie widziałeś w życiu, ale wszystko przed tobą jak wyjedziesz zNT.
nicto12:29, 6 lutego 2017
Pani Nieckarz niech sie sama organizuje patriotycznie, skoro ma taką potrzebe tak samo p. Apostoł niech sie realizuje scenicznie za własne pieniądze a nie za pieniądze miasta. Tym bardziej, że jakośc pozostawia wiele do zyczenia.
Leming doskonały11:46, 6 lutego 2017
Aż dziw bierze i trudno w to uwierzyć, że Pani Nieckarz, która prowadzi własny biznes kilkadziesiąt lat, (i to z powodzeniem - szacun, moje gratulacje) załatwia sprawy finansowe NA GĘBĘ - ludzie - litości.
OLX10:26, 6 lutego 2017
Do que
Baner wiszący na ul. Szaflarskiej przy wlocie do Rynku należy do Galerii Nowotarskiej. Również to miejsce na reklamę nie jest własnością UM.
gue09:44, 6 lutego 2017
jak pani Steg dba o wizerunek miasta najlepiej mozna zauwazyc na ulicy Szaflarskiej przy wlocie do rynku. Do dzisiaj wisi baner z reklama z grudnia. Moze by tak ruszyla ... i przeszla troche ulicami sprawdzic co zrobic aby poprawic wizerunek miasta. W trakcie posiadow w "toscanii" niewiele widac.
olo09:36, 6 lutego 2017
Kochana Pani Jadzia.
Leming doskonały09:33, 6 lutego 2017
do : bolo

"Klapek" choćby miał 100 % poparcie mieszkańców Nowego Targu - w życiu się nie zgodzi, by kandydować na Burmistrza, bo ma świadomość, że musiałby złożyć oświadczenie majątkowe - oj to by zabolało niektórych ludzi.
Q08:50, 6 lutego 2017
@Poti - no masz urząd uruchomił cichociemnych klakierów. Daruj sobie i nie pogrążaj swoich pracodawców jeszcze bardziej. Wystarczy, że wydali już 500 tysięcy na nic nie znaczące obchody. Po Twoich słowach "Władze, która włożyła ogromny trud i wysiłek w organizacje Jubileuszu 670 lecie Miasta" myślę, że powinnaś (eś) złożyć wniosek o wystawienie pomnika upamiętniającego te działania na miejskim Rynku. Niech wszyscy wiedzą jak lekką ręką wyrzucane są publiczne pieniądze, o które się tak troszczysz. Reszta należy wyłącznie do obowiązków władzy i zwykłej pracy, za którą płacą podatnicy.
inter08:37, 6 lutego 2017
do NIE IDŹMY TĄ DROGĄ!, żeby coś zobaczyć trzeba być czymkolwiek zainteresowanym. Jak sądzę Twoje jedyne zainteresowanie wynika z małej puszki wazeliny. Podobnie jak z czytaniem i czytaniem ze zrozumieniem. I nie powtarzaj tych bzdur wypuszczonych przez burmistrza, bo to jest niegodne urzędu nawet jeżeli kłamstwo ma stanowić linię prymitywnej obrony. Trzeba sobie wbić do łba, że mieszkańcy nie są obiektem obrażania nawet jak nie mają racji.
artystka08:01, 6 lutego 2017
moze Pani Jadwiga N zaprezentuje w galerii do artykuły te swoje 5 rodzajów plakatów - chętnie bym je chciała zobaczyć. Na pewno ma jakies zachowane na pamiątke , wiec niech się pochwali, bo za taka kase tez moge pracowac na zlecenie Pani Jadwigi, niezły zysk
kamill07:58, 6 lutego 2017
Obchody Jubileuszu były mega super imprezą , a teraz jakaś <*** chce za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę i zabłysnąc w mediach PORAŻKA
Jan Kowalski "ten obcy"03:27, 6 lutego 2017
Proponuje poczekac do skonczenia sie kadencji Pana Burmistrza GW,a na nastepna wybrac PZ znanego pod pseudonimem Klapek ....wtedy mieszczany beda szczesliwi bo ich uszczesliwia kasa i to tylko ta ktora wplywa do ich wlasnych kieszeni ,a wszystko co dotyczy czegos co mieszczuchow nie iteresuje to wina byla ,jest lub bedzie obecnego burmistrza ,potem bedzie wina nastepnego burmistrza a przedtem tez byla wina burmistrza .....zupelnie jak w wierszu Mlynarskiego "wina Tuska" ....nim mieszczuch pokaza jakikolwiek poziom musi wymrzec pare pokoen....ale moze tez byc gorzej !!!!
Medyk01:36, 6 lutego 2017
Jak zawsze pewnie prawda leży pośrodku, ale działania burmistrzowej każdy widzi. Jak dostawała stanowisko, to strasznie krzyczała o promocji Nowego Targu. Minęły 2 lata i co? Jedyną rzeczą jaką udało się jej wyprodukować to smycze z góralskimi kwiatkami. Strach na to patrzeć. Płacimy podatki, a miejska kasa na promocję wydawana jest poza NT. Pół miliona poszło na obchody - tylko kto tą kasę na oczy widział, bo na pewno nie firmy z miasta? Tak ma wyglądać promocja? Materiały reklamowe w postaci ulotek to nie materiały - tym można sobie co najwyżej w piecu zapalić. Kalendarz? Jest tak brzydki, że ostatnim gniotem jaki miasto puściło był ten z rzeźbami Sutora.

Dużo by gadać, ale wychodzi na to, że ani Pani Put ani Pani Steg nie mają bladego pojęcia o marketingu, za to duże o kawusi!
poligrafia to jest biznes!01:25, 6 lutego 2017
Pani Jadziu kochana, a która to drukarnia wystawia Pani faktury za druk zaproszeń i plakatów na 6000 ???
Warto wiedzieć, żeby ją omijać.
Prosimy o scan faktury i dane firmy. Jeżeli Honor i Ojczyzna to pani wartości, to wyjaśnijmy tę kwestię szczegółowo, aby nie było niedomówień.
Tajemnicza faktura tylko w pani posiadaniu, to raczy pani, nie wygląda przejrzyście i budzi uzasadnione wątliwości.
Będzie na portalu scan, będziemy dalej dyskutować, ale musimy wiedzieć pani Jadziu - O czym?
olo01:04, 6 lutego 2017
Do Bolo
To co niby Pan Żarnecki będzie płacił za wszystkie plakaty "aktywnych mieszkańców", nawet te po 6000 ? Oj, szybko pożegnałby się z fortuną !
bolo23:04, 5 lutego 2017
Jeszcze kurna 2 lata tej ciepłej wody, a potem wybieramy Klapka. Klapek na burmistrza!
Poti21:58, 5 lutego 2017
Brawo dla Urzędu za niewypłacenie, tez bym chciał, zeby za moje wcześniej nie ustalone plakaty, bez akceptacji zanieść Fv do Urzędu , zeby mi ja opłacili.
Pani Nieckarz to podstępna osoba - trzeba na Nią uważać
Poti21:53, 5 lutego 2017
Pani Jadwigo, totalna kompromitacja. Skarży Pani na brak opłat za zobowiązania a teraz pisze Pani, ze dwie faktury zostały opłacone. Coś tu nie gra... w mojej ocenie za wszelka cenę chce Pani zwrócić na siebie uwagę i poniżyć Władze, która włożyła ogromny trud i wysiłek w organizacje Jubileuszu 670 lecie Miasta.
.
NIE IDŹMY TĄ DROGĄ!21:52, 5 lutego 2017
Czy ktoś widział w mieście plakaty informujące o obchodach Konfederacji Tatrzańskiej ? A podobno było ich 5 różnych? Ja nie widziałem żadnych, a chętnie bym wziął udział.
Za 6000 tys. zł to powinno być ich kilkanaście tysięcy i zaklejone całe miasto. A kto z Państwa był na tej dwudniowej konferencji, bo ja nie słyszałem od nikogo, że taka była.
6000 złotych (!) z naszych publicznych pieniędzy na fanaberie Pani Nieckarz i pięć różnych plakatów do jednej uroczystości, zresztą niewidzialnych, bo nigdzie ich nie było.
Takie zachcianki to ze swojej kieszeni prosze pani. Pani żądania są dla mnie jako mieszkańca nie do przyjęcia i protestuję żeby tak wydatkować środki z miejskiej kasy.
didi20:35, 5 lutego 2017
do Staś - sedno wystarczająco wykazała sama pani Nieckarz i nie ma powodów by jej nie wierzyć wiedząc jak działa Urząd pod rządami pani Steg. A działa fatalnie, bo gdzie jak gdzie ale właśnie tam powinny obowiązywać wyższe standardy, profesjonalne procedury (ej Baciok, Baciok ... śmiechu warte) i znajomość warsztatu administracyjnego. A za cały ten bajzel, zresztą to nie pierwszy przypadek, odpowiada sam burmistrz Watycha, który jeszcze w prymitywny sposób broni wszystkich odpowiedzialnych zarzucając niuprawnione wyłudzanie pieniędzy publicznych przez panią Nieckarz. Zwołuje komisje, nadkomisje i pozwala sobie na publiczne personalne wycieczki. Wyszło kompromitująco, jak swego czasu z karuzelą Słowaków. Ale jak widać taki to poziom ma nasza słuszna władza, która chce w ten sposób ukryć prawdziwą rozrzutność na nic nie znaczące kokardki, fajerwerki i wodotryski na poziomie Koziej Wólki przy drodze. No i jeszcze dublowane wydatki za urzędnicze błędy. Tego też nie widzi pan Burmistrz? A to szkoda, bo miało być lepiej i bliżej mieszkańców.
k20:12, 5 lutego 2017
Osobiście nie zauważyłem żadnych plakatów czy też zaproszeń na te obchody.
STAŚ18:59, 5 lutego 2017
ej Baciok, Baciok - preliminarz ! Ale, porządek musi być !!!
baciok@18:37, 5 lutego 2017
Pytanie . Czy były jakieś protokoły z posiedzenia Komitetu Organizacyjnego z konkretnymi ustaleniami. Bo według mnie nie może być ,,Róbta co chceta a my za to zapłacimy". Czy był jakiś preliminarz wydatków.
abc18:34, 5 lutego 2017
prawda zawsze leży gdzieś pośrodku.
nie mniej umowa jest umową, a "nasza" władza - no cóż to tylko "nasza" władza.
Misiek18:30, 5 lutego 2017
Pani Nieckarz konkretnie punktuje zaniedbania władz. Zastanawiam się po co angażuje się tyle osób w UM, którym płaci się nie wiadomo za co ciężkie pieniądze z publicznych środków, skoro są tacy organizatorzy jak pani Nieckarz pracujący społecznie, za darmo. Panie Steg i Put powinny się od niej uczyć, bo poza standardami typu jarmark podhalanski jakoś nie widać owoców ich pracy.
racja!18:23, 5 lutego 2017
@Poma ma rację! Po co Miasto ma organizować imprezy, koncerty, dopłacać do wydawnictw - niech mieszkańcy sami będą mecenatami i marszandami!
To był sarkazm.

Ale idąc tym tokiem myślenia - uważam, że UM powinien natychmiast wycofać się z promowania, sponsorowania, zakupów i rozprowadzania wątpliwej jakości i walorów książki autorstwa byłego radnego. Co to ma być, że na wartościowe, ważne dla większości cele nie ma kasy, a na finansowanie cudzej twórczości pisarskiej - jest? Nie stać pana b. radnego na to by samemu rozprowadzać dzieje swojego Ojca? Bogaty jest. Knajpę nawet prowadził. Stać go przecież :)))))))
michal18:20, 5 lutego 2017
Niestety nie jest to pierwsza i pewnie nie ostatnia ze tak powiem pomyłka naszej jasnie oświeconej władzy,mało pamięta co mowi,a jeszcze mniej realizuje swoich obietnic wyborczych.Pani vice--zenada,ale jak to mowia jaki pan taki kram......
poma18:11, 5 lutego 2017
Tak to jest wersja patriotyzmu za pieniądze. Przecież p. Nieckarz stać na zasponsorowanie takiego pakietu o jaki tak wielka wojnę robi. Interes czysty przecież kwitnie na jednej z głównych ulic Miasta. Nie stać jej? Co za człowiek z tej pani i jaki obywatel Nowego Targu? Porażka i pomyłka, oj gruba pomyłka ta pani.
koleżanka E18:05, 5 lutego 2017
A co na to wszystko radny Pustówka? Jakiś ubezwłasnowolniony? Znów zapomniał po co jest przewodniczącym Komisji Oświaty i Kultury? Zapomniał, że jako radny ma reprezentować mieszkańców, a nie być narzędziem w realizowaniu głupot władzy? Wstyd panie Leszku. Zawiodłam się na Panu. Proponuję wypijać mnie kawek u Stegowej i być znacznie mniej bezkrytycznym wobec jej bezsensownych pomysłów.
skarbnik17:51, 5 lutego 2017
I jak to jest z tym pół milionem na obchody 670 lecia? Interesujący wątek, o który pytała również radna Korwin. Bogate miasto, nie ma co. A miało być oszczędnie i efektywnie. Pisać do RIO, niech no sprawdzą celowość tych wydatków i zgodność z zadaniami budżetu miasta. Rada też chyba niema. Ręka rękę myje. To dopiero układ.
Jolka17:40, 5 lutego 2017
Myślenie, zarządzanie i honor to zbyt skomplikowane pojęcia dla pani wiceburmistrz i chyba ekipy Watychy. O tak - catering i imprezki, to co innego. Ale nie wiedzieć dlaczego sam burmistrz daje się tej pani tak pogrążać. Nawet jej broni do upadłego. Czemu na sesji nie przekazał jej mikrofonu, by mogła zająć stanowisko i sklecić jakieś zdanie choć raz na dwa lata. Przecież za imprezy odpowiada, bo przecież promocji to tam nie ma za grosz. Toż to Misiewiczówna jak żywo.
noemi17:37, 5 lutego 2017
dzialalnosc Pai wiceburmistrz i Pani Put to jakas pomyłka. zostawiam bez komentarza.
majka17:14, 5 lutego 2017
Do vista porażka i tyle ,dlaczego UM ma fundować plakaty za tak dużą sumę i to z naszych podatków?
zwz16:37, 5 lutego 2017
,,Patriotyzm ,,za dutki.
www16:37, 5 lutego 2017
Jakoś wierzę wersji p. Nieckarz, a nie pani wiceburmistrz...
JUbil16:27, 5 lutego 2017
Jak ta pani kłamie. Myli wszystkie fakty i sama się myli. Teraz zaś skarży się na zobowiązania których nie było! A wcześniej skarżyła na wadliwie rozliczone faktury które były dobrze rozliczone. No właśnie gdzie sedno sprawy i o co tej kobiecie chodzi?
vist14:55, 5 lutego 2017
I kto by pomyślał, że po dwóch latach rządzenia Watychy ludzie, którzy go popierali skoczą mu do gardła za jego, czy też podległego urzędu, niekompetencje, arogancje, manipulacje i publiczne okłamywanie mieszkańców. Zresztą to nie pierwszy raz, tylko teraz ktoś wykazał się odwagą i wymiótł spod biurka radosnych urzędasów wszystkie śmieci. A feee. Kompromitacja na całego. Brawo pani Jadziu! Należało się. Takiej buty burmistrza i przewodniczącego jeszcze w samorządzie nie było.
syriusz14:34, 5 lutego 2017
Pani Jadwigo,/.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
dd14:21, 5 lutego 2017
Pani wice nie dotrzymała słowa? A to ci niespodzianka.
STAŚ14:05, 5 lutego 2017
i, gdzie sedno sprawy ?!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas