Niedziela, 24 marzec 2019, Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora
Zakopane i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 58
Clouds
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 54
Clouds
12°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 58
Clear
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 50
Clouds
12°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 58
Clouds
12°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 58
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
06.08.2018, 09:54 | czytano: 4524

Miasto szuka firmy do obioru śmieci

Arch. Podhale24.pl

We wrześniu okaże się, jaka firma będzie od nowego roku do końca 2019 odbierać śmieci z posesji w Nowym Targu. Umowa z konsorcjum EMPOL i FCC Polska, które obecnie się tym zajmuje, dobiega końca, a nowotarski magistrat ogłosił w ostatnich przetarg na wybór nowego operatora.

Odpady będą odbierane w pojemnikach: papier, metal i tworzywa sztuczne, szkło, bio, popiół oraz zmieszane - w przypadku osób segregujących śmieci, oraz: zmieszane, popiół, bio - to opcja dla tych, którzy śmieci nie segregują i wolą uiszczać wyższą opłatę za ich odbiór.

Odpady będą zbierane spod 141 budynków wielorodzinnych (bloków), 4638 budynków jednorodzinnych oraz ok. 921 firm i instytucji.

Czy wybór nowego odbiorcy odpadów wpłynie na wysokość opłat za śmieci? To bardzo prawdopodobne. Wszystko będzie zależało od tego, ile za odbiór śmieci zażądają firmy startujące w przetargu. Tu z kolei nie należy spodziewać się obniżek, bo w całej Polsce obserwuje się, że te usługi stale drożeją. Nowotarżanie muszą więc spodziewać się, że od nowego roku śmieci podrożeją.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Zły17:27, 9 sierpnia 2018
Największy syf to samochody.Nie wystarczy już jeden w rodzinie? Narzekajcie,tylko tyle potraficie.Dziewiąta rano ,bezwietrzna pogoda ,widok z Mogilan na Kraków czy z Rdzawki na Podhale,zawiesina,szara nad miastami a piecami jeszcze nie ogrzewają ,,tylko,,na ciepłą wodę palą byle czym(el.bojlery,ekonomiczne,ekologiczne wyszły z mody,posiadacze wielu aut ?)
czester19:32, 6 sierpnia 2018
@ szary:
Masz rację, z drugiej jednak strony my od paru lat już tak właściwie non stop wręcz ocieramy się o realizację tego marzenia - wystarczy że np. większa liczba ludności na poważnie zainteresuje się tymi sprawami, gdy nie da a priori za wygraną, nie da się tak łatwo posłać do domu, no bo te sprawy nie dla nas, za małe mózgi mamy i niechybnie by nam je popaliło gdybyśmy chcieli zrozumieć i jako społeczeństwo skontrolować procesy decyzyjne naszej władzy (a raczej naszego zarządu, gdyż to my jesteśmy władzą). Będzie tak jak będzie chcieć większość, a ta większość w końcu się obudzi.
abc17:54, 6 sierpnia 2018
kraj miodem i mlekiem płynący!!!
kto się nie zgadza to niech włączy tv na odpowiedni kanał- wszystko wytłumaczą ze zrozumieniem.
zasada im gorzej tym lepiej!!!
wodnik16:50, 6 sierpnia 2018
jak by miały nie podrożeć, skoro wszystko drożeje. Same wynagrodzenia o ile poszły w górę od ostatniego przetargu. Opłaty za składowanie odpadów ( korzystanie ze środowiska) nałozone przez aktualne władze też wzrosły. To jak śmieci mają nie drożeć.
szary16:36, 6 sierpnia 2018
czester, a skąd być wiedział czy oszczędzają ? Gdyby było porównanie do jakiejś inne firmy zajmującej się dokładnie tym samym , to można by zobaczyć kto jest tańszy- miasto czy firma. Ale nie ma drugiego takiego samego miasta, z taka samą ilością śmieci, obywateli, firm, z taką samą umową itd. więc nie ma jak porównać. Poza tym, jeszcze nigdy nie zdarzyło się aby urzędnicy zrobili coś taniej i lepiej. Zawsze są bardziej zainteresowani świętym spokojem, papierami na dowód że się nie da, nie zależy im bo pensję i tak dostaną. Lepszy ukłąd to konkurencja kilku firm. Byle tylko ktoś z głową organizował przetarg , a o to chyba najtrudniej.
Nie udawaj się do krajów o przodującym ustroju :) masz marzenie jak wielu ludzi - aby państwo lub urzędnicy robili to co do nich należy, tak jak należy. Też bym tak chciał.
czester13:44, 6 sierpnia 2018
Teraz to jest takie niepopularne może pytanie, ale czy przypadkiem nie lepiej byłoby żeby to Urząd Miasta pokrywał wszystkie koszty związane ze śmieciami (popatrzcie ile takie rozwiązanie za jednym zamachem rozwiązywałoby problemów). Wydatki Miasta czy gminy i tak są jawne, więc mieszkańcy i tak wiedzieliby czy ich burmistrz czy wójt są dobrymi gospodarzami i oszczędzają - ale wiem, wiem, jestem komunistą i powinienem się udać do Rosji albo do Korei Północnej.
Emeryt12:31, 6 sierpnia 2018
Teraz wszystko drożeje i nikt nie strajkuje. Dla emerytów to eutanazja.
xxx11:20, 6 sierpnia 2018
Do urzędników :

Bardzo proszę aby firma która podejmie się odbioru niech pamięta o osiedlach w rejonie kowańca . Obecnie na ulicach Rekuckiego , Zielonej , Zachemskiego i .... nagminnie nie są odbierane śmieci w danym dniu ,obsówa 1/2 dni
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij