Firma z Podhala prawdopodobnie wygra przetarg na przebudowę Wielkiej Krokwi - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Zakopane
Clouds
25°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
25°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 37 %
Clouds
25°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
25°
Wiatr: 10.548 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
26°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
24°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 57 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
25.02.2017, 13:28 | czytano: 4672

Firma z Podhala prawdopodobnie wygra przetarg na przebudowę Wielkiej Krokwi

Centralny Ośrodek Sportowy w Zakopanem jest blisko rozstrzygnięcia przetargu na drugi etap przebudowy Wielkiej Krokwi. Choć pierwszy przetarg unieważniono z powodu zbyt wysokich ofert, tym razem pojawiła się oferta do zaakceptowania.

Fot. Dokumentacja projektowa GEO ART
Fot. Dokumentacja projektowa GEO ART
Pierwszy etap inwestycji zakończył się niedługo przed styczniowymi konkursami Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. W 2016 roku wykonano prace związane z rozbiórką progu i rozbudową rozbiegu. Wielka Krokiew otrzymała certyfikat FIS pozwalający przeprowadzić konkursy, ale Centralny Ośrodek Sportowy w Zakopanem musi jeszcze przeprowadzić drugi etap inwestycji - przebudowę zeskoku. Termin wykonania prac to jesień tego roku. Skocznia ma być w pełni gotowa na najbliższy sezon zimowy.

Na początku lutego dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Adam Jurkiewicz poinformował, że pierwszy przetarg na rozbudowę Wielkiej Krokwi (etap II) został unieważniony nie z powodu braku pieniędzy, jak sugerowały niektóre media, ale z powodu zbyt wysokich ofert, jakie złożyli potencjalni wykonawcy. "Ceny złożonych ofert przewyższały kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania" - poinformował. COS - jak zapewniał Jurkiewicz - ma pieniądze na rozbudowę Wielkiej Krokwi.

COS ogłosił szybko drugi przetarg, na który wpłynęły cztery oferty, od firm z Rumii, Maniów, Szaflar i Kluszkowiec. I właśnie ta ostatnia, firmy WOLSKI z Kluszkowiec, ma największą szansę na zaakceptowanie przez COS. Oferta firmy Kazimierza Wolskiego, znanego przedsiębiorcy, jest najtańsza ze wszystkich (opiewa na 7,5 mln zł) i jako jedyna mieści się w budżecie, jakie na ten cel przeznaczył ośrodek. Pozostałe oferty są co najmniej o milion złotych droższe. Wolski dał też dłuższy niż konkurenci okres gwarancji, bo aż 10 lat.

Decyzja o przyjęciu lub odrzuceniu oferty ma zapaść w ciągu najbliższych dni.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
pulcheryja13:07, 26 lutego 2017
Nareszcie zaczyna być normalnie ...Polska firma a nie Slowacka czy Chińska ...gdyby jeszcze kiedyś ta kolejka na Kasprowy była znowu Polska
0
poijhv12:54, 26 lutego 2017
To ktoś niedostanie w łapę bo nie będzie z czego dać,albo inwestycja pójdzie po kosztach,ludzie w temacie wiedzą o czym mówię !!!!!!!!!!!
0
Prawdopodobny to jest tynk na Giwonicie12:35, 26 lutego 2017
Prawdopodobnie firma z Kamerunu wygra przetarg.
0
STAŚ19:49, 25 lutego 2017
Będzie miał, nasz zespół, gdzie wygrywać ?!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas