Poniedziałek, 06 kwiecień 2020, Imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady
Nowy Targ i okolice
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 45
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 45
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 45
Clear
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 45
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 45
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 45
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.04.2018, 09:40 | czytano: 7270

Burmistrz grozi spółce Nowa Targowica sankcjami prawnymi i "stanowczą reakcją"

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. Burmistrz w przesłanym spółce Nowa Targowica piśmie, domaga się "zaprzestania jakichkolwiek działań utrudniających prowadzenie handlu na terenie placu, w szczególności montażu ogrodzenia". To odpowiedź na prośbę handlujących, którzy wskutek sporu pomiędzy spółką, a właścicielem sąsiedniego - terenu zostać mogą zasłonięci przed kupującymi dwumetrowym płotem.

Przy okazji sporu o płot, Grzegorz Watycha dotyka kwestii - należnej Miastu opłaty targowej.

Kupcy prosili burmistrza o interwencję na poniedziałkowej sesji Rady Miasta. Wręczyli mu też petycję - (tu jest jej treść), w której napisali, że utrudnia się im "wykonywanie czynności związanej z działalnością gospodarczą na terenie placu targowego "Nowa Targowica", że "budowane jest ogrodzenie, które już utrudnia dotarcie klientów do sprzedawców handlujących na placu targowym.

W petycji czytamy: "Oznajmiamy, że część działki, która została wydzierżawiona Nowej Targowicy, jest własnością Miasta. Chcielibyśmy się dowiedzieć, czy stawianie płotu na placu targowym, który jest miejscem publicznym oraz wizytówką Nowego Targu jest zgodne z prawem?".

Handlujący swoje pismo zaadresowali do burmistrza Nowego Targu, wójta Gminy Nowy Targ oraz Rady Miasta, prosząc o szybką interwencję w ich sprawie.

I burmistrz zareagował, pisząc: "Reprezentując Gminę Miasto Nowy Targ, stosownie do otrzymanej petycji od osób handlujących na terenie placu targowego, jak i podejmowanych czynności faktycznych na terenie placu targowego położonego przy ulicy Targowej w Nowym Targu wzywam Spółkę do zaprzestania jakichkolwiek działań utrudniających prowadzenie handlu na terenie placu, w szczególności montażu ogrodzenia, które blokuje swobodny dostęp do miejsc handlowych znajdujących się poza terenem, którym dysponuje Spółka".

Grzegorz Watycha przypomina o umowie zawartej w listopadzie 2014 roku, kiedy to Miasto oddało swój teren spółce Nowa Targowica - w dzierżawę, "celem prowadzenia placu targowego. Preferencyjne warunki umowy, jak i zaangażowanie publicznych środków miały umożliwić swobody handel oraz usprawnić działalność placu targowego. Głównym celem umowy jest zapewnienie mieszkańcom, handlującym, jak i kupującym prawidłowe funkcjonowanie placu targowego, który nie tylko ma służyć interesom Spółki, ale również obywatelom, co związane jest również z niezakłóconym poborem opłaty targowej stanowiącej składnik budżetu Gminy Miasto Nowy Targ."

I dalej: "W przypadku nie zastosowania się do niniejszego wezwania i dalszego utrudniania poprzez Spółkę lub osoby z nią związane funkcjonowania placu targowego i pobierania opłat targowych - zostaną podjęte stosowne kroki prawne, w tym również rozważane jest rozwiązanie niniejszej umowy, z uwagi na rażące działania spółki uniemożliwiające realizację celów umowy. Zwracam uwagę, że grunty oddane w dzierżawę są własnością Gminy Miasto Nowy Targ, a wszelkie próby naruszania postanowień umowy, jak obowiązujących przepisów prawa w szczególności ustawy o gospodarce nieruchomościami skutkować będą stanowczą reakcją".

Pismo burmistrza można przeczytać tutaj.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Z tąd11:09, 3 maja 2018
Ten ,,Burmistrz,, grozi,hahahahaha..ops..hahahaha. ja cie.. haha.!!!
zocha20:58, 2 maja 2018
Brawo panie burmistrzu wreszcie pan przejzal izobaczyl co wszyscy widzieli nie ustepowac
handlara14:33, 2 maja 2018
Ten przestraszony słabeusz jeszcze trzy razy zmieni zdanie. Zobaczycie.
Kicia22:30, 1 maja 2018
Zwariował...
miastowy14:25, 1 maja 2018
do baciok
Jak to mówią chłopa ze wsi...,dlatego Marian to se może rządzić swoim pasażem bo resztę terenu to ma wydzierżawioną,a miasto rządzi się swoimi prawami popieram burmistrza w sprawie rozwiązania umowy ,a miasto zyska finansowo ,nie cofaj się burmistrzu i rozwiąż umowę
Gumis12:29, 1 maja 2018
Ciekawe czy na straszeniu się skonczy...
baciok@11:11, 1 maja 2018
Marian ( dla przyjaciół Maniek) to twardy gość. Pan Burmistrz tak tylko udaje przed wyborami.
formalista07:31, 1 maja 2018
Najlepiej funkcjonowała targowica jak administrował nią zgz i r . Do tego trzeba wrócić w mieście . mają cmentarz -dać im jeszcze targowice i wymagać , a nie by burmistrz myślał o takich przyziemnych tematach .
xavery02:56, 1 maja 2018
po nowotarsku.......skrajem piekla ,skrajem nieba!!!!!!!!!!!!!!!
mieszczuchow gryzie w oczy Nowa Targowica a szczegolnie
stan konta bankowego wlascicieli ..........szkoda ze nie ma gumowni w Nowym Targu
Kaligula20:53, 30 kwietnia 2018
Zarąbisty jest tytuł " Burmistrz grozi spółce nowa targowica " To mniej więcej tak jak mysz grozi kotu ,że go zeżre
handlara18:31, 30 kwietnia 2018
A mnie to wkurza że Zajączkowski występuje jako ich prawnik a sam był motorem podpisania po wyborach jednostronnej umowy na szkodę miasta.
Tak myślę że droga i pomoc miasta była skierowana do całego tamtego terenu a nie wskazanej firmy .
Ponadto uważam ze trzeba rozliczyć stare władze i obietnice Chowańca
sprzed podjęcia decyzji o lokalizacji tam targowicy .
k16:58, 30 kwietnia 2018
FRYŹLEWICZ uzgadniał warunki użytkowania targowicy i wszystkie zapisy odnośnie spółek i podmiotów współpracujących ze sobą w ramach handlu na targowicy.
biedocek16:54, 30 kwietnia 2018
Grzesiu ty biedoku , abyś dotrwał do wyborów , bo widzi mi się ,że bedom kłopoty .
kubuś puchatek12:57, 30 kwietnia 2018
Burmistrz może grozić swoim radnym, wiedział w co się pakuje i
skarbówka11:54, 30 kwietnia 2018
dobra niech ktoś powie które tereny są, miasta p. H.p CH, p K p. L i innych
Sx10:03, 30 kwietnia 2018
Za taki stan rzeczy odpowiada dawny burmistrz i nie tylko to wy radni bezradni też w większości rządziliście w tym czasie miastem pozbyliscie się Bangladeszu ,a powstaje getto
Xxxs10:00, 30 kwietnia 2018
Miasto z opłaty od handlu zebrało w kwietniu po podwyżce około 100- 120 tysiecy przy bardzo dużej ilości handlujących natomiast spółka za jeden pasek przy głównej alei w pasie drogowym na miejskim terenie około 200 tysiecy nieliczac ,że te miejsca kosztowały 30-50 tysiecy na 3 lata z niby przetargu to na co komu panie burmistrzu ta umowa zerwać zapłacić odszkodowanie i niech biznesmeni się martwią czy miasto da im swój teren i niech w końcu się podzielą z miastem czyli nami mieszkańcami
Kamil09:52, 30 kwietnia 2018
Natychmiast rozwiązać umowę i zarządzać swoim terenem ,a biznesmenów wsiąść do spółki i zapłacić 2 tysiące rocznie za pozostałe 5 hektarów
niech tak będzie 09:15, 30 kwietnia 2018
rozwiązać umowę i po problemie
grajek23:58, 29 kwietnia 2018
przecież to nie ten burmistrz podpisywał tą umowę ten cały grajdołek zgotował fryźlewicz jemu wysłać CBA...... a nie psy wieszać po tym burmistrzu on musi sprzątać po kimś innym
Bart23:46, 29 kwietnia 2018
A gdzie jest Stowarzyszenie kupieckie Nowa Targowica ??
grzesiek19:57, 29 kwietnia 2018
Reakcja Pana Burmistrza już i tak jest mocno spóźniona, to co tam się dzieje na NT to jest panstwo w panstwie.
Zorientowany18:35, 29 kwietnia 2018
Panie Burmistrzu jedyna opcja to rozwiązanie umowy ze spółką i samodzielne zarządzanie swoim terenem,gwarantujemy Panu ,że miasto będzie miało dwu albo i trzykrotnie większe zyski,będzie spokój i wtedy będzie można powiedzieć ,że mamy najpiękniejszy jarmark w Polsce.W innym wypadku nigdy nie będzie spokoju ponieważ wyciszenie p. Ch. i H. będzie tylko chwilowe.To co się wyprawia w środku to tylko my handlujący wiemy,ale każdy boi się o miejsce i siedzi cicho.Teraz jest najlepszy moment na rozwiązanie tej błędnej umowy i liczymy p. burmistrzu ,że się pan nie ugnie i zadba o interes miasta.
Handlujący17:42, 29 kwietnia 2018
Do HEJ
Niech ten targ się rozciąga jak chce ludzie decydują gdzie chcą stać a miasto powinno zainterweniowac w sprawie tej umowy i zerwać a ty to ewidentnie widać że piszesz chyba z polecenia bezradnych tej Targowicy Flipa i Flapa.
Jak umiesz myśleć to pomysl jak ci niby biznesmeni nie będą mieć nikogo u kogo mogą stać inni to cena pójdzie razy 3 no w końcu trzeba mieć na strumyki wrzące pieniądze.
Hej do soni17:05, 29 kwietnia 2018
do kogo masz pretensje ,bo na razie są obozy górale,krakusy spółka NT handlarze pana H,pana CH i K ,L stowarzyszenie NT ,bogaci i biedni .no i zapomniałem o radnych i UM gdzie najwięcej robią zamieszania
Hej16:43, 29 kwietnia 2018
plac targowy miał być, mniejszy a tak rozciąga się a środek pusty , niech grodzą bo zaraz dojdziemy pod policje
sonia16:23, 29 kwietnia 2018
prawie 2 tygodnie minęło jak utrudniono handlowcom kupującym turystom dostęp do stoisk do przejścia alejką przed którymi wstawiono słupki na 2 m z poprzeczkami októre to albo się uderzali albo utykali i przewracali. Kto za to odpowiada? Za stoisko zapłacone za m-c /paragon fiskalny jest/ opłata targowa jest zapłacona a co z nami za balustradą?Klient nie wchodzi no bo kto będzie klękał pod balustradą żeby wejść Starsze Panie Starsi Panowie . To jest NOWA TARGOWICA Wstyd
anna16:08, 29 kwietnia 2018
Z tą targowicą to jak z psełdo reprywatyzacją w Warszawie powinna się zająć tym komisja reprywatyzacyjna lub CBA z prokuratorem ...a jak nie to lepiej siedzieć cicho bo można skończyć na gałęzi taką oto wolność zgotował nam Bolek
Handlujący16:00, 29 kwietnia 2018
Burmistrzu super dążyć do rozwiązania umowy błagamy jako handlarze co ma jakiś nienażarty niekulturalny człek który ma sporo za sobą dyktować gdzie stać i z kosmosu stawki każe płacić.
BRAWO PANIE BURMISTRZU.
abc15:40, 29 kwietnia 2018
a może nie było zaczynać z "targowicą"?
teraz mamy skutki - oby miasto nie zostało gołe i wesołe?
do odkręcenie niemożliwe, a dalsze wchodzenie do szamba nie wiadomo co przyniesie?
Roger15:30, 29 kwietnia 2018
Spółka jeszcze miesiąc temu prowadziła nagonkę na urząd miasta ,że chce podnieść opłatę od handlu i wciągnęli handlujących w walkę z miastem ,a teraz od maja podnosi opłatę w niedzielę na giełdzie i wszyscy siedzą teraz cicho ,a za chwilę podniosą znów opłatę za jarmark może należy zacząć strajk włoski i zacząć płacić w biurze groszówkami lecz tego nikt nie zrobi ,bo na targowicy wszyscy się boją przeciwstawić się biznesmenom ,aby nie stracić miejsca do handlu
Hii15:23, 29 kwietnia 2018
Natychmiast rozwiązać tą umowę zacząć zarządzać swoim terenem ,a biznesmenom podziękować za współpracę ,a za parę lat bedą z miejskiej targowicy prawdziwe pieniądze do miasta które teraz zostają w kieszeniach nienażartych
Nowo Tarzan13:38, 29 kwietnia 2018
Teraz Trwam TV gdzie jest? Nowa Targowica, po trupach do celu. Tak przedstawiali się jako dobrodzieje. A tu wyszło szydło z worka. Burmistrz nie powinien ustąpić ani na krok.
Za burmistrzem13:22, 29 kwietnia 2018
Brawo Panie Burmistrzu w końcu pan zadziałał należy z tymi b*** zerwac umowe ze względu na układy które się ciągną x lat z poprzednią władzą panującą w Nowym Targu Nareszcie ktoś ma głos decyzyjny w tym mieście za co ogromny szacunek.
W końcu ktoś stawił się za obywatelami nowego targu i może i pan liczyć na nasz głos w wyborach.
b13:14, 29 kwietnia 2018
gdzie sie dwuch bije tam trzeci korzysta ,,,,,,,przestroga
baciok@12:39, 29 kwietnia 2018
A ja se jeżdże do KRK na zakupy
Obserwator12:14, 29 kwietnia 2018
Może ktoś mi wyjaśni o co chodzi bo nie jestem w temacie i nic a nic nie rozumiem

W tekście jest link do artykułu "Kupcy załamują ręce..." - tam proszę zerknąć. Moderator.
Darek11:43, 29 kwietnia 2018
Brawo Panie Burmistrzu, żadnych ulg
tys prowda11:37, 29 kwietnia 2018
I gdzie ci co tam w TV Trwam narzekali i wychwalali "lokalnych przediębiorców" dobrodziejów z Nowej Targowicy? Tam afera goni afere i powoli wychodzi na wierzch co nowotarscy "byznesmeny" odstawiają.

Fryźlewicz im dał kurę znoszącą złote jaja, miasto nic z tego nie ma a biznesmenkm jeszcze im za mało?
Cienias11:33, 29 kwietnia 2018
Watycha boi się własnego cienia. A że chce zniszczyć jarmark to wiadomo od czasu wpuszczenia do miasta Color Parku
juhas11:32, 29 kwietnia 2018
Brawo panie Burmistrzu !
Kibic11:31, 29 kwietnia 2018
Niech spółka dokończy budować płot skoro handlujący nie chcieli dogadać się z Nowa Targowica
Fryzi11:31, 29 kwietnia 2018
Zerwać umowę zdecydowanie, Miastu się to opłaci!!!!!
Głos ludu głos boga11:24, 29 kwietnia 2018
Niedlugo wybory
Gryps11:23, 29 kwietnia 2018
POdajcie dziadow na tacy CBA
Chłopak z ulicy11:21, 29 kwietnia 2018
Chyba ta sprawa powinna trafic do koperty zaadresowanej odpowiednim służbom bo Nowy Targ już jest im dobrze znany,wiec nie powinni z tym zwlekac. Podpiszcie sie pod tym ludzie.
brunhilda11:21, 29 kwietnia 2018
No widzieliście państwo jak se to pokrzykuje i jak wygrazuje ...pewnie se zabocył ze wybory za chwile a juści
CIEKAWSKI11:20, 29 kwietnia 2018
Wreszcie, burmistrz, zadziałał ?!!
Suweren11:18, 29 kwietnia 2018
Najlepiej udawać swiętego i udawać,ze jest sie po stronie mieszkancow, a przekręt poszedł w 2014r.
Chłopak z ulicy11:16, 29 kwietnia 2018
Trzeba było by za buzię wziąć tego co sie zgodził na podpisanie tej dzierżawy bo to jest działanie na niekorzyść społeczeństwa( ktoś celowo nieposprawdzał zapisów umowy czy POprostu najzwyczajniej jest niekompetentny) dodatkowo bym POsprawdzał POwiązania POmiedzy spółką ktora wydzierżawia a miastem które dzierżawi czy na odwrót. Bo czuć w tym pienieżny przekret a jak wiadomo tamta władza w tamtych latach lubiała przekrety robić na biednych obywatelach, a teraz uporczywie przeszkadzają. Może tak by CBA się za to wzieła działajcie ludzie nie dajcie sie oszukać.
flash10:26, 29 kwietnia 2018
Miasto poiwnno z tymi panami rozwiązać umowę...obojętnie ile trzeba bedzie za to zapłacić...Wpływy do kasy miejskiej i tak bedą większe....a to co trzeba bedzie zapłacić w ramach kary za rozwiazanie umowy powinien zwrócić były burmistrz i jego doradcy....
Xd10:25, 29 kwietnia 2018
wątpie że miasto zerwie tą umowe :D
Nic tam nie kupuje10:09, 29 kwietnia 2018
Niech burmistrz nie ustępuje ani na krok.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij