Zmiany na liniach autobusowych MZK. Kursy na os. Gazdy ponownie zawieszone - podhale24.pl
Poniedziałek, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Szczawnica
Clouds
12°
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 92 %
Clear
12°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 90 %
Clear
13°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
18°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
11°
Wiatr: 72.432 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
10.07.2018, 13:50 | czytano: 4837

Zmiany na liniach autobusowych MZK. Kursy na os. Gazdy ponownie zawieszone

NOWY TARG. Miejski Zakłada Komunikacji wprowadził zmiany na trzech liniach. Mieszkańcom najbardziej nie podoba się ponownie zawieszenie kursów na os. Gazdy.

Arch. Podhale24.pl
Arch. Podhale24.pl
Na linii nr 9, poniedziałek - piątek, kurs z godz. 19.31 z przystanku Szaflarska CPN do Grel został skrócony do przystanku Rynek, kurs z godz. 19.50 z przystanku Grel do Szaflarska CPN został zawieszony, podobnie jak kurs z godz. 20.12 z przystanku Szaflarska CPN do Rynku.

Na linii nr 9 - sobota - kursy od godz. 15.22 do godz. 17.58 zostały zawieszone. Ponownie zawieszona została cała linia autobusowa nr 12 Wojska Polskiego - os. Gazdy - Wojska Polskiego.

O zmiany próbowaliśmy zapytać dyrektora MZK Krzysztofa Antosa, a potem burmistrza Grzegorza Watychę, ale nie otrzymaliśmy komentarza. Sprawę komentują natomiast nasi czytelnicy. "Kontaktowałam się w tej sprawie z dyrektorem MZK, który twierdzi, że niema kierowców i pieniędzy. Gdyby urząd miasta dołożył pieniądze, to by się zastanowił. Kierowcy zaś twierdza, że zostają zwolnieni, bo dla dyrektora MZK linia ta przestaje być opłacalna. Rozmawiałam z kilkoma starszymi ludźmi, samotnymi i schorowanym z os. Gazdy i ul.Wojska Polskiego, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą pokonać dużego odcinka drogi. Autobusem tym dojeżdżali głównie do lekarza na szpital. W tej chwili dojście do głównej ulicy jest dla nich dużym problemem. Dyrektor MZK odsyła tych ludzi do opieki społecznej, ale oni chcą tylko autobus" - napisała w liście do redakcji pani Bożena.

Linia nr 12 została przywrócona w lutym tego roku po kilkumiesięcznej przerwie. Była zawieszona od listopada ub. r., bo miała najgorszą frekwencję. O jej przywrócenie apelowali mieszkańcy i radni.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Bobo20:57, 12 lipca 2018
Linia 12 jest nieopłacalna dla MZK to fakt bo jeżdżą nią ludzie starzy i chorzy. Większość pacjentów przychodni na Wojska Polskiego to ludzie z Gazdy, Zadziału, Buflaku i Marfwianej Góry.Według "Nowego" MZK to nie jest instytucja charytatywna, dlatego jest dotowana przez UM. Gdybym nie znała Pana Antosa to pomyślałabym, że chciał zrobić lwią przysługę Panu Watysze. Nic bowiem tak nie szkodzi jak szeptana negatywna opinia, a tylko taką się słyszy na trasie 12, a zwłaszcza na Wojska Polskiego pod przychodnią./.../
obserwator13:07, 11 lipca 2018
Do Ala
Już nie długo i Ty staniesz się starszą osobą i ciekawe czy zrezygnujesz z tych przywilejów.
do Aaaa09:45, 11 lipca 2018
Aaaaa. Oczywiście masz rację. Ogromne pieniądze zarabiają ci co na górze . Cala reszta niewolników ma klepać biedę.
Jaga22:57, 10 lipca 2018
Dyrektorem mzk powinien zostać młody operatywny człowiek, który ma jakąś wizję działalności usługowej a nie politykę zachowawczą i konserwatywną. Miasto się rozwija, poszerza granice.Potrzeby komunikacyjne rosną. Trzeba za tym nadążać i bić się o pieniądze.Nie wystarczy zza biurka zarządzać. Zwłaszcza jak się samemu jeździ samochodem.
icek21:26, 10 lipca 2018
dyrektora to już grzeje on ma juz inną posadę i ma to głęboko
kg20:44, 10 lipca 2018
W każdym normalnym mieście jest komunikacja miejska i mimo że frekwencja w autobusach nie jest zaskakująco wysoka jakoś trwają. Byliśmy w ub. roku w Toruniu i tam już od 65. roku życia jeździ się ze 100% ulgą. Jakoś dają radę. Może bardziej racjonalnie gospodarują wspólnymi pieniędzmi. U nas wciąż jakieś nieudane projekty, to te kawiarenki, potem konieczność wymiany dachów i pewno wiele podobnych. Nie jest łatwo być dobrym gospodarzem.
Kierowca20:37, 10 lipca 2018
Za takie pieniadze co zarabiaja kierowcy w mzk to lepiej do biedronki isc!!! Wielu kierowcow chcac zwiekszyc zarobki dorabiaja w szwagropolu!!! Jezdza tylko tacy co byle by do emerytury albo maja jakas fuch, a mzk tylko dla swiadczen...
WiTek19:48, 10 lipca 2018
@jo, autobus 12m nie zmieści się na os.Gazdy
Ala18:16, 10 lipca 2018
Nie dziwię się, że nie jest opłacalna skoro emeryci mają zniżkę, a osoby starsze nie muszą mieć biletu, a niestety ci jeżdżą najwięcej.
Tadeusz17:16, 10 lipca 2018
Nie rozumiem całej tej polityki w radio i telewizji trąbią jak to trzeba spowodować aby mieszkańcy przesiedli się z samochodów do komunikacji miejskiej bo mniej samochodów , mniej spalin , mniej hałasu , już we wrześniu dzień bez samochodów a zwykły człowiek nie zawsze może skorzystać bo jak trzeba jechać do pracy to poza swoim samochodem i rowerem nie ma nic .Rozkłady tak dobrane że kiedy jedzie autobus lub pociąg to w takich godzinach gzie kilku chętnych do skorzystania no i jak ma to być wszystko rentowne . Należało by mieć jakąś dalekowzroczną wizje rozwiązania takich spraw .
Anty Bolek16:42, 10 lipca 2018
Co na to radny Łapsa.
jo16:21, 10 lipca 2018
Starczyłoby podciągnąć "4" pod os. Gazdy.
Aaa16:02, 10 lipca 2018
Nic dziwnego ze nie ma kierowców bo za takie pieniądze i za taką odpowiedzialność nie będzie pracował za najniższą średnią krajową
do Nowy16:02, 10 lipca 2018
skoro nie ma pieniedzy dla starych schorowanych ludzi i tych co ich nie stać na taksówki to może by ich należało poszukać? Przypomina mi sie przetarg na kawiarenki w rynku i odrzucenie przedsiębiorcy który proponował znacznie wyższą kwotę za dzierżawę od tej którą wybrało miasto. Nowy ty jesteś zupełnie oderwany od rzeczywistości. Jak byś miał przed domem przystanek autobusowy to dopiero byś miał powód do narzekań. Żule ,piwsko,puszki,butelki i inne atrakcje. I ciekawa jestem kto to ma dawać tym emerytom na taksówki? Burmistrz czy Antos? Weź uściślij bo co niektórzy pewnie chcieli by wiedzieć.
Nowy14:38, 10 lipca 2018
Niepopularna opinia: jeżeli linia jest nieopłacalna to się ją likwiduje. Też bym chciał mieć linię pod domem, ale MZK to nie instytucja charytatywna. Rozumiem problem ludzi starszych, ale taniej wyjdzie dać im na taksówkę niż utrzymywać autobus.
baciok@14:18, 10 lipca 2018
Idąć takim tokiem myślenia. Należy zamknąć wszystkie biblioteki, domy kultury bo przynosza straty i trzeba je dotować. Miasto ma jakąś rolę służebną wobec mieszkańców. Nie każdy mieszkaniec a szczególnie starszy ma samochód.
Panie i Panowie władza zastanówcie się ile bezsensownych kosztownych projektów było zrobione w NT. Może trzeba tak robić żeby minimum tych linii autobusowych utrzymać. To jest moje zdanie.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas