Sobota, 20 lipiec 2019, Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
Jabłonka i okolice
Clouds
23°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 56
Clouds
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 56
Clouds
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 56
Clouds
27°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 42
Clouds
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 56
Clouds
25°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 56
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
04.08.2018, 10:52 | czytano: 3916

Rusza budowa chodnika przy zakopiance (aktualizacja)

Arch. Podhale24.pl

W poniedziałek rozpoczyna się budowa lewostronnego chodnika z kostki brukowej przy zakopiance w Szaflarach i Bańskiej Niżnej. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Chodnik budowany będzie na trzech odcinkach. W miejscach jego budowy będzie utrudniony przejazd. Robotnicy zawężą jezdnię, miejscami ruch będzie odbywał się wahadłowo, będzie ograniczenie prędkości do 60 km/h i zakaz wyprzedzania.

Jak poinformował we wtorek Urząd Gminy w Szaflarach, po trzech latach usilnych starań, niezliczonych spotkaniach i rozmowach prowadzonych przez wójta gGminy Szaflary zakończył się proces uzgadniania i projektowania, a rozpoczęła długo wyczekiwana budowa chodników o łącznej długości ponad 7 km. - Na odcinku od granicy z Nowym Targiem do ulicy Augustyna Suskiego realizowany będzie chodnik po obu stronach jezdni a od ulicy Augustyna Suskiego do granicy z Białym Dunajcem po wschodniej stronie drogi krajowej. Realizacja całej inwestycji wpłynie znacząco na poprawę bezpieczeństwa pieszych wzdłuż drogi krajowej DK47. W sierpniu rozpoczęto długo wyczekiwane prace przy budowie chodników wzdłuż „Zakopianki”. Planowany koszt całej inwestycji (cztery etapy) sięga prawie 15 000 000 zł i jest finansowany w całości z budżetu państwa za pośrednictwem GDDKiA, nie obciążając tym samym budżetu Gminy Szaflary - czytamy w komunikacie podpisanym przez Annę Golonkę.

- Inwestycja ta stała się możliwa dzięki osobistemu zaangażowaniu ministra Andrzeja Adamczyka, dyrektora gabinetu politycznego ministra Łukasza Smółki i ogromnemu wsparciu i pomocy posła Edwarda Siarki oraz współpracy z dyrektorem Tomaszem Pałasińskim z krakowskiego oddziału GDDKiA i kierownik rejonu GDDKiA Nowy Targ pani Kingi Obyrtacz.

Całość inwestycji podzielona jest na cztery etapy. Trzy z nich tj. na odcinku od granicy z Białym Dunajcem aż do skrzyżowania z ulicą Augustyna Suskiego jest realizowana obecnie. Czwarty etap budowy chodników będzie wykonany po uzyskaniu przez GDDKiA prawomocnej decyzji umożliwiającej realizację inwestycji.

W związku z trwającymi pracami budowlanymi będą spodziewane utrudnienia na całej długości od strony wschodniej DK47. Przedstawiciele GDDKiA będą starali się etapować prace aby nie była ona zbyt uciążliwa zarówno dla mieszkańców jak i przejeżdżających turystów. Planowana jest również zmiana organizacji ruchu oraz ruch wahadłowy. Za utrudnienia przepraszamy i liczymy na dobrą współpracę i wyrozumiałość - dodaje.

r/ źródło: UG Szaflary
najnowsze informacje
komentarze
zamęczony18:23, 12 sierpnia 2018
Czy ktokolwiek jeszcze panuje nad tą masakrą budowlaną na Podhalu czy to już zapowiedź syfu przedwyborczego ??????
To zaczyna graniczyć z jakimś absurdem !!!! Wyrozumiałość kierowców ???
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Skała10:03, 5 sierpnia 2018
To jest szczyt głupoty, a nawet chamstwa w stosunku do kierowców, żeby w najwiekszym szczycie ruchu sezonowego utrudniać dodatkowo przejazd. Chyba nie muszę przypominać, że Zakopianka już jest blokowana w Poroninie przy zjeździe na Suche... Po to płacimy podatki - także te ukryte w cenie paliwa, żeby mieć jako taki komfort przejazdu. Domagam się ukarania tego idioty, który wydał pozwolenie na rozpoczęcie tych robót w sierpniu
kierowca16:53, 4 sierpnia 2018
`Wybudują chodniki obustronne , to wreszcie podniosą prędkość do 90km/h /tak powinno być/ to i szybciej i bezpieczniej będzie się jezdzić zakopianką .
PasterzPPP14:57, 4 sierpnia 2018
I tak i tak zakopianka o tej porze roku nie przejezdna to czym tu się przejmować Panowie
baciok@13:48, 4 sierpnia 2018
Myśli ktoś jeszcze ??????? Armagedon , a tu się zaczyna chodnik budować.
masakrrra13:44, 4 sierpnia 2018
Jeszcze tylko dojdzie Tour de Pologne i można sie pochlastać
Szary12:16, 4 sierpnia 2018
Brawo! W końcu jakieś ciekawostki na zakopiance ,przecież tak mało jest utrudnień w te wakacje ,że teraz jest czas na budowę...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij