Dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nowym Targu rezygnuje ze stanowiska - podhale24.pl
Czwartek, 29 lutego
Imieniny:
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
176 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
180 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 88 | 176 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 90 | 180 %
12.06.2018, 14:44 | czytano: 8698

Dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nowym Targu rezygnuje ze stanowiska

W ciągu dwóch miesięcy Krzysztof Antos przestanie być dyrektorem MZK w Nowym Targu. Złożył niosek o wypowiedzenie umowy za porozumieniem stron, bo zmienia pracę.

Arch. Podhale24.pl
Arch. Podhale24.pl
- Dyrektor złożył wniosek o rozwiązanie umowy, bo wygrał konkurs na stanowisko zastępcy prezesa w Nowotarskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - informuje burmistrz Grzegorz Watycha.

Nowotarska Spółdzielnia Mieszkaniowa poinformowała, że Krzysztof Antos obejmie w spółdzielni stanowisko zastępcy prezesa zarządu ds. eksploatacji. - Pan Krzysztof Antos wykazał się bardzo dobrą znajomością zasad funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych, posiada odpowiednie wykształcenie, doświadczenie w zarządzaniu personelem ludzkim, jak również pozyskiwaniu, rozliczaniu i monitorowaniu projektów realizowanych z funduszy pomocowych UE - poinformowano w komunikacie.

W związku z tą informacją, burmistrz Grzegorz Watycha ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Zakładu Komunikacji. Na oferty od kandydatów czeka do 29 czerwca. Nowo wybrany dyrektor obejmie stanowisko w sierpniu.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
rozsomak :)23:20, 15 czerwca 2018
@Rozsądna. Wjedż se w wikipedie co to jest rozsądna.Zdrowia życzę.DUŻO.
i szczęście potem.
Zły22:57, 15 czerwca 2018
@blokówka .Obódż się albo lecz,kierunek szpital linia 6 .(kierowcy mają smart fony,i radia jak wszyscy, nie czytają gazet w pracy,szczególnie Fakt,Super coś tam).
blokówka21:31, 15 czerwca 2018
A ja znowu z innej beczki, jade sobie do pracy kilka dni temu MZK, w rynku Kierowca sobie wysiadł i poszedł do kiosku kupic gazete..w efekcie znowu nie byliśmy na czas w pracy. Dzisiaj znowu jade sobie..MZK jedzie na pętlę i..staje przed Steskalem, bo Kierowca poszedł na zakupy do Steskala. W efekcie na przystanek zajechał juz opóźniony. Widocznie nie kupił wszystkiego, bo w rynku znowu poszedł do kiosku; w efekcie spóźnienie do pracy. Czy to wina Szefów MZk czy pracownika? Już sama nie wiem - ale można ?? - widocznie można.
Cytok20:10, 15 czerwca 2018
Psy szczekają karawana jedzie dalej. Baba z wozu koniom lżej.
Adam T.19:09, 15 czerwca 2018
Jakby nie było ważniejszych tematów. Kupa troli i hejterów.
Marcinie18:36, 15 czerwca 2018
@Barbaro kompletnie nie trafiłeś. A od Sławomira bliższy mi Brylu i Kazik. Jednak w odróżnieniu od Ciebie nie muszę nucić"(...) pozwólcie mi zostać, pozwólcie mi być..."
Aleksandra Dumas17:53, 15 czerwca 2018
Ja to bym napisała taką powieśC :
Paluszek rezygnuje na Jego miejsce Watycha
który nie przejdzie w wyborach na burmistrza
a sekretarzem nie zostanie w starostwie ;).
Na miejsce Antosa -Sawłtek, a na miejsce burmistrza ?????
A Jagła siedzi i zawija sreberka i NSMLW i UM i INTblues
spoglądając błękitnymi oczami na wyborców..P)
Barbara Majcherczyk17:00, 15 czerwca 2018
Dwukrotnie nie zostałam wybrana do Rady Nadzorczej dlatego wiem, że to ja zostałam wywołana "do tablicy". Boli ale nie frustruje. Jestem wytrwała i uparta i przemądrzała jak to absolwenci LO w Jabłonce. Zgadzam się zatem z wpisem "absolwentki" i podtrzymuję same superlatywy o Krzyśku uważając, że szkoła średnia zwłaszcza ta dała nam dobrą bazę i nauczyła koleżeństwa w pozytywnym znaczeniu - prawda Marcin? W politykę ani politykierstwo się nie bawię, mam co robić, a może zapiszę się na Uniwersytet - a co? Pozdrawiam.
Z miasta16:15, 15 czerwca 2018
Do spółdzielca:trafiłeś w punkt,trzej muszkieterowie ha, ha,ha
Barbaro16:12, 15 czerwca 2018
Spółdzielco. Sławomir ma napis na koszulce - czuć piniondz. Ty se napisz - czuć frustrację. Trzeci raz z rzędu nie wejść do rady nadzorczej. Boli. K. Antos fakt jest wymagającym szefem. Przede wszystkim wymaga od siebie. Ukrócił złodziejstwo paliwa w MZK. Postawił zakład na nogi. Wymienił tabor, wyremontował bazę. Spółdzielnia robi dobry interes zatrudniając menadżera z takim doświadczeniem. Wszyscy to rozumieją. Za wyjątkiem sfrustrowanych nierobów którym nie wyszło w życiu.
pocztowiec14:35, 15 czerwca 2018
Spółdzielca - widzę, że jesteś obeznany we wszystkich tematach i masz olbrzymią wiedzę. Może wystartujesz w najblizszym konkursie na burmistrza? :) Wybory już na jesień.
Masz czas i chęć, aby zdjąc papucie i odłożyc gazetę i zająć się czymś na poważnie czy tylko umiesz krytykować?
Spółdzielca10:52, 15 czerwca 2018
Absolwentce zdecydowanie wylała się wazelina. Antos na poczcie miał bardzo złą opinię wśród ludzi jako szef. Zły, sfrustrowany, raczej pomiatał ludźmi, ciężki do współpracy. W MZK znienawidzony, za arogancję, bezduszność, złe traktowanie podwładnych. O umiejętnościach zarządczych nie wspomnę, jak jest każdy widzi. A w spółdzielni - ciepła posadka, kolesie będą mu chcieli zapewnić dobrą pensję. Jeden prezes - kolega z pracy,drugi małomiasteczkowy polityk- manipulant, który zamienił kropielnicę ze święconą woda na rządzenie w Radzie Nadzorczej. Pycha poprzedza upadek i tak z nim będzie za 2 lata bo kończy mu się kadencja. Następna rada może wywalić 3 "muszkieterów" jak ktoś tu napisał.
CNSM22:49, 13 czerwca 2018
Rada Nadzorcza NSM - to tylko wymiana członków rady co 2 kadencje na tych będących w "stanie spoczynku" przez jedną kadencję w zgodzie ze statutem.
Myślę, że w niedługim okresie członkowie Sp-ni dojrzeją do innych form zarzadzania. Życzę wszystkim członkom Sp-ni wytrwałości do WZC i zaznajomienia się ze Statutem Sp-ni, który można zmienić.
ixsi21:43, 13 czerwca 2018
@ktos Może Ty. (mecenasie) Po co Ci to.Masz kasę(wyprać?)
pasażer MZK21:37, 13 czerwca 2018
@ktos. Popieram, ewentualnie dyrektorem może zostać któryś z radnych wymienionych niżej
Ktos17:17, 13 czerwca 2018
Na stanowisko nowego dyrektora MZK powinni startować Panowie z Wolnosciowego Podhala. W szczególności p. Fatla i p. Wcisło. Skończyli oni austriackie szkoły biznesowe przeprowadzili rzetelny audyt funkcjonowania zakładu to na pewno maja pomysly na uzdrowienie sytuacji. Chcialbym zobaczyc ich miny kiedy się okaże że wszystkie decyzje są w rękach burmistrza i rady miasta. Życzę im powodzenia
konkurs17:06, 13 czerwca 2018
A może ktoś z wolnosciowego podhala wystartuje na dyra w MZK? Tacy fachowcy.. .
Pracownik NSM16:52, 13 czerwca 2018
Po co komu teorie spiskowe? Antos został wybrany przez 15 osobową radę nadzorczą w wyniku postępowania konkursowego. Sam przez dwie kadencje był członkiem Rady Nadzorczej NSM, nawet jej wiceprzewodniczącym. W spółdzielni nie jest osobą anonimową.
Ilu było kandydatów na to stanowisko i jak się zaprezentowali pytajcie swoich radnych. I tyle w temacie.
z tamtąd16:48, 13 czerwca 2018
@ Rozsądna.Wytłumacz nam jak wygląda ,,cywilizowana komunikacja miejska,, bo my tu na Podhalu ino furmankami jeżdzimy,.Rządzi tylko baca i juhasy(Bacówka to urząd miasta N.Targ).
bezrobotny(bez układów) fachowiec16:40, 13 czerwca 2018
Czy będzie testował nowe kosiarki do trawy,łopaty do śniegu jak autobusy w MZK ? Ekspert od...... .
A się cieszę16:37, 13 czerwca 2018
Witaj w rodzinie drogi kolego Krzysztofie.
k16:36, 13 czerwca 2018
To o czym piszesz jest nieetyczne. Dwóch znajomków poczyna sobie /żeby nie napisać dosadniej/ za pieniądze spółdzielców. Po ujawnieniu tych faktów obaj panowie powinni zostać poproszeni o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Takie kolesiostwo powinno obu zdyskwalifikować.
bez absolutorium16:23, 13 czerwca 2018
Jarek nie napinaj się bo ci żyłka pęknie.
smuteczek14:18, 13 czerwca 2018
Powodzenia pani Antos, oby się tam panu lepiej wiodło niż w MZK.
No i oby do MZK przyszedł dyrektor który rozwiąże problemy i komunikacyjne w mieście, i personalne w zakładzie.
Też absolwentka14:17, 13 czerwca 2018
Trochę historii dla tych, którzy twierdza, że spółdzielnia mieszkaniowa jest tworem "reliktem" komunizmu.
Ocenia się, że w okresie międzywojennym w Polsce działało do 16 tys. spółdzielni.

13 czerwca 1890 roku w Bydgoszczy niemieccy urzędnicy kolejowi założyli ?Beamten-Wohnungsverein? GmbH, poprzedniczkę obecnej Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Założenie ww. odpowiednika spółdzielni było pionierskim działaniem w dziedzinie zbiorowego zaspakajania potrzeb mieszkaniowych w tej formule prawnej. W okresie do czasu wybuchu I wojny światowej zbudowano w jej ramach 33 kamienice.
Jedną z najstarszych w Polsce Spółdzielni Mieszkaniowych jest
Spółdzielnia Mieszkaniowa Kopernik w Toruniu. Została założona 4 października 1902 jako Stowarzyszenie Urzędników dla Budowy Domów i Mieszkań w Toruniu.
Co do Krzysztofa Antosa. Jest absolwentem LO w Jabłonce. Jak większość absolwentów tego liceum ( np Biskup Szkodoń, Prof, Kąś, nasz dyrektor ZOZ i wielu innych) posiada duży potencjał, nauczył się tam bowiem wszystkiego tj. pracy od podstaw, empatii, ambicji, koleżeństwa, w tym wspierania innych absolwentów. Tych cech nie mógł wykorzystać w MZK gdyż pewnie nic nie zależało od niego, a zwłaszcza kasa firmy była za mała w stosunku do zadań. To wam mówię ja.
Spółdzielca13:24, 13 czerwca 2018
do już się nie posikajcie z przejęcia...
Takie bajki to opowiadać wnukom na dobranoc. Na Podhale 24 już 31 grudnia 2017 był komentarz pod artykułem dotyczącym strajku w MZK że przewodniczący RN szykuje stanowisko w Zarządzie SM dla swojego przyjaciela Dyrektora MZK. Przecież wtedy jeszcze nawet nie był ogłoszony konkurs.
Może to słynny jasnowidz pisał ten kometarz. Myślę że prędzej osoba znająca powiązania towarzyskie tych Panów. Dodatkowo obecny Prezes i wybrany na nowego W-ce prezesa to też koledzy z poprzedniej pracy i z tego co wieść gminna niesie nie tylko z pracy. To troszkę za duzo tych przypadków: kolega z klasy z liceum z przewodniczącym RN, kolega z pracy a podobno nawet przyjaciel z Prezesem...
Kondycja w jakiej nowy wice prezes SM zostawia MZK, raczej nie świadczy o jego nadzwyczajnych zdolnościach menagerskich, a wychwalana w oficjalnym komunikacie RN Spółdzielni, zdolność do pozyskiwania środków unijnych też jakoś mi się kłóci z ciągłym wyciąganiem przez MZK ręki po dotacje z UM przez cały okres urzędowania tego Pana jako Dyrektor MZK.
Tak wię kto chce wierzyć w przypadek to jego sprawa, dla mnie tu jest za dużo tych przypadkowych znajomości i bardziej podchodzi to pod kumoterstwo i nepotyzm.
Do mieszkańców i członków SM pozostaje tylko zaapelować o wzmożoną czujność i jak to się mówi w świecie polityki "patrzenie władzy na ręce", bo nie wszyscy zdają sobie sprawę że spółdzielnia to jej członkowie a nie RN i Zarząd. W razie problemów zawsze można się wybrać na Walne Zgromadzenie i nie udzielić absolutorium. Tak więc spółdzielcy nie narzekać na wszystko tylko działać.
już się nie posikajcie z przejęcia...11:33, 13 czerwca 2018
Ewidentnie nie macie się o co przyczepić. Nowy Targ to małe miasto - zawsze się znajdzie w jakiejś instytucji ktoś znajomy z naszej przeszłości. Robienie z tego zarzutu i szukanie sensacji to jasny znak, że nie macie argumentów. Żadnych.

Do podstawówki chodziłam z 38 osobami, do liceum z 32. Nadal mam kontakt z wieloma osobami ze studiów. Spotykam tych ludzi w Nowym Targu i innych miejscowościach - pracują w różnych firmach, na różnych stanowiskach. I co - mam ich unikać jak ognia, żeby nie usłyszeć, że mam pracę po znajomości? Głupki z was i tyle. Zawistne głupki.
Panie Krzysztofie - powiedzenia.
LO11:23, 13 czerwca 2018
Zawsze mówiono, że przyjaźnie z liceum są najtrwalsze. To teraz nowy wice i przewodniczący RN będą sobie przybijać piątki. To znaczy już przybili
Av10:21, 13 czerwca 2018
@Rolnik
To raczej MZK doi urząd miasta, który dopłaca do trupa. A trupa spowodował dyrektor tym, że MZK ma gdzieś pasażerów a oferta to kpina i robienie sobie jak z tego jak powinna wyglądać komunikacja miejska
Cienias08:32, 13 czerwca 2018
No to teraz Janusz i Bogusława, pokażcie jak to się robi. Czas od słów przejść do czynów, przecież ponoć najlepiej wiecie jak . Czekamy z niecierpliwością. Konkurs pójdzie jak z płatka. Białka czeka na autobusy z MZK. Będzie trzeba kupić większe autobusy bo mogą się pasażerowie nie zmieścić.
Rolnik06:24, 13 czerwca 2018
w MZK nic się nie zmieni bo to taka dojna krowa urzędu miasta . jak trzeba kasy dołożyć to nie ma niech się krowa pasie ale jak kasę z zakładu brać co miesiąc to krowę trzeba doić bo krowa nie ma nic do powiedzenia a dyrektor to zawsze człowiek z nadania urzędu i opłacany z urzędu nie ma nic do powiedzenia tak było tak jest tak będzie
Ad23:20, 12 czerwca 2018
No to teraz wszyscy uzdrowiciele mogą aplikowac
tak22:34, 12 czerwca 2018
no to teraz Swałtka na Dyrektora MZK bo -wykaże się doskonałą
znajomością funcjonowania ....
członem ner 12....3622:19, 12 czerwca 2018
A może to będzie zarząd ,, Dwóch Muszkieterów ,, z jednej ławki w klasie ,, plus TEN trzeci ,, Przewodniczący RN NSM ,, z tej samej klasy z sąsiedniej ławki . Wyjdzie z tego Ali Baba /Pani członek zarządu / i Trzech Rozbójników. Niech / ? / ma w swojej opiece.
Obserwator21:31, 12 czerwca 2018
Czyżby powstawała silna grupa pod wezwaniem nowego prezesa NSM?
Jozek21:15, 12 czerwca 2018
LUDZIE opamietajcie sie !!!!! jeszcze nigdy nic pozytywnego w Waszych komentarzach nie przeczytalem.......jak nie dyrektor do kitu,to Burmistrz
niemarawy,a to kierownik basenu nie taki ,a to dyrektor MOK'u zly
miasteczko 30 +tys a niezadowolony 40tys !!!!!! Aplikujcie na stanowiska,
probujcie sil w dazeniu do LEPSZEGO a nie KRYTYKI bo jak Was mieszkancow zaczna sadzic to nie bedziecie sie mieli do kogo zwrocic o pomoc !!!!!!
bronić spółdzielni jak socjalizmu21:02, 12 czerwca 2018
Dobrze ,że to Krzysiu będzie uzdrowicielem , a nie Janusz kawka , ten od przepustów na Kowańcu . To warunek ,że NSM podziała jeszcze kilka lat . Ten relikt socjalizmu ma szanse teraz na to ,że jeszcze będzie trwać jak upadły socjalizm trwa i trwa .
sąsiad20:54, 12 czerwca 2018
Krzysztof- nikt nie czekał na twoją rezygnację , czy dymisje . Raczej wszyscy oczekiwali od burmistrza na prywatyzacje firmy , którą kierujesz . Burmistrz nie dotrzymał słowa i to on powinien być chłopem i podać się do dymisji . Mam nadzieję ,że zrobią to wyborcy już niedługo , bo zasłużył na to .Zapracował na to .
alik20:49, 12 czerwca 2018
Jak się pali pod d... to szukamy bezpiecznego stołka troszkę z dala od polityki.
REFLEKSJA20:26, 12 czerwca 2018
Nowy włodarz pewnie przyjrzy się grubemu kierowcy w okularach.
Edward20:12, 12 czerwca 2018
Wspaniała wiadomość bo to co do tej pory robił to była tragedia chyba pracował za kare ,mam nadzieje ze na jego stanowisko przyjdzie ktoś kto będzie wiedział jak się prowadzi taki zakład .
Ka20:11, 12 czerwca 2018
Wyrazy współczucia dla NSM
Ryszarda20:01, 12 czerwca 2018
Wszystkich chętnych uprasza się o aplikowanie, termin składania ofert mija 30 czerwca
skór19:13, 12 czerwca 2018
Wszyscy piszecie jak to będzie dobrze teraz w MZK jak odszedł dyrektor że kierowcy będą grzeczni, w mundurkach i autobusy będą nowoczesne, czyste i kursowały w dogodnych porach. A ja wam napiszę, że za najniższe krajowe nikt nie będzie się starał nadal. Zostaną popłuczyny po PKS jak to teraz ma miejsce a potem nawet ukry nie będą chciały tam pracować.
XYZ17:59, 12 czerwca 2018
"nie dzięki skrzydłom lecz dzięki plecom ludzie daleko lecą" do czasu.
blokówka17:56, 12 czerwca 2018
Przy okazji tych modernizacji personalnych, może ktoś w końcu pojmie, że w NT sa już światła kierujące ruchem, jest wiecej samochodów, a autobusy MZK już sa spóźnione od rana. Kierowcy sie tłumaczą, że światła, ze ruch, że pociąg, że jarmark....czy układajcy rozkład tego nie wiedza ??Codzienie 7.38 ma byc planowy odjazd "0" z przystanku CPN, zacznę chyba zbierac bilety dla okazania faktycznego czasu odjazdu, bo potrafi sie wydłużyc nawet do 7.43 i to latem!Niby nic te 5 minut, ale nie dosyć, że na 8 do pracy juz nie idzie zdażyć, to i podejrzewam, pozostałe kursy dodają swoje sekundy do tego opóźnienia. To tak ku przemysleniu polecam. PS. Mam nadzieje, że poprawa nie skończy się na zawieszeniu kursu jedynego autobusu w ten rejon.
LL17:00, 12 czerwca 2018
Tylko prywatyzacja...
gapcio16:58, 12 czerwca 2018
pasażer składaj papiery termin jest do końca czerwca.
pasażer16:40, 12 czerwca 2018
Czas na to żeby MZK stało się prawdziwą komunikacją miejską a nie zakładem pracy chronionej.
do kandydat16:36, 12 czerwca 2018
Uniwersytet Czerwonej Gwiazdy? Czyżby prekursor namaścił ???
Oscypek16:26, 12 czerwca 2018
Jest dyrektorem a będzie zastępcą spółdzielni? Chyba ktoś tu ucieka przed wyborami, póki jeszcze może.
kandydat15:41, 12 czerwca 2018
Ciekawe jakie trzeba mieć studia,żeby zarządzać dwudziestoma autobusami ?
Rozsądna15:30, 12 czerwca 2018
Wspaniała wiadomość. Czas na kogoś kompetentnego kto wie jak wygląda cywilizowana komunikacja miejska. Czas na rewolucję w MZK począwszy od tras przejazdu, rozkładach, informacji pasażerskiej, polityki biletowej a kończąc na kulturze a raczej jej braku u kierowców.
METRO15:25, 12 czerwca 2018
he, z deszczu pod rynnę ,taki teraz trend ,mniejsze stanowisko lepsza kasa....
spojrzenie z boku15:25, 12 czerwca 2018
Jak jest taki dobry, jak twierdzi Grześ, to mógł zostać tam gdzie jest i uzdrowić ten grajdoł.
stane na wiersycku bede dyrektorem15:05, 12 czerwca 2018
Jakież to kwoty pozyskała spółdzielnia mieszkaniowa które to pan dyrektor będzie monitował? I co to za znajomość zasad funkcjonowania tego komunistycznego reliktu jakim jest są spółdzielnie mieszkaniowe jest niezbędna do posadzenia ........ na stołku dyrektora? Bu ha ha ha ha.A swoja droga nie miałem pojęcia że tam takie stołeczki jeszcze są. Jak w piosence Skaldów.
lokator15:00, 12 czerwca 2018
Następna *** w NSM . To będzie koniec spółdzielni . Panie Paluszek że pan na to pozwolił
Wiesiek14:46, 12 czerwca 2018
Może do MZK dojdzie cywilizacja i będą zmiany tras oraz mundury dla kierowców.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas