Sobota, 04 lipiec 2020, Imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
23°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 56
Clouds
22°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 56
Clouds
24°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 56
Clouds
25°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 44
Clouds
24°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 56
Clouds
22°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 56
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
28.12.2017, 18:23 | czytano: 4033

Zielone światło dla nowych wyciągów narciarskich

Arch. Podhale24.pl

Pięcioletnie umorzenie podatku od inwestycji ma zachęcić inwestorów do budowania nowych wyciągów narciarskich na terenie Zakopanego.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na inwestycje narciarskie na terenie Zakopanego mogą liczyć na pomoc ze strony miasta. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę przygotowaną przez burmistrza, która na pięć lat będzie zwalniała przedsiębiorcę z podatku od nieruchomości oraz z podatku od inwestycji.

- Nasunął mi się pomysł aby pomóc w tym najtrudniejszym pięcioletnim okresie, kiedy próbują rozruszać wyciąg. Kiedy te duże kredyty ciążą, żeby mieli szansę lżej rozwinąć działalność – mówi Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

Pomysł burmistrza chwalą nie tylko radni, ale również właściciele funkcjonujących już wyciągów narciarskich. - Jest to wielki gest ze strony miasta i ogromne odciążenie. Jeżeli założymy, że urządzenie kosztuje 2 mln euro, to proszę sobie przeliczyć 2% od tego – zaznacza Wojciech Strączek, prezes Stacji Narciarskiej Harenda.

Z podatkowej ulgi mogą również skorzystać funkcjonujące już stacje narciarskie, jeżeli wybudują kolejne wyciągi. Zwolnienie podatkowe ma obowiązywać od 2018 roku.

ms/
najnowsze informacje
komentarze
Bilgun Ariunbatar22:57, 28 grudnia 2017
Możecie znosić wszystkie opłaty ale nic nie jest w stanie zagwarantować mrozów ani śniegu w zimie...
hary21:24, 28 grudnia 2017
Tylko ze śniegiem jeszcze jakąś dobrą umowę podpisać , bo jeśli tak rzadko będzie odwiedzać Zakopane to dużego interesu w tym nie będzie .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij