Nowa sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Skrzypnem - oficjalnie otwarta (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 18 maja
Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 2.952 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.348 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
68 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
05.09.2018, 14:58 | czytano: 5652

Nowa sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Skrzypnem - oficjalnie otwarta (zdjęcia)

SKRZYPNE. - Wierzę, że ta sala gimnastyczna będzie tętnić życiem, wychowując prawdziwe sportowe talenty oraz kształtować prawe charaktery - mówił podczas dzisiejszego uroczystego otwarcia nowej sali gimnastycznej w Skrzypnem, wójt Szaflar Rafał Szkaradziński.

zdj. Michał Adamowski
zdj. Michał Adamowski
Nowa sala gimnastyczna oraz nowe boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Skrzypnem zostały wybudowane i oddane do użytku przez Gminę Szaflary w 17 miesięcy. Sala o powierzchni zabudowy 640 m kw. wyposażona jest w pole do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną i siatkówkę oraz dwie szatnie, sanitariaty, magazyn, pokój pierwszej pomocy i pokój dla nauczycieli. Obok nowej sali powstał także plac rekreacyjny z siłownią zewnętrzną oraz nowe przyszkolne boisko wielofunkcyjne z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. Inwestycja została dofinansowana z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1 470 tys. zł w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej.

W dzisiejszej uroczystości wziął udział poseł na Sejm RP Edward Siarka oraz Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak. Poseł Jan Duda w przesłanym liście życzył uczniom by "z radością korzystali z możliwości nowego boiska sportowego oraz sali gimnastycznej i rozwijali swoje sportowe pasje".

- Mam nadzieję, że obiekty te długo będą służyć uczniom, mieszkańcom Skrzypnego oraz całej gminie Szaflary. Jest to ogromny sukces, który cieszy nas wszystkich. Dziś oficjalnie przekazujemy Wam do użytku to wspaniałe miejsce. Niech służy nie tylko waszym ciałom ale i duchowi. Bo nic tak nie kształtuje charakteru jak ćwiczenia fizyczne i przezwyciężanie własnych słabości - przekonywał wójt Szaflar.

Starosta nowotarski Krzysztof Faber zwracając się do dyrektor szkoły Brygidy Strzęp dodał: - Przekazuję wyrazy uznania za państwa wysiłek, dzięki któremu szkoła się rozwija i zmienia na lepsze. Lata nauki są ważnym czasem dla wychowania i rozwoju intelektualnego ale również fizycznego dzieci, dlatego warunki w jakich przebywają i ćwiczą uczniowie muszą być odpowiednie.

Zaproszony, ale nieobecny "z powodu licznych obowiązków" Jarosław Stawiarski, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki w przesłanym liście do uczniów, napisał: "Najbliższe miesiące będą dla was okresem wytężonej pracy, dlatego zachęcam wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu. To bardzo ważne na każdym etapie rozwoju młodego człowieka. Sport to nie tylko współzawodnictwo i dobra zabawa, ale fantastyczny sposób na dobre wyniki w nauce. Wierzę, że do rozwoju waszych sportowych talentów i pasji mogą się również przyczynić inicjatywy Ministerstwa Sportu i Turystyki, takie jak Program Szkolny Klub sportowy - SKS czy Program KLUB. Serdecznie zapraszam wszystkich do włączenia się w te przedsięwzięcia."

Uroczystość – oprócz części oficjalnej - była okazją dla zaprezentowania dorobku szkoły oraz programu artystycznego przygotowanego przez skrzypniańskich pedagogów i zaprezentowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej.

opr.s/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
filcok20:44, 8 września 2018
Tu też brakuje Hani i dwóch Jaśków z największej w Polsce rodziny.
kogitator18:35, 8 września 2018
@ Paloma:
Gdy kiedyś w Polsce dojdziemy do sytuacji że każdy kto jest w wieku produkcyjnym i chce ten będzie miał pracę, to wtedy dopiero można będzie się wziąć za te kliki. Czy jako właściciel firmy chciałabyś zatrudnić u siebie kogoś z rodziny? Nie, lepiej wziąć kogoś obcego, bo na swoim członku rodziny to tak jakoś głupio jest jechać i wykorzystywać go - co? Nie mam racji?
Paloma14:52, 8 września 2018
Do Adek.
Jesli dzieci sie uczą to maja szansę zdobyć uczciwy zawód i pracować. Dobrzy pracownicy są poszukiwani w Polsce i poza granicami. Jeśli się nie uczą to niestety to także nic nie potrafią zrobić. Nawet sprzątać nie umieją. Pracy jest dosyć, a trzeba coś umieć robić. Ludzie mają prawo pracować. Jeśli pracują w tym samym zakładzie to niekoniecznie jest klika. W kombinacie były kliki? W prywatnych zakładach pracują całe rodziny, czy to też kliki? O klikach mówią ci, "którzy chcieliby, ale nie mogą".
tfu...22:19, 7 września 2018
I tak fast kaczki wygrywają z salami sportowymi.Jak, młodzież teraz wygląda.Sam tłuszcz.,smalec.Ameryka?.
fun13:34, 7 września 2018
@jo-asia 1. Odradzam krytykowanie innych za nieumiejętność czytania ze zrozumieniem, nazbyt brawurowy to akt w tym przypadku.
2. "Bo kochani, kto na co dzień żyje w cyrku, temu cyrkiem zdaje się normalne życie". (W. Młynarski)
Ps. Nie używam innych nicków.
Mieszkanka08:34, 7 września 2018
Gratulacje super boisko i hala
Lusi08:14, 7 września 2018
Widzę że niektórzy mają rozdwojenie jaźni można wam tylko współczuć. Piękna sala czekamy na kolejne panie Szkaradzinski ma pan nasze głosy!!
Do Kaz00:17, 7 września 2018
Piszesz : "Za jej kadencji rada rodziców zrobiła w szkole dodatkowe łazienki i i, piękną nowoczesną świetlicę,wyremontowała sklepik szkolny." Jak to jest kadencja żony Pana Wójta (cytując kaz : "zona super kobitka") to pasowało by jej płacić regularną bardzo dobrą pensję, no bo jest taka wspaniała. Ciekawe kiedy kończy się jej kadencja ? Pewno niedługo ! ! A może ona wystartuje w najbliższych wyborach ? A może by tak na stałe została Wójtem?! A tak na serio to tak jakbym słuchał tekstów z filmu Defilada o przywódcy Korei Północnej. Ludzie przestańcie pleść bzdury !
z boku23:44, 6 września 2018
jo_asia bardzo mi przykro że mnie porównujesz z tymi pozostałymi, których wymieniłaś(łeś). Nie mam wpływu na moderatora to by Ci podpowiedział czy z takiego samego IP poszłi itd. Mam swoje zdanie o obecnym włodzrzu Szaflar i będę o nim mówił. Jeżeli Ci nie pasuje odnoś się do mnie a nie łącz mnie z komentarzami, których nawet nie jestem w stanie poprzec.
jo_asia21:09, 6 września 2018
najpierw @z boku krytykuje szkaradzińskigo, później @fun prześmiewczo go wychwala, a na koniec @ala pyta gdzie są te komentarze. brawo:) jedna i ta sama osoba komentuje pod różnymi nazwami a później się sama dekonspiruje:) a później jeszcze @haaaa myśli, że @ala i @fun to zwolennicy obecnego wójta. no gratulacje za błyskotliwość i lotność umysłu na najwyższym poziomie. pogratulować tylko wójtowi takich przeciwników
haaaa19:56, 6 września 2018
Piękne samozaoranie "alu".

Komentarze o które tak prosisz są na stronie ale twoje wystąpienie to porażka. Tacy zwolennicy wójta to prezent dla konkurentów.
Kaz19:47, 6 września 2018
WÓJT NAM się udał a i zona super kobitka. Za jej kadencji rada rodziców zrobiła w szkole dodatkowe łazienki i i, piękną nowoczesną świetlicę,wyremontowała sklepik szkolny.. A i tak wszystko źle.Bo najlepiej obrzucać ludzi błotem..
Marta18:57, 6 września 2018
Super sala, a tu znów krytyka wójta, szok. Zmiany wszędzie tylko na plus, ale to moja opinia z Szaflar. Trole nie wypowiadajcie się za mnie.Proszę, bo ja jestem zadowolona ze zmian, a Wojta uważam za sympatycznego człowieka, a przede wszystkim kompetentnego, co jest najważniejsze na takim stanowisku. Oczekiwałabym jeszcze więcej podobnych zmian na plus np. w szkole moich dzieci, choć początek widać już przy wejściu.
Do fun18:07, 6 września 2018
Do fun : Świetny żart ! ! ! Dokładnie jak z filmu Miś Stanisława Barei , gdy nagrywał się Jarząbek Wacław trener II klasy, aby podlizać się Prezesowi : "Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza ,.. . . . . . . . . a jeszcze inni, jak wilki wtykają mu szpilki, to nie ludzie, to wilki."
Ola18:03, 6 września 2018
I znowu źle. my się cieszymy,ze dzieci maja nową halę, a tu fala krytyki. Byle poużywać na wójcie, byle się znów do władzy dostać i rodzinkę ustawiać i klakierów. Wreszcie normalność w gminie, można coś szybko załatwcie, panie uśmiechnięte, wójt dostępny dla zwykłego śmiertelnika. To kulturalny człowiek i. Nie rozumiem tego.
Do Fun17:48, 6 września 2018
Popieram w pełni. cała moja rodzina odda głos na tego wójta. Nie chcemy tego, co już było i oby nie wróciło więcej.Niestety tych klik nie da się rozbić, bo ojców zastąpiły juz dzieci, które są sfrustrowane. Dlatego tak walczą, bo bieda żyć i starać się o pracę, jak inni bez układów. Wreszcie nowe twarze ,bez znanych powszechnie nazwisk się pojawiają.
ala17:26, 6 września 2018
A kiedy będą pozostałe komentarze? Te między godziną 10.21 (z boku) a 14.42 (fun)?

Nie nadają się?

Brawo. Dzięki tej "interwencji" @ali - teraz już wszyscy wiedzą, że autorem wielu komentarzy jest jedna osoba. Moderator.
fun14:42, 6 września 2018
Wójt Szkaradziński szanuje ludzi, zwłaszcza podległych mu pracowników.
Wójt Szkaradziński wszystkich traktuje jednakowo.
Wójt Szkaradziński kieruje się wyłącznie interesem społecznym, nigdy własnym ani żadnej grupy ludzi z nim związanej.
Wójt Szkaradziński dba o to, by wszystkie inwestycje przeprowadzały firmy gwarantujące najwyższy poziom wykonania.
Wójt Szkaradziński otacza się ludźmi wykształconymi, kompetentnymi i niezwykle kulturalnymi, bo sam taki jest.
z boku10:21, 6 września 2018
Ktoś tam pisał, że teraz kampania wyborcza i przeciwnicy obecnego PANA w Szaflarach już sieją propagadę. Zapytam; co przez ostatnie 4 lata oddał Szkaradziński-place zabaw wiejące pustkami, ścieżkę rowerową wyśmiewaną i omijaną przez rowerzystów? Teraz przed wyborami biedak oddał jedną sale i zaczął grzebać w ziemi, że niby taki gospodarny. Ten człowiek ma jedyną zaletę to potrafi się chwalić ponad niebiosa każdym swoim nawet małym osiągnięciem. Na otwarci sali (mimo wszystko łądnej) brakowało tylko Franciszka i Prezydenta Dudy!!
abc08:33, 6 września 2018
Ten Wójt Szaflar nie jest tak dobrym człowiekiem jako go opisujecie! Popytajcie byłych pracowników Gminy a się dowiecie jaki z niego /.../ Kapletnie nie panuje nad Gminą i pracownikami i dlatego są skutki czestych zmian proacowników.
Gargas08:32, 6 września 2018
Marusynianka chyba ci procenty o tej porze w głowce zaszumiały, że takie brednie wypisujesz. Do" Ja": to źle myślisz, normalni ludzie nie wyżywają się na wójcie pod każdym artykułem, nie ważne na jaki temat, ważne, że jest okazja żeby oczernić człowieka etc. etc. nie trzeba być omnibusem, żeby wysnuc wnioski, że nie są to głosy całego społeczeństwa tylko określonej grupy której na ręke jest stawianie wójta w złym świetle bo tylko w ten sposób liczą na przejęcie władzy. Powód jest prosty, nie mają programu i nic sensownego do zaproponowania, natomiast swoje za uszami i to bardzo, oj bardzo i myślą, że prześlizgną się robiąc zły PR wójtowi.
Marusynianka00:15, 6 września 2018
Ale ty Wót dobry ! O jej ! Za jego kadyncje pobudowano jedną sale gimnastycnom ! o Jej ! A przecie mógł lezeć całe śtyry roki. A casem nie lezoł. Jaki to dobrodziyj ! Teroz do "adek" : a cymu to kliki rodzinnej z Marusynej nie zlikwidowoł . Doł radę ino Nestorce Rodu , bo była jus w rokach emerytalnych. Łostoł jesce chłopiec i synowo ! A telo łobiecywoł, ze ik zwolni.
wyborca22:49, 5 września 2018
A gdzie minister sportu bo miał być czyżby się dowiedział że będą osoby które są przeciwko PiSowi.
Ja22:11, 5 września 2018
Do wszystkich piszących.Zwróćcie uwagę ze tylko pod infirmacjami dotyczacymi gminy Szaflary reorezentowanej przez osobę wójta Szkaradzińskiego jest tyle wpisów.Tak myślę że gdyby był w porządku to pod jego dokonaniami bylyby pochwały jego pracy a skoro budzi tyle emocji to nie jest to dobry człowiek.Nie można być na takim stanowisku i tak traktować ludzi. Drogi, chodniki to nie wszystko liczy się czlowiek.My Szaflarzanie mówimy nie
Alusia21:19, 5 września 2018
Do prawy charakter byłeś kiedyś na hali w Szaflarach bo to raczej nie jest powód do dumy pieniądze wyrzucone w błoto.
Nieradny20:38, 5 września 2018
Gratulacje sala super oby takie były przy każdej szkole.
Same skandale tych samych zainteresowanych19:11, 5 września 2018
Nie ma pomysłu na kampanię wyborczą, to trzeba robić na szkołach.
Jakoś kilka lat temu w wyborach nie był doceniony wójt Ślimak za to co robił w szkołach.Wszystkim wtedy było źle, bo wymagał. Dziś sobie przypomnieli że im było dobrze i go wspominają.
Skandal!
Program wyborczy skandal18:47, 5 września 2018
Widzę że od kilku dni pod każdym wydarzeniem na temat gminy Szaflary wypisują komentarze skandaliści, ich hasła do wyborów są takie same pod każdą informacją: szkoły i zwolnienia.To jest program wyborczy grupy komentującej. Nie wiadomo co chcą w gminie zrobić ale wiedzą co źle robi wójt. Bodej ta bodej z takimi kandydatami. Sala gimnastyczna w Skrzypnem ładna.
Piękna sala18:20, 5 września 2018
Brawo i gratulacje Wójcie i Pani Dyrektor!
Wielki skadal18:10, 5 września 2018
Wybory się zbliżają to poniektórzy będą szukać skandalu wszędzie. Niczego nie odpuszczą żeby tylko wykorzystać to do swoich gierek politycznych.
Nie widzą nowych boisk sportowych, wyremontowanych remiz i szkół sal gimnastycznych ino czekają żeby znależć skandal. Ani jednego dobrego słowa na temat nowej sali gimnastycznej Skandal! w oczy kole! Popieram Szkaradzińskiego i ma mój głos i mojej rodziny
adek17:24, 5 września 2018
Kliki rodzinne likwiduje, a to boli. Dzieci szkoły kończą i gdzie tu je do pracy teraz wsadzić.
Prawy charakter17:23, 5 września 2018
Podzielam opinię "Prawe charaktery???????" . Wójt jest pełen nienawiści do innych ludzi. Temu panu już dziękujemy! A co do sali gimnastycznej no to taka jest samorządowa robota. Przecież za poprzedniego Wójta też powstawały sale gimnastyczne (np. Szaflary, Zaskale, Maruszyna, Bór) i inne obiekty. Przecież w innych gminach po całej Polsce też są budowane sale gimnastyczne. Czy to jakieś wybitne , heroiczne dzieło Wójta ?
lutek17:21, 5 września 2018
ALE BOLI przeciwników,że gość tyle zrobił dla szkół. Przed wyborami oskarżaliście go,ze będzie szkoły likwidował.. WIDAĆ ILE ZROBIŁ. Ile kasy potrafi zdobyć. Życzę kolejnej kadencji. A przeciwnikom pozytywnej kampanii, zaprezentowania sukcesów w pracy,dokonań własnych, nie krytyki.
DO PRAWE charaktery17:06, 5 września 2018
Ty jesteś zdolna zdolny szklalując kogoś anonimowo prawa chrześcijanko.
do mieszkanka16:57, 5 września 2018
Myszy nie buszowały, bo było tak zimno w naszej ,ze się wyprowadziły. W kurtkach siedzieliśmy, bo taka lodówka była. W bibliotece pani miała piecyk więc można było się ogrzać choc na przerwie o hali gimnastycznej nie wspomnę.
Mieszkanka15:33, 5 września 2018
do skandal brak słów obejrzyj sobie ostatnia sesje to dowiesz się z czego wynika brak drzwi. Za twojego świetnego wójta myszy po szkołach buszowaly A teraz proszę w każdej szkole jakieś zmiany oby Szkaradzinski dalej był Wójtem
ala15:10, 5 września 2018
Brawo. Taki wójt nam potrzebny na kolejną kadencje. Ma pan mój głos.
Skandal...15:05, 5 września 2018
A w Bańskiej Wyżnej napięcie bo w klasach nie ma drzwi wewnętrznych i dzieci się już uczą. Kto na to zezwolił, kto do tego dopuścił i kto za to odpowiada. Skandal, skandal, skandal. A z zewnatrz termoizolacja zatrzymała się już ponad rok temu i budynek szkoły szpeci jak barak. Może tam należało zrobić gminne otwarcie roku szkolnego. Bańszczanie, nie siedźcie cicho tylko interweniujcie. Co to ma znaczyć. Przy Ślimaku na rozpoczęcie roku szkolnego nawet klamki u drzwi na baczność stały.
Prawe charaktery???????15:01, 5 września 2018
Kto mu to pisał. Chyba nie on sam bo wtedy musiałby sam dać przykład młodzieży w temacie prawości, a do tego nie jest zdolny.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas