Areszt albo pół miliona złotych poręczenia majątkowego - podhale24.pl
Poniedziałek, 02 października
Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Nowy Targ
Clouds
18°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
19°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
19°
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
22°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 64 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
30.03.2018, 15:56 | czytano: 7231

Areszt albo pół miliona złotych poręczenia majątkowego

Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec zakopiańskiej bizneswoman Małgorzaty Chechlińskiej tymczasowy areszt na trzy miesiące. Sąd zastrzegł jednak, że tymczasowe aresztowanie ulegnie uchyleniu, jeśli wpłaci ona 500 tys. zł tytułem poręczenia majątkowego.

Prokurator Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie dodał, że w takim przypadku (gdyby podejrzana wpłaciła poręczenie), wobec Małgorzaty Chechlińskiej będą stosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu kontaktowania się ze współpodejrzanymi oraz ograniczenia w zakresie opuszczania stałego miejsca pobytu.

Zarzuty w stosunku do niej dotyczą oszukańczych, jak podaje prokuratura, zachowań podejmowanych w związku z zawarciem przez spółkę Tatra Club 2000 Hotel Belvedere w lutym 2017 r. umowy dotyczącej sprzedaży prawa użytkowania wieczystego hotelu Belveder w Zakopanem, spółce Modrzejewski i Wspólnicy. Mają też związek z podejmowaniem przez Małgorzatę Chechlińską i pozostałe zatrzymane osoby czynności mających na celu udaremnienie zaspokojenia późniejszych roszczeń spółki Modrzejewski i Wspólnicy, jakich spółka mogłaby dochodzić w związku z niewywiązaniem się z zawartej umowy.

Prokuratura podaje, że Małgorzata Chechlińska wprowadziła w błąd spółkę Modrzejewski i Wspólnicy co do rzeczywistego zamiaru zawarcia umowy przyrzeczonej – sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Zakopanem i doprowadziła spółkę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad 20 mln zł. Spółka ta wpłaciła tę kwotę jako zadatek.

Zdaniem śledczych, bizneswoman nie miała zamiaru wywiązać się z umowy, a zawarcie umowy służyło jedynie uzyskaniu zadatku. - Ponadto podejmując czynności związane z pozornym obciążeniem majątki spółki Tatra Club 2000 Hotel Belvedere na rzecz innej spółki prawa handlowego z nią związanej, działała w celu udaremnienia zaspokojenia wierzyciele – spółki Modrzejewski i Wspólnicy - informuje Łukasz Łapczyński.

oprac. r/ źródło: Prokuratura Okręgowa w Warszawie
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Fryc12:42, 31 marca 2018
A co z kredytem z PKO B P.Chyba ze sie dogadali za pokoj i zupke w Litworze.
REFLEKSJA09:45, 31 marca 2018
Biedna, ta najbogatsza na Podhalu !?!
k09:25, 31 marca 2018
Jaja . Tak małe poręczenie wobec przekrętu na co najmniej 200 mil złotych. Jakby czmychneła za granicę to by mnie nie zdziwiło.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas