Niedziela, 27 wrzesień 2020, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 75
Clouds
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 76
Clouds
Wiatr: 3.276 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
22.02.2017, 11:07 | czytano: 3720

W Nowym Targu w końcu czyste powietrze!

Fot. Michał Adamowski

Wtorek 21 lutego był dopiero drugim dniem w tym miesiącu, w którym w Nowym Targu nie były przekroczone normy zanieczyszczenia pyłem zawieszonym PM10. Poprzednio miało to miejsce 7 lutego.

W styczniu w Nowym Targu były w sumie cztery takie dni. Zdarzył się jednak dzień (11 stycznia), kiedy to stopień zanieczyszczenia powietrza w stolicy Podhala osiągnął poziom alarmowy. Był to jednocześnie najbardziej zanieczyszczony dzień tej zimy. W lutym ta sytuacja jeszcze się nie powtórzyła.

W Zakopanem sytuacja pod tym względem wygląda o wiele lepiej niż w Nowym Targu. W lutym było tam aż siedem dni czystym powietrzem, a na co dzień poziom zanieczyszczenia pyłem zawieszonym jest tu niższy.

Nadal, mimo zapowiedzi władz Rabki-Zdroju, nie są ogólne dostępne wyniki badań powietrza w uzdrowisku, gdzie również stanęła stacja monitoringu powietrza.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Co21:11, 22 lutego 2017
Czyste powietrze a z kominów dalej się dymi i samochody jeżdżą w zielone swiątki palenie opon
wagadugu18:40, 22 lutego 2017
Apeluję do wszystkich mediów! Zaczyna robić się coraz cieplej, pora zacząć narzekać na ocieplenie klimatu.
Jasio z peryferii16:54, 22 lutego 2017
Powiem tak był twz smog ,jest i będzie, dlaczego ?samo położenie- niecka nowotarska,najniżej NT,zanieczyszczenia "przedostają" się k.Babiej Góry i dalej w str.NT, jak Śląsk i inne regiony /np Słowacja/ nie będą Nas dopieszczać smogiem to powietrze na Podhalu będzie czyste i to każdy ekolog wie, ale krzyczą bo jest AKCJA SMOG,ktoś chce zarobić grube pieniądze
:D16:17, 22 lutego 2017
Ofiara Sąsiada ty to jesteś ofiarą "smokowej" propagandy...
maksiu14:50, 22 lutego 2017
a w Pyzówce jest prywatna spalarnia śmieci i jest bosko zgadnijcie u kogo ??
anon12:17, 22 lutego 2017
Informacja na miarę podhale24, jest o czym pisać, brawo!
Ofiara Sąsiada11:33, 22 lutego 2017
Zapewne będzie milion komentarzy o tym, jak to ludzie muszą czymś palić i nie mają pieniędzy, a za PO to nie było tyle krzyku o smog, a że na smogu to niejeden robi teraz dobry biznes i inne tradycyjne argumenty, ale trawestując Gogola - "KOGO TRUJECIE? SAMI SIEBIE TRUJECIE!"
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij