Piątek, 07 października
Imieniny: Marii, Marka, Amalii
Zakopane
Clouds
12°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.132 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
13°
Wiatr: 1.944 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.196 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
12°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Koronawirus
6
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
5
1
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
19
15.04.2018, 12:28 | czytano: 1922

21. Przegląd Filmów o Sztuce - rozdanie nagród (zdjęcia)

ZAKOPANE. Jury przyznało w tegorocznym konkursie aż sześć nagród, w tym dwie specjalne oraz jedno wyróżnienie. Zwyciężył film "Dziennik obserwatora" w reżyserii Jarosława Migonia.

Wczoraj wieczorem zakończyła się część konkursowa 21. Przeglądu Filmów o Sztuce w Zakopanem. Spośród zgłoszonych do konkursy 166 filmów wybrano 31, z których po ocenie jury przyznano nagrody.

Za najlepszy film uznano. Który otrzymał nagrodę główną Grand Prix uznano "Dziennik obserwatora" w reżyserii Jarosława Migonia.

- Ta statuetka jest ciężka i piękna zarazem. Mógłby powiedzieć, że przedstawia ona postać obserwatora, który wykonując gest kadrowania, na pewno ma jakiś zamiar i ten zamiar to pokazania świata inaczej niż widzą go wszyscy - mówił po odebraniu statuetki Jarosław Migoń.

Drugą nagrodę otrzymał film "Wariacje na wiolonczelę solo" w reżyserii Aleksandry Rek. Trzecie miejsce zajął film "Fangor - zostaną obrazy" w reżyserii Andrzeja Sapiji.

Nagrodę specjalną przyznaną przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, otrzymał reżyser Krzysztof Wierzbiański za film "Kosarewicz - ktoś kto widzi lepiej".

Wyróżnienie przyznane przez Zakopiańskiego Centrum Kultury i Miejską Galerię Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego przypadło reżyserce Annie Zakrzewskiej za "Mirosław Bałka: nerw.konstrukcja". Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Connaisseur Salon Dzieł Sztuki wręczono reżyserowi filmu "Neon", Ericowi Bednarskiemu.

Reżyserzy filmów, którzy odbierali nagrody zaznaczali ważną rolę, którą pełni reaktywowany zakopiański przegląd filmowy, który jako wydarzenie niszowe trafia do odbiorcy wrażliwego i wymagającego, który poszukuje tego co nieznane.

ms/ zdj. organizatora
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas