Środa, 27 maj 2020, Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Szczawnica i okolice
Rain
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 81
Rain
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 81
Rain
10°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Rain
10°
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 91
Rain
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
13.02.2017, 10:18 | czytano: 1975

Bukowianie i górale z Łącka najlepsi w tańcu zbójnickim

Fot. Piotr Korczak

Zespół Regionalny „Wiyrchowianie” (grupa starsza) z Bukowiny Tatrzańskiej i Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Górale Łąccy” z Łącka, to zwycięzcy Konkursu Tańca Zbójnickiego, który rozegrano podczas 45. Góralskiego Karnawału.

W konkursie tańca zbójnickiego wzięło udział 9 zespołów. Pierwsze miejsce jury przyznało ex aequo grupom z Bukowiny Tatrzańskiej i Łącka. W nagrodę otrzymały one Ciupagi Zbójnickie i nagrody pieniężne po 2000 zł.Drugie miejsce wraz z Ciupagą Bacowską i nagrodą pieniężną w wysokości 1 500 zł otrzymał Studencki Zespół Góralski „Skalni” z Krakowa, a dwa równorzędne trzecie miejsca wraz z Ciupagami Juhaskimi i nagrodami pieniężnymi w wysokości po 1 000 zł otrzymały zespoły: Zespół Regionalny „Giewont” z Zakopanego-Olczy i Zespół Regionalny „Watra” z Czarnego Dunajca.

Wyróżnienia w postaci dyplomów i nagród pieniężnych w wysokości po 500 zł dostali: Zespół Góralski „Zbójecko Familia” z Gminy Czarny Dunajec, Zespół Regionalny „Wiyrchowianie” (grupa młodsza) z Bukowiny Tatrzańskiej.

Występy zbójników oceniała komisja w składzie: Aleksandra Bogucka, Dorota Majerczyk, Józef Pitoń, Jan Stachoń, Stanisław Bachleda i Stanisław Łukaszczyk-Kołoc. Komisja uznała, że poziom tegorocznego konkursu tańca zbójnickiego był wysoki.

oprac. r/ zdjęcia Piotr Korczak
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij