MPEC zachęca nowotarżan do podłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej (zdjęcia) - podhale24.pl
Piątek, 19 lipca
Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Szczawnica
Clouds
16°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
17°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
15°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
56 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
15.06.2018, 16:00 | czytano: 6089

MPEC zachęca nowotarżan do podłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej (zdjęcia)

W Miejskim Ośrodku Kultury, Miejskiego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Targu zorganizowało spotkanie informacyjne z mieszkańcami. Dotoczyło ono możliwości przyłączenia domów i budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej i stało się okazją do rozwiania wątpliwości na temat zmiany formy ogrzewania.

Frekwencja mieszkańców jasno wskazywała na spore zainteresowanie ciepłem miejskim, co było widoczne także w ilości zadawanych pytań oraz ilości wypełnionych ankiet.

Na spotkaniu rolę ekspertów przejęli prezes MPEC-u Grzegorz Ratter oraz dyrektor techniczny MPEC-u Paweł Żukowski. Szczegółowo odpowiadali na poruszone kwestie, ściśle związane z okolicznościami przyłączenia, perspektywą cenową, czy aspektem technicznym.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
jaga218:51, 10 lipca 2018
Bardzo dobrze że bojler w łazience tylko będzie potrzebny w razie awarii sieci. Druga taryfa tylko do końca roku więc nie będzie taniej
0
tubylec21:36, 17 czerwca 2018
dżimi:
Cokolwiek nie zrobią wszystko nam nie pasuje - zauważ że ten zarzut idzie tak naprawdę w obie strony, również i do tej strony która nie potrafi zdobyć społecznego zaufania (a raczej je traci) swoimi poczynaniami. To nie jest tak że się ludziom coś narzuci nie pytając ich o zdanie, później wybory, karuzela stołków, a potem klasyczna spychologia że to nie ja tylko ktoś inny za wszystko odpowiada, a wy jelenie płaćcie.
0
Bazyl(i)szejk19:07, 17 czerwca 2018
Rozsądnie jest poczekać, aż inni podłączą się do geotermii... Zobaczymy wtedy jakie będą faktyczne ceny za ogrzewanie. Na dzień dzisiejszy nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy to się szaremu obywatelowi opłaca. Aspekt ekologiczny to drugorzędna sprawa, i tak się nie zmusi kopcicieli, żeby się podłączyli.
0
dżimi16:30, 17 czerwca 2018
dajcie spokój, nadal wam źle? palcie dalej tym paskudztwem, cokolwiek nie zrobią wszystko wam nie pasuje
0
demaskator13:59, 17 czerwca 2018
do zdegustowana, myślenie wcale nie boli, a i z tą słusznością inicjatywy to daleko posunięty eufemizm. Wystarczy zapytać o efekt ... nawet ten zakładany na wyrost. Jakikolwiek choćby, do którego można będzie odnieść za rok, dwa, trzy w pominięciu marketinowej mowy trawy i wydmuchanych raportów o czyjejś operatywności.

O naiwności takiego myślenia nie wspomnę. Burmistrz bierze ciężkie pieniądze publiczne, by pracować i rozwiązywać problemy mieszkańców i samego miasta. Kampania wyborcza już dawno się skończyła, a Ty dalej czegoś chyba nie rozumiesz i nie chcesz zauważyć, że tutaj nie chodzi o rzucanie pięknych haseł lub działań pozorowanych, bo nie na tym polega wychodzenie z sytuacji kryzysowych. A z takimi borykamy się od lat przez nieumiejętność zarządzania, brak spójnej polityki oraz zamiłowania władzy do błazenady i uprawiania taniej socjotechniki.

Zupełnie na marginesie tej pląsawicy słownej, muszę Cię zmartwić, że prywatnie burmistrz to mógł być u cioci na imieninach. MPEC, czy się komuś podoba, czy też nie jest wyłącznie narzędziem do prowadzenia polityki ciepłowniczej Nowego Targu, a sam burmistrz nie ma co inicjować, bo od tego ma radnych - tylko monitorować i wymagać od podległej mu spóki realizacji zmian systemowych w temacie pozbywania się smogu.

A pod ulicami miasta leżą ciężkie miliony nas wszystkich, latami inwestowane w sieć gazową. To może prościej i z ekonomicznym uzasadnieniem będzie je teraz wykorzytać zamiast znów niszczyć lub przekopać pół miasta, mnożąc koszty przyszłych odbiorców, by doprowadzić im ciepło cenowo porównywalne z gazem. Zresztą w jednym i drugim przypadku spadek cen jest uwarunkowany od termomodernizacji podłączanych obiektów i tylko w ten sposób staje się alternatywą dla węgla.

Może zatem te miliony MPECu bez gwarancji przyłączy miasto powinno przeznaczyć na docieplenia? Może w końcu też urząd zdobędzie umiejętność pozyskania na ten cel środków zewnętrznych, tych unijnych albo obecnie rządowych? Może nad tym burmistrz powinien sie skupić nie tracąc całych czterech lat na prezentowanie zmian ad Kalendas Graecas ...
0
uzytkowniuk08:11, 17 czerwca 2018
Tylko nie Ignaciak i tylko nie geotermia Nie dajcie się wpuścić w tzw. kanał, bo geotermia zedrze z was nie tylko koszule , ale i skórę . To co powinno być najtańsze , płacisz jak za woły
0
Bobas07:29, 17 czerwca 2018
Szukają jeleni ?? Kasy brakuje na wypłatę prezesom ??
0
tubylec21:50, 16 czerwca 2018
@ zdegustowana:
A jaka w Tobie umiejętność zanika że nie potrafisz zrozumieć że dziś po prostu nie da się przewidzieć co będzie się bardziej opłacało za parę lat, czy geotermia czy gaz, fotowoltaika czy co tam jeszcze. Nie wiemy czy to się kalkuluje ale kazali to popieramy.

@ demaskator:
No i właśnie żeby nie zwalić na siebie potopu, my teraz musimy te wszystkie niecne zamiary władzy demaskować, nie zrażając się tym że oni nazywają nasze komentarze pomyjami, a także tym że czasem ktoś z nas coś w komentarzu przegnie i w sumie dla naszego dobra tak naprawdę redakcja jakiś nasz emocjonalny komentarz skasuje. Trzeba działać, bo oni naszą bierność rozumieją jako przyzwolenie na to co robią, a dali już dowody że nie cofną się przed niczym jeśli tylko będzie choćby złotówka dla nich do zagarnięcia.
0
demaskator21:05, 16 czerwca 2018
Szkoda, że ta władza nie traktuje ludzi poważnie. Zamiast konkretów same bajania o cieple ... na węgiel. Podobno na teraz, przecież wybory i jakoś trzeba będzie się z tej mizerii czteroletniej wytłumaczyć. Z wykorzystaniem ciepła geotermalnego w przyszłości jeszcze gorzej, bo wszystko w założeniach teoretycznych lub eksperymentalnych, również bez konkretów jak cała Geotermia, szukająca od lat jeleni do spłacenia zaciągniętych kredytów. Tak się składa, że ten nowotarski wyjątkowo wypasiony i mógłby zagwarantować wzrost oczekiwanych przez kredytobiorców wskaźników, by wykazać jak to świetnie spółka realizuje założone cele ekonomiczne. Ludzie, toż to wałkują od czterech, ośmiu, dwunastu, szesnastu i dwudziestu lat i nic z tej wydmuszki nie wychodzi, bo wyjść nie może. Pic na wodę fotomontaż. Teraz nawinęli makaron na uszy Watychy, a ten jak mało który uwielbia rzucać słowa o niczym, konferencje, eventy i brak określenia realnych kosztów, ich podziału, brak przedstawienia ram wsparcia, brak profesjonalnych analiz, brak strategii i brak jakiejkolwiek polityki w tej materii. Jednym słowem wielki brak i kolorowe prezentacje z wodotryskami. Taki chwilowy trynd (jak u Morawieckiego), a po nich to już tylko potop.
0
zdegustowana20:26, 16 czerwca 2018
Magda naucz się czytać!!!

Ja wiem, że ta umiejętność w narodzie zanika - wtedy będziesz mogła rozróżnić geotermię od MPEC. Trzeba było iść na spotkanie a nie duperele opisywać. Choćby wam d... miodem smarowali zawsze się znajdzie taki co mu źle. Burmistrz był prywatnie - bo sam się chciał podpiąć - ale ma małe szanse bo lokalizacyjne nie pasuje. Inicjatywa bardzo słuszna. Tylko ludzie w Nowym Targu dalej uważają że wszyscy ich chcą okradać...
0
tubylec11:31, 16 czerwca 2018
@ Magda:
Ależ to co Ty tutaj piszesz, czyli jak najbardziej zasadne zastrzeżenia co do istniejącego konfliktu interesów, to dla Pana Burmistrza to są pomyje, bo On przecież tak się wyraził niedawno na temat jednego z komentarzy.
Pozostaje mieć nadzieję że rzeczywiście na spotkanie przyszło dużo ludzi, bo im większa frekwencja tym trudniej będzie później ludziom robić wodę z mózgu w tzw. perspektywie cenowej.
0
Obserwator10:45, 16 czerwca 2018
do @ fred, kup sobie słownik ortograficzny
0
abc10:14, 16 czerwca 2018
będzie taniej -będzie zainteresowanie!!!
kto da gwarancję, że po "dobrej zmianie" albo i w trakcie tejże zmiany punkt widzenia się nie zmieni?
i wtedy ci co się podłączą maja "w trąbę"?
już węgiel drożeje, energia kolejny podatek, paliwo a jakże niby producenci będą płacić kolejną opłatę - do czego to zmierza?
ciekawe co wymyśla w niedalekiej przyszłości?
popieram walkę z smogiem, ale ... nie dajmy się zwariować!!!
0
Bogdan09:31, 16 czerwca 2018
dużo gadają a nic nie robią
0
Magda08:01, 16 czerwca 2018
Pan Burmistrz Watycha jest członkiem zarządu geotermii, czy nie jest to czasem konflikt interesów? podpisuje zgodę dla MPEC na objecie ciepłem miasta, ciepło będzie z geotermii... Jest to KONFLIKT INTERESÓW!!!!!
0
fred06:25, 16 czerwca 2018
Jedzie na SLĄŻK Jaworzno i inne miasta zobacie jak tak kominy dymią nawet lecie a tu jednego komina się trzepają.
0
smok22:25, 15 czerwca 2018
Rano po piątej widzę w N.Targu i okolicach masa kominów dymi, chyba,,na ,,ciepłą wodę,,(60 l. nowoczesny,elektryczny bojler taniej niż węglem).Pejzaż jak w zimie.
0
JR19:06, 15 czerwca 2018
Patrząc na zdjęcia z sali to zainteresowanie raczej słabiutkie..... garstka ludzi z 30-to tysięcznego miasta....
0
GrzegorzK.17:49, 15 czerwca 2018
Nie dałem rady przyjść, ale popieram inicjatywę.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas