Środa, 02 grudzień 2020, Imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała
Szczawnica i okolice
Clear
-6°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-5°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 88
Clear
-6°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-4°
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 82
Clouds
-6°
Wiatr: 8.712 km/h Wilgotność: 88
Clear
-11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Zła
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
28.02.2017, 13:09 | czytano: 2293

Seniorzy zawładnęli uzdrowiskiem

Fot. Robert Miśkowiec

W Rabce-Zdroju rozpoczęła się IV Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu. Startuje w niej rekordowa liczna ok. 400 zawodników z 29 uniwersytetów trzeciego wieku z całego kraju i zagranicy. Imprezę rozpoczęła defilada, podczas której seniorzy zaprezentowali się w Amfiteatrze Miejskim.

Uczestników Senioriady witali pod muszą koncertową patroni honorowi imprezy - starosta nowotarski Krzysztof Faber i burmistrz Ewa Przybyło - oraz, w imieniu organizatorów, Marek Szarawarski i Beata Śliwińska. Na zakończenie defilady w amfiteatrze zapalono na czas jej trwania znicz.

Do Rabki-Zdroju przyjechali słuchacze uniwersytetów dla seniorów m.in.Gliwic, Kielc, Rzeszowa czy Lublina. Startują oni w ośmiu konkurencjach takich jak slalom narciarski, rzut „śnieżkami do celu”, zjazd na dętkach, brydż, szachy czy nordic walking. Obok zmagań, organizatorzy przygotowali dla przyjezdnych różnego rodzaju atrakcje m.in. występy regionalne i wieczorek zapoznawczy.

W sumie do uzdrowiska z okazji Senioriady przyjechało około tysiąca uczestników i towarzyszących im widzów.

Zmagania potrwają jeden dzień i zakończą się ceremonią wręczenia wyników i zamknięcia Senioriady w rabczańskim amfiteatrze.

r/
najnowsze informacje
komentarze
rabczanin19:40, 28 lutego 2017
Burmistrz nie ma środków na podstawowe potrzeby mieszkańców ,dziurawe drogi ,brak kanalizacji....Na imprezę z udziałem garstki mieszkańców Rabki trwoni pieniądze nas podatników.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij