Medal Polonia Minor dla Związku Podhalan Oddział w Poroninie - podhale24.pl
Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Czarny Dunajec
Clouds
18°
Wiatr: 6.336 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
18°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
20°
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
19°
Wiatr: 9.396 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
18°
Wiatr: 10.26 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
66 %
Nowy Targ
58 %
Zakopane
74 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 33 | 66 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 37 | 74 %
30.04.2017, 10:42 | czytano: 5166

Medal Polonia Minor dla Związku Podhalan Oddział w Poroninie

Związek Podhalan Oddział Poronin obchodzi w tym roku 90-lecie swojego istnienia.

zdj. Piotr Korczak
zdj. Piotr Korczak
Podczas jubileuszowej uroczystości odznaczenia i podziękowania za działalność składali przedstawiciele rządu, samorządowcy i członkowie innych oddziałów. Do gratulacji dołączył również Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego, który przyznał poroniańskiemu oddziałowi medal 'Polonia Minor".

Podczas zebraniu zarządu, na którym członkowie oddziału podsumowali zeszłotygodniowy jubileusz, prezes Robert Chowaniec odebrał medal, który w imieniu Marszałka wręczył mu radny wojewódzki Stanisław Barnaś.

Zofia Gieroba została dodatkowo doceniona za wieloletnie prowadzenie dokumentacji i kronik zespołu Regle.

rk-w/ zdj. Piotr Korczak

--
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Do hejta21:08, 3 maja 2017
Ta sama osoba to hejt i naski = prezes Robert... Prymitywne myślenie i nielogiczne wnioski = słaba obrona. Zresztą, sprawa nie do obronienia. Wstyd i żenada.
hejt20:45, 3 maja 2017
Czytając komentarze w większości widać, że pisze je ta sama osoba, znaki interpunkcyjne, słownictwo,wykrzykniki, pytajniki itp. ,przede wszystkim pisze nie na temat zawarty w tytule artykułu.
Tematem hejtu są dwie osoby, a w szczególności prezes Związku Podhalan w Poroninie - widocznie tym sposobem hejciarz chce się odegrać. Ale każdy hejciarz tak ma.
Szkoda bo powinien tym osobom spojrzeć prosto w oczy i powtórzyć to co pisze, ale na to wyraźnie brak odwagi.
Robert, dziękujemy!15:41, 2 maja 2017
W odróżnieniu od większości komentujących chcę podziękować Robertowi za wyróżnienie Zofii G.I co z tego, że prezes Robert nie jest zbyt samodzielny, ani jak mówią: błyskotliwy... Co z tego, że zmienia poglądy w zależności od tego jak wiatr zawieje ( od Orła Białego poprzez Ligę Polskich Rodzin do Platformy Obywatelskiej i teraz do popierania komunistki). Moi drodzy, chcąc - nie chcąc, Robert stał się narzędziem w reku Opatrzności: oto dzięki niemu ta partyjna, czerwona "zakała" została przypomniana ludziom. Od najgorszej strony... I to jest coś !
kolo09:23, 2 maja 2017
Barnaś? Bu ha ha.
Drogowiec22:53, 1 maja 2017
O pan Barnas "kore" nowotarski
m13:22, 1 maja 2017
w ktorym zwiazkuzp jest zdoda
Do prezesa Roberta10:56, 1 maja 2017
Czy Ty chłopie coś tam w ogóle znaczysz? Czy w tym zapyziałym post-komunistycznym Oddziale Poronin masz coś do powiedzenia, czy tylko jesteś figurantem, który się do wszystkich uśmiecha i wszystko bezwolnie podpisuje co mu podsuną? Takiej wpadki ludzie rozumni długo Ci nie zapomną.
Anna21:37, 30 kwietnia 2017
Popieramy skałę, jak widac po komentarzach nie on jeden ma takie zdanie o tej pani.
Jadwiga20:45, 30 kwietnia 2017
W pełni popieram Skałę. Jestem zbulwersowana. Sama pamiętam szkolne przymusowe "wycieczki" pod pomnik Lenina i słuchanie komunistycznych przemówień, pamiętam tez pełne zaangażowanie P. Zofii Gieroby w tego typu
radzieckich uroczystościach.Czy naprawdę mamy tak po prostu o tych faktach zapomnieć ?
Członek Zwiazku Podhalan w Poroninie20:02, 30 kwietnia 2017
zadam usuniecia jej ze Zwiazku Podhalan !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
do prezesa Roberta co ty chłopie robis co z tobie za Górol jak wspieros komune !!!!!!!!!!!!!!!!!!
krajanka17:59, 30 kwietnia 2017
P. Gieroba przybyła na Podhale z Lubelszczyzny, była to osoba *** która nie raz dawała przykłady złego wychowania. Jednak przede wszystkim wpajała zakłamaną wersję historii,w/g partyjnych zaleceń. Jest źle wspominana przez byłych uczniów
zakopianczyk17:55, 30 kwietnia 2017
jeżeli tak wyglądały lekcje historii w Polskiej szkole i wychowywanie młodzieży to tylko agent komunistyczny mógł tak postępować. taka osoba nie powinna uczyć młodzieży i być wychowawcą, a tym bardziej wręczanie jej dyplomów to skandal. w pełni popieram wypowiedz skały
była uczennica Gierobowej15:33, 30 kwietnia 2017
nie jaka Zofia Gieroba pracowałą jako komunistka przerywałą lekcje by zabiera nas pod pomnik Lenina na nie kończące sie godzinami akademie , sprzeciw był surowo karany ocenami niedostatecznymi , i nie mozna ich było nigdy poprawic , jedynie czynnym udziałem w jej uczestnictwie z uczniami Poroniańskiej szkoły w akademiach radzieckich ,do naskiego wiem kim jesteś i nie stosowna jest twoja wypowiedz ,czy ona nas przeprosiłą-Gieroba - NIE I KTO JA PRZYJĄŁ DO ZWIAZKU PODHALAN!!!!!!!!!!!
mozna wybaczyc ale zapomnieć sie nie da moze wrócic na lubelszczyzne tam niech działa a nie u nas
Skała do naski14:55, 30 kwietnia 2017
Dziękuję, że potwierdzasz wszystkie moje zarzuty - nie negując ich. Oznacza to, że nie jesteś idiotą. Gratuluję. Co się zaś tyczy chrześcijańskiego przebaczenia: oczywiście, jestem za. Ale najpierw trzeba zrobić rachunek sumienia i przeprosić za zło, które się wyrządziło. A było go sporo- przez kilkadziesiąt lat się nazbierało.Tymczasem nigdy Gieroba nie przeprosiła...
wiki14:21, 30 kwietnia 2017
Brawo
naski13:41, 30 kwietnia 2017
Do Skała - skandalem jest to, że będąc chrześcijaninem można tak nienawidzić i publicznie niszczyć ludzi. Ktoś, kto niema zielonego pojęcia o pracy społecznej P. Zofii potrafi tak zionąć nienawiścią. Pragnę przypomnieć, że nawet w dzisiejszym rządzie, który my górale w większości popieramy są ludzie którzy wcześniej byli ministrami w rządzie PO. Wiara którą każdy z nas nosi w sercu uczy nas przebaczania, tym bardziej dla osób którzy chcą dobrze służyć naszej lokalnej społeczności. Zawsze największymi krytykami są ludzie którzy, nigdy i nic w swoim życiu społecznie i od serca nie zrobili. Krytykanctwo jest cechą ludzi niedowartościowanych i małostkowych.
Skała12:23, 30 kwietnia 2017
Wszystko bardzo pięknie, tylko co robi na fotografiach - zdjęcia:10, 11,12i - niejaka Zofia Gieroba, ex nauczycielka historii - czerwona propagandzistka, która przez większość życia uczyła dzieci w poronińskiej szkole, że mordu katyńskiego dopuścili się Niemcy, zaś 17 września 1939 roku Związek Radziecki "wziął pod opiekę" połowę terytorium Rzeczypospolitej.... Ta sama Zofia Gieroba gnała młodzież poronińską pod pomnik Lenina na czerwone spędy (zawsze w okolicy rocznicy wybuchu rewolucji październikowej) zaś niepokorne dzieci, którym te spędy ku czci Lenina się nie podobały zastraszała wzywaniem rodziców do szkoły.Czy wspomniana wyżej Zofia jest również odznaczana za zasługi dla Związku Podhalan ? Byłby to skandal.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas