"Nadzieja" - hasło Żonkilowego Rajdu (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 05 grudnia
Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 10.98 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 79 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
94 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 47 | 94 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
18.05.2017, 22:59 | czytano: 3380

"Nadzieja" - hasło Żonkilowego Rajdu (zdjęcia)

NOWY TARG. W Mieście zorganizowany został dziś czwarty już Żonkilowy Rajd Rowerowy zorganizowany przez nowotarską Fundację im. Adama Worwy. Zaproszone zostały na niego szkoły uczestniczące w akcji Pola Nadziei.

zdj. Szymon Pyzowski
zdj. Szymon Pyzowski
Zaproszenie przyjęły: Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 11 z Nowego Targu, Szkoła Podstawowa z Ludźmierza, Gimnazjum nr 1 oraz Zespół Szkół Ekonomicznych z Nowego Targu, Gimnazjum z Ludźmierza, ZSPiG w Waksmundzie, ZSPiG w Ratułowie oraz Szkoła Podstawowa w Podczerwonem. W sumie - 148 uczniów i 22 opiekunów.

Uczestników rajdu pod kościołem św. Katarzyny pobłogosławił ksiądz proboszcz - Zbigniew Płachta. Gośćmi specjalnymi przy starcie rajdu byli - wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska Steg oraz starosta nowotarski Krzysztof Faber.

Dominował zarówno na ubiorze jak i w przyrodzie wśród mijanych pól i łąk kolor nadziei - żółty.

Uczniów i opiekunów z Ratułowa pobłogosławił w Miętustwie ks. proboszcz Janusz Rzepa.Uczestnicy Rajdu pojechali różnymi trasami - wszyscy, dzięki gościnności nadleśniczego Romana Latonia - spotkali się pod wiatą Nadleśnictwa Nowy Targ przy ścieżce rowerowej. Było pieczenie kiełbasek, rozmowy, oraz sadzenie drzewek na pamiątkę odbytych rajdów. Z inicjatywy leśniczego Krzysztofa Przybyła posadzone zostały cztery limby i co roku uczestnicy rajdu będą sadzili kolejne drzewko.

Wspólnie wykrzyczane słowo: "nadzieja" przypomniało cel rajdu - jedność z chorymi i cierpiącymi.

Uczniowie otrzymali sadzonki drzew do posadzenia przed szkołami w zamian za przekazaną makulaturę.

opr.s/ zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
115KM05:51, 19 maja 2017
Rowerzyści, używajcie strojów w tzw oczo*** kolorach. Żeby Was było widać z daleka. Przynajmniej kamizelka odblaskowa. Namawiajcie starszych, tych,co są zazwyczaj ubrani na szaro, lub czarno.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas