Piątek, 21 luty 2020, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Szczawnica i okolice
Clear
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Clear
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Clear
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Mist
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clear
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Clear
-4°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
19.03.2017, 18:43 | czytano: 3138

Dopłaty do wypasu kulturowego owiec

zdj. Piotr Korczak

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego rusza z programem kulturowego wypasu owiec. Obejmie między innymi Podhale, Beskid Sądecki czy Żywiecki.

Program służyć ma podtrzymaniu bioróżnorodności polan i łąk oraz kultury pasterskiej. Wypasem na wyznaczonych obszarach górskich w naszym województwie zajmie się około 80 baców. Realizowany program zakłada dopłaty do 3 tysięcy hektarów na których wypasanych miałoby być 5 tysięcy owiec.

Koszt projektu to ponad 7 milionów złotych.

s/
najnowsze informacje
komentarze
agi16:07, 21 marca 2017
Już widzę te płatne staże. Czyli że z bezrobocia dostają stażystów i mają obowiązek ich później zatrudnić. Tak?
Ironia losu10:02, 20 marca 2017
No popatrzcie, a były czasy gdy banda kretynów za wszelką cenę próbowała usunąć owce z tatrzańskich i podhalańskich hal. Dopiero po latach, jak okazało się że bez owiec hale marnieją i ulegają degradacji trza było wrócić do tradycyjnego wypasu. A teraz żeby go utrzymać, trzeba dodatkowo wspierać dotacjami.
ha09:49, 20 marca 2017
No bacowie koniec z darmowym wypasem owiec - dostajesz więc płac
kolo08:35, 20 marca 2017
Zapomnieliście dodać ,że te wysokiej klasy praktyki SĄ PŁATNE. Czyli taki stażysta od pilnowania owiec dostanie normalną pensję w ramach tych praktyk. To Już nie jest głupota i żenada. To mega głupota i himalaje żenady. I oczywiście polityka. Bo ktoś na ten durny pomysł wpadł. I nie był to baran. Przynajmniej w czystej postaci dosłownym znaczeniu tego słowa.
Juhas03:48, 20 marca 2017
Baca:
Żaden Gąsienica-Makowski. O to postulowaliśmy u ministra, Marszałka. Sprawa zainteresował się Radny Soska i Radny Barnas. I to dzięki nim te dopłaty i to dzięki nim kurs Bacy i Juhasa oraz płatne staże. Była kilka razy komisja sejmiku w Nowym Targu w siedzibie hodowców owiec i kóz. To są efekty Tych Naszych spotkań i starań.
Baca20:52, 19 marca 2017
Myślę że te dopłaty załatwił Andzej Gąsienica Makowski.
Trza będzie na niego głosować bo te Bąki i Zacharko to nas mają gdzieś.
Zły20:06, 19 marca 2017
Dawniej bez dopłat bacowie se radzili.teraz ,,inne,,owce,owczarki? Oscypki przez cały rok można kupić(jak jabłka teraz niby bez GMO cały rok ;))?.Klimat się ociepla, ,,zioła,, na halach, cy co?
adi20:04, 19 marca 2017
ha ha tylko idioci dają wypasac na swojej łace bacom
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij