Profesor Zbigniew Kojs otrzymał Krzyż Małopolski - podhale24.pl
Wtorek, 30 maja
Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława
Rabka Zdrój
Clouds
10°
Wiatr: 1.332 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
11°
Wiatr: 1.728 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 0.504 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
42 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
17.09.2017, 15:24 | czytano: 4165

Profesor Zbigniew Kojs otrzymał Krzyż Małopolski

O profilaktyce, nowoczesnych metodach wykrywania nowotworów oraz terapii dyskutowali w Zakopanem uczestnicy XXII Konferencji Naukowej „Postępy w ginekologii onkologicznej”. Podczas spotkania wicemarszałek Wojciech Kozak uhonorował prof. Zbigniewa Kojsa Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyżem Małopolski.

zdj. Piotr Korczak
zdj. Piotr Korczak
- Jako organy tworzące jednostki służby zdrowia mamy obowiązek dbać o najwyższe standardy w naszych placówkach i wdrażać nowoczesne technologie medyczne. Dzięki tak znakomitej kadrze medycznej, która pracuje w małopolskich jednostkach każdego roku obserwujemy ogromne postępy w ich rozwoju. W chwili obecnej w województwie działają cztery jednostki, które zajmują się ginekologią onkologiczną oraz dwanaście jednostek obwodowych, gdzie funkcjonuje pakiet onkologiczny. Wiemy, że wczesne wykrywanie i profilaktyka są elementami, które nie tylko ułatwiają pracę lekarzom, ale przede wszystkim pomagają pacjentom, bowiem ratują ich zdrowie i życie - mówił wicemarszałek Wojciech Kozak, odpowiedzialny w województwie za obszar zdrowia.

Decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyżem Małopolski został odznaczony prof. dr hab. med. Zbigniew Kojs, Konsultant Krajowy w dziedzinie ginekologii onkologicznej.

- Z pozycji Małopolski trudno nie dostrzec ludzi, którzy tworzą postępy. Połowa 2014 roku była szczęśliwym czasem dla Małopolski, bowiem to właśnie wtedy profesor Zbigniew Kojs rozpoczął pracę, jako konsultant wojewódzki ds. ginekologii onkologicznej. Mam zaszczyt wyróżnić dziś najwyższym małopolskim odznaczeniem – Krzyżem Małopolski – osobę niezwykle zaangażowaną w tworzenie infrastruktury i wdrażanie technologii medycznych w naszym regionie – mówił wicemarszałek Wojciech Kozak podczas dekorowania laureata.

Prof. dr hab. n med. Zbigniew Kojs od 1980 r. pracuje w Klinice Ginekologii Onkologicznej Instytutu Onkologii w Krakowie. Jako jeden z pierwszych w Polsce posiadał specjalizację z ginekologii onkologicznej. Jest specjalistą z radioterapii onkologicznej oraz ginekologii i położnictwa. Od 2004 r. był konsultantem wojewódzkim, od maja 2014 r. jest konsultantem krajowym ds. ginekologii onkologicznej. Jest również członkiem zespołu ekspertów ds. onkologii Województwa Małopolskiego. W 1990 r. podjął współpracę ze Szpitalem Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu jako doświadczony specjalista z zakresu radioterapii onkologicznej i ginekologii onkologicznej. Jest współinicjatorem uruchomienia pierwszej w sądeckiej placówce komórki o profilu onkologicznym tj. Poradni Ginekologii Onkologicznej.

opr. s/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
fortynbras17:12, 17 września 2017
Na zdjęciach w tle znajduje się ekran, z którego można przeczytać że "ciekawość wzrasta wraz z wiedzą". A zatem co już wiemy? Wiemy że radioterapia to bombardowanie tak zdrowych jak i chorych komórek organizmu, oraz że terapia radioaktywnym jodem to porażka medycyny. Dlaczego to tutaj piszę? Ponieważ mam nadzieję że nagrodzony laureat wykorzysta otrzymane odznaczenie by pójść w ślady prof. Juliana Aleksandrowicza, lub prof. Linusa Paulinga, który prestiż otrzymanych nagród wykorzystywał dla mówienia prawdy społeczeństwu na temat wiedzy którą posiadał. Czy w pakiecie onkologicznym o którym tu jest mowa jest miejsce na medycynę ortomolekularną?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas