Czwartek, 13 maj 2021, Imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty
Szczawnica i okolice
Rain
17°
Wiatr: 7.956 km/h Wilgotność: 97
Rain
17°
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 97
Rain
13°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 96
Rain
14°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 96
Clouds
18°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 89
Rain
11°
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 97
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
21.06.2018, 09:24 | czytano: 3510

Wójt kontra przewodniczący, a w tle kampania wyborcza

Arch. UG Ochotnica Dolna

Przybiera na sile spór polityczny między wójtem gminy Ochotnica Dolna Stanisławem Jurkowski, a przewodniczącym rady Franciszkiem Ziemiankiem. Na pierwszym planie jest konflikt o pusty i niewykorzystany budynek ośrodka zdrowia w Tylmanowej. Na drugim - walka o władzę.

Franciszek Ziemianek ostro krytykował w ostatnich miesiącach fakt, że nowo wybudowany budynek ośrodka zdrowia w Tylmanowej - zamiast służyć mieszkańcom - od pół roku stał pusty. Odpowiedzialny za ten stan rzeczy, jest jego zdaniem, wójt Stanisław Jurkowski. - Wszyscy cieszymy się, że powstał ośrodek zdrowia i oby jak najlepiej służył ludziom, ale przez oddanie decyzji o losach tego budynku tylko panu wójtowi, jasno trzeba powiedzieć, że interes społeczny nie został tu zabezpieczony nawet w najmniejszym stopniu - dzielił się swoimi przemyśleniami na Facebook'u. Skarżył się, że wójt załatwia sprawę dzierżawy ośrodka za zamkniętymi drzwiami i ukrywa informacje o nich. Franciszek Ziemianek wytyka też wójtowi, że nie chce ogłosić otwartego przetargu i wyłonić firmy, która da najkorzystniejszą ofertę. Radni zgodzili się, żeby wynajął obiekt z trybie bezprzetargowym. "Wójt może teraz wynająć ośrodek zdrowia kiedy chce, komu chce i za ile chce, bo radni utracili kontrolę nad tym budynkiem na okres 5-ciu lat" - alarmuje. "Wszyscy cieszymy się, że powstał Ośrodek Zdrowia i oby jak najlepiej służył ludziom, ale przez oddanie decyzji o losach tego budynku tylko Panu Wójtowi, jasno trzeba powiedzieć, że interes społeczny nie został tu zabezpieczony nawet w najmniejszym stopniu!".

Stanisław Jurkowski odpiera zarzuty i przekonuje, że intencją jego działań było dobro mieszkańców. - Intencją moją i radnych było znalezienie takiego menagera, który zagwarantuje w nowo wybudowanym ośrodku działanie Podstawowej Opieki Zdrowotnej prowadzonej przez dr Annę Piergies - Zachwieja, apteki oraz stomatologa,a także będzie odpowiedzialny za zatrudnienie pozostałych specjalistów i uruchomienie gabinetu rehabilitacji - tłumaczy Stanisław Jurkowski. - Przeprowadziłem rozmowy z jedenastoma podmiotami z branży medycznej, ale tylko jedna firma zgodziła się objąć zarządzanie nowo wybudowanym ośrodkiem w całości na podanych przez nas warunkach.

W ostatnich dniach wójt ogłosił, że znalazł firmę, która będzie płacić czynsz w wysokości 9.700 zł brutto miesięcznie i będzie odpowiedzialna za całokształt działalności ośrodka zdrowia. - Ponadto firma ta zobowiązała się podpisać umowę z panią Anną Piergies - Zachwieja również na okres pięciu lat. Zagwarantowała nam dodatkowo, że uruchomi aptekę, rehabilitację i zatrudni lekarzy specjalistów, wstępnie już był zamówiony gabinet stomatologiczny, który również zostałby uruchomiony w najkrótszym czasie - deklaruje.

Z pewnością nie zakończy to sporu. I Stanisław Jurkowski, i Franciszek Ziemianek planują jesienią ubiegać się o fotel wójta gminy. Stąd wzajemne zarzuty. W oświadczeniu skierowanym do mieszkańców obecny wójt twierdzi, że przewodniczący "rozpoczął antykampanię i awanturę w mediach społecznościowych" oraz "szydzi i wyśmiewa" działania wójta i radnych w sprawie ośrodka zdrowia w Tylmanowej. To przez niego, twierdzi wójt, tak długo trwały próby znalezienia dzierżawcy budynku. "W wyniki nagonki prowadzonej przez Franciszka Ziemianka potencjalny dzierżawca wycofał się i siedmiomiesięczna praca wójta i części radnych z Tylmanowej legła w gruzach" - przekonuje.

"Wierzę, że pomimo trudności i kłód rzucanych pod nogi uda mi się doprowadzić do tego, aby nowo wybudowany Ośrodek Zdrowia w Tylmanowej funkcjonował wzorowo i spełniał wszystkie wasze oczekiwania a panu radnemu Franciszkowi Ziemiankowi zadaje pytanie: czyim imieniu i dla kogo pan działa, komu pan zrobił największą krzywdę - odpowiedz jest prosta …zadziałał pan przede wszystkim na szkodę mieszkańców i sołectwa TYLMANOWA - szkoda, że tak pan pojmuje pracę radnego".

Co na to Franciszek Ziemianek? "Oświadczam, że na stronie Gminy Ochotnica Dolna w artykule pt: ,,Szanowni Mieszkańcy Tylmanowej" zostałem przez wójta Stanisława Jurkowskiego pomówiony o działanie na szkodę gminy. Postawione zarzuty są nieprawdziwe. Pomówienie miało na celu poniżenie mnie i utratę zaufania dla stanowiska przewodniczącego Rady Gminy" - odpowiada i przekonuje, że to wszystko dlatego, że ogłosił, iż zamierza kandydować na stanowisko wójta.

r/
najnowsze informacje
komentarze
tubylec20:20, 21 czerwca 2018
Który z rywalizujących o stołek wójta kandydatów zapowie teraz swoim wyborcom że po wygranych wyborach zorganizuje wszystkim dzieciom na terenie swojej gminy bezpłatne badanie poziomu metabolitu 25(OH)? Prosimy o konstruktywną kampanię, panowie, a nie o pomówienia i ataki ad personam.
Mathias11:03, 21 czerwca 2018
Z tekstu widać że obu kandydatom bardziej zależy na tym żeby zostać wójtem aniżeli na tym żeby ich wyborcy mieli lepiej chronione/leczone zdrowie. Temat zdrowia jest społecznie tematem nośnym, więc na tym właśnie polu postanowili się wzajemnie zwalczać, ale niestety medycynę alopatyczną traktują jako jedyną opcję i nic nowego nie postulują (podpowiedź: ludzie czekają na dopuszczenie innych sposobów leczenia - ziołolecznictwa, medycyna holistyczna, wschodnia, germańska, ortomolekularna, leczenie hipnozą, mikroelementami, itd.).
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij