Musical "Karol" - opowieść o życiu Jana Pawła II (zdjęcia) - podhale24.pl
Piątek, 01 marca
Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Nowy Targ
Clouds
10°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.336 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
12°
Wiatr: 8.172 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 69 %
Jakość powietrza
156 %
Nowy Targ
90 %
Zakopane
118 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 78 | 156 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 45 | 90 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 59 | 118 %
26.02.2017, 12:30 | czytano: 4663

Musical "Karol" - opowieść o życiu Jana Pawła II (zdjęcia)

Wieczorem w Tauron Arenie Kraków odbyła się premiera musicalu "Karol" o życiu Karola Wojtyły. W roli Jana Pawła II wystąpił Jacek Kawalec. Obok niego zaśpiewali także: Edyta Geppert, Anna Wyszkoni, Piotr i Wojciech Cugowscy. Wydarzeniu patronowało Podhale24.

zdj. Tomasz Cichocki
zdj. Tomasz Cichocki
Narracja sceniczna została skonstruowana wokół ważnych dla dziejów i współczesności Polski wydarzeń i zjawisk historycznych: odzyskania niepodległości w 1918 r., II wojny światowej, okupacji niemieckiej i sowieckiej, powojennej odbudowy, relacji państwo-kościół w okresie PRL, konklawe w październiku 1978 r., zamachu na Placu Św. Piotra, karnawału "Solidarności", Jesieni Narodów.

- Przedstawiamy Ojca Świętego, który – wierny rodzinnym ideałom i młodzieńczej pasji - skutecznie przełamywał sztywny protokół Stolicy Piotrowej, na nowo prezentując światu nieco zakurzone cnoty chrześcijan – poczucie humoru, szczerość, skromność, serdeczność, otwartość na ludzi – deklarowali twórcy widowiska.

Autorem muzyki i kierownikiem muzycznym jest Filip Siejka, libretto napisał Michał Kaczmarczyk, który sprawował także kierownictwo artystyczne, reżyserem widowiska jest Krzysztof Korwin-Piotrowski, a choreografię przygotowała Anna Siwczyk.

Po krakowskiej premierze spektakl prezentowany będzie w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej i innych miastach Polski, planowana jest także trasa zagraniczna.

Tomasz Cichocki
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Paweł07:45, 3 marca 2017
Byłem, widziałem, i jeżeli mogę kogoś przekonać, to mówię NIE IDŹCIE. Szkoda czasu, kasy, zdrowia (dym, lasery). Przeszło 3h niczego. Zdecydowanie nie polecam.
ewa13:39, 28 lutego 2017
bylam widzialam beznadziejne naglosnienie nie bylo slychac tekstow zaluje szkoda kasy arena za duza na takie widowisko przereklamowane
tofler22:48, 27 lutego 2017
PAL, nie masz po prostu prawa (zabrania Ci tego Konstytucja RP) wyrzucać polskich obywateli z Polski. Ja też Cię z naszej wspólnej ojczyzny oczywiście nie wyrzucam, ale mógłbyś spróbować gdzieś się po prostu ruszyć za granicę na parę dni, tylko nie do Rzymu, Lourdes, czy jakiegoś innego miejsca kultu, ale np. do Wielkiej Brytanii czy do Skandynawii, gdzie być może zderzyłbyś się z inaczej, czyli lepiej, zorganizowanym życiem społecznym. Na koniec Ci powiem, że ja też jestem i wierzącym i katolikiem, ale to nie oznacza że będę w zaparte twierdził że białe jest czarne, a dwa plus dwa to pięć, bo tak ksiądz na mszy ogłosił z ambony. Największym problemem na Podhalu jest to, że u nas ciągle o wszystkich najważniejszych sprawach non stop decydują ludzie którzy, poza pielgrzymkami, całe życie nosa nie wychylili poza swoje wioski i przez to są to ludzie którzy nie dostrzegają jak o niebo lepiej te same sprawy rozwiązuje się w lepiej od nas rządzonych miejscach na kuli ziemskiej, przy czym bynajmniej nie chodzi mi o eutanazję, której też jestem przeciwny.
Marian15:03, 27 lutego 2017
Byłem, widziałem, żałuję (wydanej kasy)
PAL12:11, 27 lutego 2017
tofler i Jasiek idżcie na ,,klątwe'' albo wyjedżcie do rozwiniętego postindustrialnego świata tam się nad wami zlitują poprzez eutanazje najwieksze osiągniecie postePOwego swiata
tofler15:28, 26 lutego 2017
@ Jasiek:
Wiesz, powiem Ci szczerze że ja nawet już nie o ukrywaniu pedofilii ani o tajemniczych finansach, bo to prawda ujawniona przez Financial Times że polski papież był po uszy zamieszany w afery finansowe. Zależy mi na czymś innym: żeby w końcu ten nasz biedny kraj ruszył z miejsca!!! Przecież my non stop mentalnie tkwimy w październiku 1978 roku!!! Niczym lokomotywa przyspawana do torów my nie możemy przejść do porządku dziennego nad "patriotycznymi" wydarzeniami. Jesteśmy i pośmiewiskiem na świecie i państwem nad którym rozwinięty, postindustrialny świat się po prostu lituje. Te gwiazdy wystąpiły tylko dlatego że im bardzo dobrze zapłacono i w zamian obiecano jakieś konfitury. Dlaczego ciągle musimy wszyscy robić tę idiotyczną wyliczankę dlaczego Jan Paweł II był wielki? Moim zdaniem wcale nie był wielki. Już nawet obecny Franciszek jest sto razy lepszym od niego papieżem.
Jasiek13:51, 26 lutego 2017
K kiedy film o ukrywanie pedofili i innych tajemnicach np finansów ,
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas