Piątek, 24 września 2021, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Jabłonka i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 21.708 km/h Wilgotność: 71 %
-
brak pomiaru
Clouds
13°
Wiatr: 23.94 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
14°
Wiatr: 23.904 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
12°
Wiatr: 14.724 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
12°
Wiatr: 16.416 km/h Wilgotność: 79 %
31.07.2018, 14:22 | czytano: 6248

W środę w całym województwie zawyją syreny

W środę 1 sierpnia, w ramach upamiętnienia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w całym województwie małopolskim o godz. 17.00 zawyją syreny.

Nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe – ciągły, 3-minutowy dźwięk syreny).

Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki, r/
najnowsze informacje
komentarze
czester11:50, 4 sierpnia 2018
@ ???:
To jest wielki kulturowy problem Polski dzisiaj. Ci urzędnicy zza biurka wciąż nie rozumieją że oni są mało istotni o ile nie potrafią stanąć w centrum fizycznego terenu. Wyrachowanie, kalkulacje i zdalne sterowanie kończy się tak, że wysyła się rozkazy dla nieistniejących armii.
Na koniec jeszcze jedna uwaga, myślę że istotna gdy jesteśmy UE, która dzieli się tę starą, bogatą oraz na tę nową, ubogą. Otóż w sierpniu '44 Niemcy wydali broń i zobowiązali wszystkich swoich sojuszników do militarnej Pomocy w tłumieniu Powstania. Włosi, Rumuni, Węgrzy, Ukraińcy, Białorusini, Łotysze, itd. dostali rozkaz tłumić Powstanie Warszawskie. Bardzo różnie się te wszystkie państwa koalicji hitlerowskiej wywiązywały z obowiązku - Węgrzy powiedzieli że iż nie wypowiedzieli Polsce wojny w 1939 roku, więc nie są w stanie wojny z Polską i odmówiły udziału. Włosi posłali żołnierzy, którzy wysiadłszy z pociągu pod Warszawą dezerterowali udając się na południe w kierunku do Włoch i po drodze nie mając pieniędzy na podróż sprzedawali swoje karabiny i amunicję Polakom. Natomiast uboższe i bardziej zacofane nacje z wigorem przystąpiły do nierównej walki z Powstańcami - kto wie, może to okazać się wkrótce bardzo rozwojowym wątkiem, zważywszy że Polska jako pierwsza i jedyna blokowała Rumuni wstąpienie do UE, cios unijny może przyjść, podobnie jak w Powstaniu Warszawskim, nie od rozwiniętej, zachodniej części UE, tylko od tej nowej, która rywalizuje z Polską o względy w Brukseli - niech tym razem Polak nie kupuje sobie powiedzenia że i przed klęską i po klęsce głupi.
???12:55, 2 sierpnia 2018
"Przywódca, minister, lider partyjny, wysoki urzędnik mają, owszem, związane z pełnioną funkcją przywileje, ale też i odpowiadają za swoich podwładnych i gdy posyłają ich do walki, to muszą z tego pola walki zejść jako ostatni " jpd..... Podaj proszę przykład jakiegoś wielkiego przywódcy, który tak robił i wygrał wojnę? Ale co w ktoś głupot nawkładał do głowy....
wxwx11:01, 2 sierpnia 2018
Niestety nic nie wyło w mojej miejscowości i sąsiednich, widocznie nikt tego nie pilnuje... wstyd żeby tak ważnej rocznicy nie upamiętnić!
czester22:31, 1 sierpnia 2018
@ ppf:
OK, nie było wtedy jeszcze Eurotunelu więc dotarł jakąś linią kolejową do Paryża i z Normandii wziął łódkę, czyli prom, do Londynu - are you happy now? Linie kolejowe działały i były drożne, podobnie komunikacja miejska w samej Warszawie, np. na Powstanie żołnierze AK przybywali tramwajami - zanim zaczniesz swą nudną mantrę o PO i o niedouczeniu historycznym innych, sam może postudiuj historię Powstania, bo naprawdę i warto i trzeba.
Przywódca, minister, lider partyjny, wysoki urzędnik mają, owszem, związane z pełnioną funkcją przywileje, ale też i odpowiadają za swoich podwładnych i gdy posyłają ich do walki, to muszą z tego pola walki zejść jako ostatni (a wcześniej mają tak sprawy w państwie organizować, aby do takiej ostateczności i tragedii nie doszło - to dotyczy wszystkich polskich polityków, również tych dzisiejszych, a zwłaszcza ich).
moim_zdaniem21:27, 1 sierpnia 2018
do~czester
Brednie wypisujesz.
Po drugie nigdzie nie widziałam sloganu ''Chwała Pokonanym'' tylko ''CHWAŁA BOHATEROM''
Po trzecie i po pierwsze nie zrozumiałeś cytatu.
wicek19:50, 1 sierpnia 2018
Chwała nieświadomym żołnierzom hańba organizatorom.
Układ Teherański wchodził w życie a rząd londyński już się nie liczył.
Powstanie to holokaust na żołnierzach i ludności cywilnej ale cóż walka o władzę kosztuje.
Faktem jest wielka trójka nie miała interesu w pomocy powstańcom a Stalinowi było na rękę zniszczenie AK w Warszawie bo nie musiał brudzić sobie rąk po wyzwoleniu.
w 1939 byliśmy zdradzeni a 1943 sprzedani a PRL był wypadkową układów
ppf17:11, 1 sierpnia 2018
Czester dalej p......sz o uciecze dowódców AK tym razem do Ameryki wiele można zarzucić Borowi Monterowi i całej KG AK naiwność ,brak kompetencji , itp ale nie dezercje
Zresztą jak tym pociągiem mieli dojechać do Londynu ?
Albo jesteś gimbusem pozbawionym jakiejkolwiek wiedzy historycznej bo niby skąd jak za PO praktycznie zlikwidowano historię w szkołach albo wychowany na PRL-owskich żółtych tygrysach
ja17:10, 1 sierpnia 2018
i nie zawyli... :(
PW12:28, 1 sierpnia 2018
czester...dalej twierdzisz że data ma ty jakiejkolwiek znaczenie??? Serio?
czester11:24, 1 sierpnia 2018
@moim_zdaniem:
A właśnie że ten ktoś (i kiedyś) bardzie źle powiedział! Czasami to jest najniebezpieczniejsza strategia siedzieć cicho, bo milczenie nieraz bywa wręcz zaproszeniem do agresji. I tak 36 milionów obywateli II Rzeczpospolitej przed 1939 rokiem nic nie mówiło i wydawało się być głupimi i przyszło im potem zapłacić za tę swoją pasywność straszliwą cenę; jak pamiętamy, Polska najbardziej ucierpiała i demograficznie i materialnie (proporcjonalnie do swego potencjału) w czasie II wojny.
Jak każdy Polak również i ja chylę czoła przed odwagą, męstwem i walecznością Powstańców, są wielkimi bohaterami całej ludzkości na zawsze (na równi z ateńskim Sokratesem i żydowskimi obrońcami Masady) ale nie potrafię znaleźć usprawiedliwienia dla tych co zorganizowali Powstanie, dali rozkaz do walki a sami później nagle znaleźli się w Londynie i w Ameryce - na Titanicu strażnicy rozstrzeliwali tych mężczyzn którzy przed kobietami i dziećmi próbowali wskoczyć na łódź ratunkową, a my dziś nie potępiamy tych co z Powstania uciekli - jak to jest?
Samym sloganem "Chwała Pokonanym" nie uratujemy się przed jakimś kolejnym resetem naszego narodu, bo taki reset i dzisiaj nad Polską wisi - co tylko odzyskamy niepodległość i niczym owieczki na deszczu i chłodzie jako tako odrośnie nam wełna na skórze to nasi potężni sąsiedzi już zjawiają się ponownie aby nas pozbawić tej wełny.
czester09:24, 1 sierpnia 2018
@ PW:
Dowódcy Powstania mieli specyficzny sposób odpowiedzialności za swoich często nawet niepełnoletnich jeszcze podwładnych w AK. Chodziło mi o to, że dziś nauczyciele na co dzień mają również usta pełne czczych frazesów o tym że oni odpowiadają za swych podopiecznych i gdyby to był rok szkolny to młodzież by im ten aspekt zagadnienia Powstania wytknęła na lekcji prosto w oczy.
opamiętajcie się07:36, 1 sierpnia 2018
apokalipsa .....
Precz z konfidentami00:33, 1 sierpnia 2018
Chwała Bohaterom! I chwała tym którzy dążą do ich upamiętnienia. Niech żyje Polska Prawa i sprawiedliwa.
moim_zdaniem23:59, 31 lipca 2018
Do ~ czester.
Ktoś kiedyś dobrze powiedział: ''Lepiej nic nie mówić i wydawać się głupim, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości''.
I z tym cytatem cię pozdrawiam.
Syn akowca.23:09, 31 lipca 2018
Szkoda że czester ma rację.
andrzej21:25, 31 lipca 2018
jedno minutowyu
ELEKTRYK20:50, 31 lipca 2018
CHWAŁA BOHATEROM
duke20:14, 31 lipca 2018
no tak zawyją syreny a mój sąsiad jak każdego roku strażak ochotnik wypali z domu pod remizę hehe
Hehehihu19:12, 31 lipca 2018
Do czester. Lecz się kolego albo weź się do pracy. Anie wypisuj głupot pod każdym artykułem.
ppf19:06, 31 lipca 2018
Czester kto cie historii uczył ? o czym ty bredzisz jaki pociąg ,jaka ucieczka na zachód . Przywódcy powstania z Borem na czele trafili do Niemieckiej niewoli ci którzy nie poszli do oflagów faktycznie wyjechali pociągami ale na wschód
PW19:03, 31 lipca 2018
czester, sugerujesz że skoro rocznica wypada w wakacje to nauczyciele nie uczą o powstaniu Warszawskim...? Jpd....
czester17:15, 31 lipca 2018
Cześć i chwała bohaterom, ale i ku przestrodze i opamiętaniu dla obecnych elit politycznych w Polsce, które dziś równie nonsensownie jak wówczas politycy II Rzeczpospolitej pchają nas w następną kabałę (po prostu nie wolno liczyć na sojusz z supermocarstwem na drugiej półkuli, tak samo jak nie można iść na udry z potęgami z którymi graniczymy, a którym naszym potencjałem do pięt nie dorastamy).
Dobrze że ta rocznica przypada w samym środku wakacji, bo inaczej nauczyciele historii mieliby gigantyczny problem jak wytłumaczyć obecnej młodzieży że w 1944 roku przywódcy powstania wydali młodym chłopcom i maturzystom rozkaz walczyć z Hitlerowcami, zaraz po czym, bez najmniejszego poczucia wstydu, wsiedli do pociągu i uciekli na Zachód do Londynu, a Hitlerowcy zatrudnili do rozprawy z kwiatem polskiej młodzieży najbardziej zwyrodniałych i zdemoralizowanych wojną ludzi, których narodowości pominę, żeby nie eskalować animozji. Wystarczy przejść się w Warszawie na cmentarz powąskowski i poczytać tablice na grobach powstańców - sama młodzież 17 - 19 lat, żadnych przywódców po trzydziestce (bo uciekli z chwilą rozpoczęcia powstania na Zachód, tchórze śmierdzące, ot co!).
POLAK15:44, 31 lipca 2018
CHWAŁA I PAMIĘĆ BOHATEROM
Tadeusz Morawa syn żołnierza AK,WiN15:12, 31 lipca 2018
Cześć i chwała bohaterom Armii Krajowej
leming doskonały14:32, 31 lipca 2018
CHWAŁA BOHATEROM
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij