Hotel Belvedere: "Nasza działalność nie jest zagrożona" - podhale24.pl
Poniedziałek, 02 października
Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Zakopane
Clouds
18°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
17°
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 68 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
19.10.2017, 09:50 | czytano: 5137

Hotel Belvedere: "Nasza działalność nie jest zagrożona"

Zakopiański hotel Belvedere wystosował oświadczenie do swoich klientów, w którym zapewnia, że bieżąca działalność hotelu nie jet zagrożona. Oświadczenie jest odpowiedzią na materiały prasowe opisujące problemy finansowe właścicieli hoteli.

Media Polsatu informują, że istnieje tzw. "Układ Zakopiański", dzięki któremu bizneswoman z Zakopanego Małgorzata Chechlińska i jej partner Grzegorz Krzanik mogą robić intratne interesy. Zarzuca się im, że wzięli 20 milionów złotych zadatku za sprzedaż hotelu Belvedere, z której się wycofali, a zadatku nie oddali. Sprawa jest w prokuraturze.

"Od kilku miesięcy, a w szczególności od kilku dni, jesteśmy obiektem zmasowanego ataku ze strony mediów należących do grupy Polsat Cyfrowy. Ta kampania dezinformacji związana jest z transakcją, do której miało dojść pomiędzy twórczynią Grupy TRIP Małgorzatą Chechlińską i - jak wynika z przekazów medialnych - właścicielem Polsatu Cyfrowego. Przeciwko Telewizji Polsat, która publikując oszczercze informacje, łamie przepisy wynikające z ustawy prawo prasowe, ustawy o radiofonii i telewizji i innych, Małgorzata Chechlińska wystąpiła na drogę sądową. Pragniemy zwrócić uwagę, że Polsat ukrywa przed telewidzami, iż jest praktycznie stroną opisywanej sprawy.

Uprzejmie informujemy, że trwający obecnie kryzys medialny nie ma wpływu na funkcjonowanie Hotelu Belvedere. Obiekt funkcjonuje normalnie - przyjmując rezerwacje i wykonując usługi na dotychczasowym poziomie. Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy i jednocześnie przepraszamy za niedogodności wynikające z nieprawdziwych, zmanipulowanych, nie mających potwierdzenia w dokumentach, rozpowszechnianych przez Polsat Cyfrowy informacji.

Mając na uwadze dobrą, trwającą przez 27 lat współpracę pomiędzy nami a naszymi Klientami, prosimy Państwa o zaufanie i wyrozumiałość" - czytamy oświadczeniu hotelu.

Do sprawy odniósł się burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, który w wydanym oświadczeniu napisał:

"Obecna władza została wybrana w grudniu 2014r., aby walczyć z wszelkimi przejawami nieuczciwej działalności i to jest jej celem nadrzędnym. Nie mam natomiast wystarczającej wiedzy, aby odnieść się do powiązań kapitałowych i osobowych, o których głośno jest obecnie w medialnych doniesieniach, a które być może dotyczą władzy poprzedniej kadencji. Patrząc z perspektywy czasu, mieszkańcy Zakopanego wybrali nowe władze, a mnie jako Burmistrza, również z takiego powodu” - oświadczył burmistrz. „Ubolewam, że w wyniku działań wąskiej grupy osób ucierpiał wizerunek Zakopanego. Jestem jednak przekonany, że pozostali mieszkańcy i przedsiębiorcy, którzy uczciwie pracują w naszym mieście, nie będą postrzegani przez pryzmat tej jednej bulwersującej sprawy”.

oprac. pk/r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
zakopiańczyk08:33, 22 października 2017
Chechlińska ma na pieńku z Zygmuntem Solorzem, który jest założycielem Polsatu, tak więc sprawa wyjaśnia się sama i Polsat z natury rzeczy będzie w tej sprawie kłamać lub mówić pół prawdy na korzyść swojego ojca xD
bongo11:24, 20 października 2017
Dziennikarze upubliczni zdjęcia zaplecza kuchennego w Litworze. Taaak to bardzo wyjątkowe miejsce. Ha ha ha ha....a sanepid jak zwykle zdumiony i zaskoczony?
baciok@15:50, 19 października 2017
Jeżeli ktoś nie chce zwrócić zadatku to takiego nazywa się złodziejem.
Prosze nie dorabiać jakieś ideologii do tego. Takie Amber Gold na Podhalu.
dagres12:32, 19 października 2017
Podobnie poczyna sobie Mazgaj z upadłą siecią delikatesów ALMA. Tu sanacja i bankructwo. A w Vistuli prezesura i chyba 35 milionów na plusie. No jak to możliwe że wierzyciele nie są w stanie odzyskać nawet złotówki od gościa który dalej obraca milionami i jest w setce najbogatszych polaków w dalszym ciągu. I to pytanie jest do Dudy ,Ziobry,Szydło i całej reszty. Która nic tylko opowiada o bajce pod tyt. WYSTARCZY NIE KRAŚĆ i lansuje się na hasłach o dobrej zmianie.
Naga Prawda11:06, 19 października 2017
Trudno na nierzetelność Polsatu złożyć, fakt, że ci państwo (ta pan)i maja 250 mln długu (więc te 20 mln, to nawet nie 10%). A czym wyjaśnić fakt,że do samego hotelu Ossa jest 80 (osiemdziesięciu) WIERZYCIELI i jak widać poniżej POLSKI BANK, nie mający powiązań z Polsatem, też chciałby odebrać nieco kasy
"PKO BP zaprasza do składania listów intencyjnych w sprawie zainteresowania udziałem w przetargu nieograniczonym na sprzedaż wierzytelności wobec Hotelu Ossa w Rawie Mazowieckiej, które wynoszą ponad 162 mln zł"
Znawca tematu10:57, 19 października 2017
W takim hotelu nie zamieszkałbym nawet za dopłatą. Afera za aferą, w każdej chwili może przyjść komornik i wyrzucić gości na ulicę.
pieróg z maliną10:34, 19 października 2017
Jak Chechlińska moze mówić że jej działalność nie została zagrożona jak ma ok.300mil.długu. I to nie tylko w bankach ale u drobnych podwykonawców co musieli sobie i rodzinie od gęby odjąć żeby Chechlińska mogła mówić ze ma niezagrożoną działalność. Jakby Kowalski z Nowakiem mieli stówkę długu w bankach to by mu tak naliczyli odsetki żeby chłop z torbami poszedł.Nie rozumiem dlaczego w tej sprawie nie interweniują politycy. No jak można być bezkarnym w obliczu takich przekrętów? I jeszcze sobie gębę wycierać frazesami o niezagrożonej swojej pozycji względem prowadzonej działalności. Albo tu jest gigantyczny układ. Albo gigantyczny skandal. A może jedno i drugie?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas