Piątek, 07 maj 2021, Imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Clouds
10°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Clouds
11°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Clouds
14°
Wiatr: 35.172 km/h Wilgotność: 62
Clouds
12°
Wiatr: 12.06 km/h Wilgotność: 68
Clouds
11°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
06.11.2017, 19:15 | czytano: 3822

Podwyżek prawdopodobnie nie będzie

NOWY TARG. - Wszystko wskazuje na to, że nie trzeba będzie wprowadzać podwyżek opłat za śmieci - mówi burmistrz Grzegorz Watycha.

Przypomnijmy, iż konsorcjum firm Empol i ASA, jako jedyne złożyło ofertę w przetargu ogłoszonym przez Urząd Miasta w Nowym Tagu na odbiór śmieci od mieszkańców w 2018 roku. Nikt inny nie stanął do przetargu. Miasto zabezpieczyło sobie na odbiór śmieci prawie 4,6 mln zł, ale oferta konsorcjum opiewa na prawie 5,7 mln zł. Dlatego, jak mówi burmistrz Grzegorz Watycha, na najbliższej sesji Rady Miasta Nowego Targu zwróci się do radnych z wnioskiem o zabezpieczenie dodatkowych pieniędzy na ten cel. - Liczymy dokładnie i według szacunków skarbnika nie będziemy musieli występować o podwyżkę opłat - mówi Grzegorz Watycha. - Jednocześnie będziemy apelować do mieszkańców, żeby segregowali śmieci wykorzystując do tego punkty selektywnej segregacji śmieci rozmieszczone na terenie miasta. Dzięki oddawaniu śmieci do kontenerów, a nie do worków, mamy mniejsze koszty odbioru odpadów - tłumaczy.

r/
najnowsze informacje
komentarze
wicek19:50, 8 listopada 2017
Była konkurencja nie było problemu .
Zlikwidowali konkurencję ceny w górę.
z lekami tak samo sprzedajemy zakłady bo konkurencja i obniżą się ceny lekarstw a teraz dziwnym trafem płaćmy 3 razy tyle.
szkoda pisać i szkoda wkurzać
baciok@14:52, 7 listopada 2017
Do nick ja i nick oluf.
Nie przekonuje mnie wasza argumentacja. Jeżeli cena śmieci wzrasta o 25% to nagle mieszkańcy nie wytworzyli o 25% więcej śmieci. Jakie inne czynniki miały wpływ. Według mnie żadne. Na rynku śmieciowym jest podział rynku i zmowa cenowa, To jest moje zdanie.
ja11:43, 7 listopada 2017
baciok@
Pytasz dllaczego śmieci podrożały już Ci powiem, ludzie coraz więcej śmieci dają do worków, koszy a nie palą w piecach! Wystarczy popatrzyć na raporty w gminach ile ton się wywoziło w roku 2014 a ile teraz się wywozi. Skoro firma płaci za składowisko 300 zł/tonę od tylu lat a śmieci przybywa to chyba normalne że cena poszła w górę. Co nie zmienia faktu że jak jest różnica 1 mln i są na to pieniądze to znaczy że tyle kasy miasto zbiera od ludzi i miało mieć 1 mln ze śmieci na inwestycje czy tam nagrody :)
oluf22:46, 6 listopada 2017
@ baciok:
Państwo powinno ceny śmieci (i nie tylko) przewidywać i kontrolować, a gdy trzeba to i nie bać się interweniować, gdyż nie samą niewidzialną ręką wolnego rynku wszystko w nowoczesnym państwie daje się załatwić. Przez ostatnie lata państwo (np. urzędy miasta) wyzbywało się wszystkiego żeby samemu nic nie musieć robić (ale urzędnicy na stołkach dalej są, choć roboty mają coraz mniej), w myśl zasady że jak coś będzie prywatne to będzie już nirwana i raj na ziemi. Trzeba po prostu z powrotem powołać w urzędach miast (i niektórych) gmin państwową komunalkę, która zatrudni swoich pracowników na państwowych posadach i która bez żadnych przetargów, po odgórnie ustalonych przez urząd niższych cenach, będzie świadczyć tę samą usługę - innego wyjścia tak naprawdę nie ma.
Sx22:05, 6 listopada 2017
Jak wchodziła reforma ,to mówili ,że bedą płacić za odbierane smieci ,czyli nie ma się z czego cieszyć o
oluf21:55, 6 listopada 2017
Zbliżają się za rok wybory no to trzeba puścić oko do wyborców i zmusić skarbnika do gimnastyki żeby choćby spod podłogi wykombinował brakującą kwotę.
baciok@20:51, 6 listopada 2017
Zastanawiam sie jak to śmieci moga zdrożeć o 25%. Co podrożało w tym czasie aby nagle tak podskoczyła cena przetargu. Ktoś tu robi nas społeczeństwo w konia. Zmowe cenowa i podział rynku śmieci widać gołym okiem. Tu musi wkroczyć Państwo ze swoimi służbami.
Segregujący śmieci20:13, 6 listopada 2017
Podnieść opłaty tym co nie segregują śmieci. Jak ktoś nie chce być EKO niech płaci kilka razy więcej za śmieci...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij