Krzyż na piersi doktora - podhale24.pl
Środa, 31 maja
Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli
Nowy Targ
Clear
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 95 %
Clear
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 76 %
Clear
12°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 94 %
Clear
10°
Wiatr: 1.98 km/h Wilgotność: 93 %
Clear
10°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 94 %
Clear
10°
Wiatr: 4.14 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
58 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
40 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
25.05.2018, 12:26 | czytano: 6034

Krzyż na piersi doktora

Jan Krzak, nowotarski lekarz i przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego, został odznaczony Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego - Krzyżem Małopolski.

Przyjął ją podczas wczorajszej sesji rady powiatu. Jest ona wyrazem szczególnego uznania dla wszystkich, którzy podejmują inicjatywy dla budowania dobra wspólnego na rzecz osób i instytucji w najbliższym otoczeniu. Jest także wyrazem wdzięczności dla wszystkich, którzy swoją aktywnością udowadniają iż działania jednostki mogą skutecznie uzupełniać funkcjonowanie władz publicznych - czytał w uzasadnieniu radny wojewódzki Stanisław Barnaś, który wręczał odznakę przyznaną przez w Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupę.

Jan Krzak to lekarz, specjalista chorób płuc czynny zawodowo od 55 lat. Obecnie pracuje w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Pełnił funkcję członka Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Krakowie, był zastępcą Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, sędzią Okręgowego Sądu Lekarskiego w Krakowie. W samorządzie terytorialnym pełnił funkcję radnego Rady Miasta Nowego Targu i przewodniczącego Komisji, radnego Rady Powiatu Nowotarskiego w kadencjach I, II, IV I V. To także przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego w III, IV i V kadencji. Członek NSZZ „Solidarność” od 1980 roku, były przewodniczący Komisji Zakładowej w Szpitalu w Nowym Targu.

Źródło: Starostwo Nowotarskie, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
:DDD19:14, 27 maja 2018
tubylec, brawo..dostajesz w nagrodę banana :D
K13:17, 27 maja 2018
Jeszcze ma medal do odebrania we frydmanie za wysluge lat
tubylec22:22, 26 maja 2018
Zauważ że nie tylko ja popieram Tubusia, który właściwe powiedział wszystko w temacie, nic dodać nic ująć. Ty oczywiście zaraz znowu napiszesz coś z inwektywami, żeby postawić na swoje, w swoim mniemaniu oczywiście. Ustępuję bo jestem mądrzejszy. To jest mój ostatni komentarz w tej sprawie.
:DDD21:03, 26 maja 2018
tubylec, wazelina i rzeczy z nią związane dotyczą tylko ciebie i każdy kto ma IQ wyższe od szympansa to załapie - ty najwyraźniej nie, i dorabiasz do tego jakieś swoje zakompleksione teorie :D Napisz coś jeszcze do tubusia na pewno się ucieszy :D Do mnie już może nie bo spinasz się za bardzo, jeszcze jakaś żyłka ci " punknie" ;)
tubylec20:14, 26 maja 2018
DDD:
Napisałem że takim idiotycznym komentarzem (o tej wazelinie) ośmieszasz i deprecjonujesz zarówno samego siebie jak i wyróżnienie dla pana doktora - poćwicz sobie zadania na rozumienie tekstów pisanych.
Jest takie powiedzenie w kulturze anglosaskiej: ten kto mieszka w domu ze szkła nie powinien rzucać kamieniami - Ty robisz to non stop, a potem strasznie się oburzasz na cały świat.
lilka13:20, 26 maja 2018
My tobie, oni nam, ty im, tak to działa. Towarzystwo wzajemnej adoracji .Jeszcze tylko krzyż na drogę.
M.D.Zapolski07:46, 26 maja 2018
Gratulacje od byłego współpracownika z Szpitala - ZOZ Nowy Targ. Drogi Panie doktorze, życzę dalszych sukcesów prestiżowo finansowych i pozostania na stanowisku w Szpitalu i Samorządzie. W górę serca !
Gratulacje.
M.D. Zapolski
:DDD07:17, 26 maja 2018
tubylec, widzisz, może kiedyś zrozumiesz ;P. Akurat o Panu dr.Krzaku nic nie pisałem więc z łaski swojej nie kłam po raz kolejny.
mama- no są, są, ale dobry lekarz ci pomoże.
Kikuś Wardzała23:14, 25 maja 2018
Zawsze lubił wszędzie należeć
mama22:06, 25 maja 2018
popieram tubusia w sprawie szczepień .....a DDD niestety idioci też są wśród nas
tubylec21:29, 25 maja 2018
DDD:
Zupełnie nie rozumiem Twoich dwóch pytań. Wazelina kojarzy mi się z kremem nivea na mróz, a tabletki to jedna z paru form podawania jakiejś substancji, są jeszcze pastylki, kapsułki, drażetki. Naprawdę, czuję się zakłopotany i nie wiem jak zareagować na takie dziwaczne pytania - żadnego związku, żadnej logiki, sensu, itp.
Dobrze się zastanów jak takim idiotycznym komentarzem deprecjonujesz i ośmieszasz zarówno siebie jak i przyznane doktorowi Krzakowi wyróżnienie o którym my wszyscy tutaj z wielkim szacunkiem, oprócz oczywiście Ciebie, piszemy.
:DDD19:01, 25 maja 2018
tubylec,wy tak bez wazeliny z tubusiem? Czy po prostu tabletki nie działają?
tubylec18:02, 25 maja 2018
Wielkie gratulacje! Podobnie jak Tubuś uważam, że to wyróżnienie jest też wyzwaniem dla tego doświadczonego doktora. Świeżo otrzymane odznaczenie utrudni przeciwnikom postępu w medycynie atakowanie go. Teraz będzie mógł łatwiej głosić publicznie prawdę o toksyczności szczepionek podawanych polskim niemowlakom zaraz po urodzeniu, oraz popularyzować najnowsze odkrycia w dziedzinie światowej medycyny na polskim gruncie. Ta nagroda ułatwi mu drogę do mediów z przekazem o tych wszystkich nowościach, które wielu lekarzy w Polsce wciąż uważa za herezje. Podobnie jak Tubuś uważam, że "Krzyż Małopolski", a wcześniej działalność w Solidarności, przede wszystkim jednak ta 55 lat trwająca praktyka zawodowa, skłonią go do pójścia drogą Linusa Paulinga, który swe dwie nagrody Nobla wykorzystał jako oręż w medialnej walce o zmianę i o postęp w medycynie. Nie oczekujmy że jakiś świeżo upieczony stażysta czy rezydent odważy się na walkę o wit. D3, askorbinian przeciwko sepsie, czy zakaz szczepienia niemowląt w pierwszych dniach po urodzeniu. Może natomiast zrobić to z łatwością ktoś taki jak nagrodzony lekarz z ponad półwiekowym stażem, bo jego nie odważą się niszczyć. Każda nagroda czy odznaczenie powinny do czegoś zobowiązywać! Pamiętajmy słowa JP2: "powinniście od siebie wymagać, nawet jeśli nikt od was tego nie wymaga". Zmieniajmy naszą ojczyznę na lepszą.
nowotarżanka17:15, 25 maja 2018
Ja bardziej cenię specjalistę, który robi to co chyba umie najlepiej. Nie jestem pewna czy na wchodzeniu do polityki nie cierpi profesjonalizm. Mam taką wątpliwość.
kolejny "mądry15:38, 25 maja 2018
tubuś - "badań metabolitu 25-OH we krwi (chodzi o poziom wit. D3)" ty chcesz lekarza uczyć ? :D A i jeszcze odnośnie WITAMINY C w POSTACI askorbinianu sodu - sama nie działa, musi być podana z hydrokortyzonem, i witamina B1- to raz, dwa NIKT polskim lekarzom nie broni tej terapi stosować - tyle tylko że NFZ tego nie finansuje,
trzy - podaj jeden przykład w którym to odznaczenie "Krzyż Małopolski" ułatwił komukolwiek załatwienie czegokolwiek w Warszawie?
A " Noblesse oblige, n'est-ce pas" nie nagroda do niczego nie obliguje, nagroda jest nagrodą i wyróżnieniem za pracę już wykonaną -jak byś spróbował przeczytać ze zrozumieniem.
Na zakończenie - Gratulacje dla Pana dr.Krzaka - wykonuje Pan świetnie swoją pracę.
k15:29, 25 maja 2018
To że udziela się w tzw sądzie lekarskim to w żadnym stopniu do mnie nie przemawia .Wręcz odwrotnie. Żeby nie rzec dosadniej. Praca w nowotarskim szpitalu i bycie radnym miejskim to są powody do nagradzania?Nie żebym lekarza nie doceniał ale nie dajmy się zwariować. Są wybitne osiągnięcia . Jest wtedy nagroda. A w tym wypadku ta nagroda za co?...........
tubuś13:43, 25 maja 2018
Gratulacje dla zasłużonego lekarza! Ale też i postawię pytanie: czy nie mógłby pan doktor, uzbrojony teraz tym krzyżem który ułatwi mu to zadanie, powalczyć o dobrowolność szczepień, o dotacje do badań metabolitu 25-OH we krwi (chodzi o poziom wit. D3), o pozwolenie lekarzom polskim na wykonywanie wlewów z askorbinianu sodu w przypadku sepsy, itd.? Zawsze uważałem że nagroda, krzyż, to powinno być zobowiązanie do podejmowania działań na forum publicznym w celu poprawy sytuacji. Noblesse oblige, n'est-ce pas?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas