Środa, 26 czerwiec 2019, Imieniny: Jana, Pawła, Miromira
Rabka Zdrój i okolice
Clear
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 94
Clear
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
11.09.2018, 15:19 | czytano: 7860

Oddział ratunkowy odremontowany i uroczyście otwarty (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak

Na oddziale ratunkowym w Szpitalu Powiatowym im. dr. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem zakończył się remont.

Oddział w szpitalu funkcjonował już od 2000 roku. Teraz został wyremontowany i doposażony. Jest też powiększony. Została zakupiona aparatura medyczna na najwyższym poziomie światowym. SOR zyskał między innymi tomograf komputerowy, aparat do znieczulania, respiratory czy nowy aparat RTG. Zakupiono też nowoczesne łózka. Wprowadzono też nowy system rejestracji i podziału pacjentów. Na okres ferii zimowych ma zostać zwiększona liczba lekarzy przyjmujących pacjentów na oddziale ratunkowym.

Koszt całego remontu i wyposażenia oddziału to ok. 6,8 mln zł, a część tej pieniądze z Unii Europejskiej. Około miliona złotych wyniósł koszt zainstalowania oświetlenia lądowiska dla śmigłowca ratowniczego.

W oficjalnym otwarciu i poświęceniu oddziału wzięli udział m.in. starosta tatrzański Piotr Bąk, dyrektor szpitala Regina Tokarz, pracownicy lecznicy i zaproszeni goście.

pk/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
ale ... robota00:47, 28 lutego 2019
Na co i po co te kwiaty ???
Jak za czasow komuny , kto funduje takie kwiaty ???
Ktokolwiek zrobil/przyczynil sie do tego remontu nie robi tego za darmo
jest to platna praca , uwazam ze jest to nic innego jak
- przechwalanie sie jacy wielcy jestesmy bo remont zrobiony -.
Ludzie ocknijcie sie .
Felek22:04, 14 września 2018
I dobrze.Szkoda tylko że przy okazji nie wymienili najważniejszego-kierującego tym oddziałem.
P.Tokarz to mądry dyrektor,ale ładne pomieszczenia to nie wszystko.SZkoda
kogitator21:14, 12 września 2018
@ ż.Kowalewska:
Stosuje Pani populizm pisząc o tym że Polska więcej dostaje z UE aniżeli bierze w formie dotacji unijnych. Po pierwsze, decyzje o przydzieleniu środków unijnych zapadają ponad ogółem społeczeństwa polskiego, to jest fakt którego ani Pani ani nikt inny nie przeskoczy (powinny odbywać się każdorazowo referenda z pytaniem czy środki UE powinny być przeznaczane na np. "zabytkową drukarnię", renowację pałacu dla potomka hrabiów czy na salę gimnastyczną lub budowę mostu - UE niestety nie pyta na co Polacy chcieliby przeznaczać środki unijne).
Po drugie, jest rzeczą niemożliwą aby dokładnie wyliczyć ile Polskę kosztują ograniczenia narzucane polskiej gospodarce w zamian za to że dostajemy coś tam więcej pieniędzy niż wpłacamy do wspólnego budżetu UE (takie właśnie było założenie żeby poprzez tę niewymierność tak połączyć i scalić Polskę we wspólny organizm UE żeby tych rzeczy nie dało się rozłączyć, tylko wtedy gdy ten mechanizm projektowano nikt nie przewidywał że Unia Europejska zastosuje wobec Polski hegemonistyczne praktyki). Istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo że gdyby Polska nie dała sobie narzucić limitów produkcji stali, limitów wydobycia węgla, limitów produkcji żywności, za to narzuciła reszcie Unii wysokie cła na importowane samochody a równocześnie zaczęła sama produkować swój własny "ludowy samochód" tak jak to zrobili Niemcy (Volkswagen) i Szwedzi (Volvo) na bazie polskiej myśli technicznej i w oparciu o wygasłe już patenty rozwiązań motoryzacyjnych które stały się tym samym własnością i dorobkiem całej ludzkości tak jak np. produkcja zapałek (przed wojną obowiązywał patent na produkcję zapałek), itd., to wtedy z miejsca i od zaraz kto inny w UE o niebo lepiej by na tym wszystkim wyszedł, mówiąc oględnie. Czy teraz rozumie Pani już swój populizm z tym rzekomym dobrodziejstwem unijnym i że oni nam wcale nic za darmo nie dają, gdyż to raczej my globalnie wychodzimy jako kraj dużo gorzej na tym wszystkim?
Byw18:35, 12 września 2018
Ali już 126 godzinę w pracy. Poza remontem jakość leczenia bez zmian. Marna
ON.A17:23, 12 września 2018
Cosik ich mało zaprosiła ...
do Maria10:03, 12 września 2018
którzy dyrektorzy piszą projekty w Polsce? Co najwyżej zlecają napisanie . Ej kobieto,wazelinę tez trzeba wiedzieć jak smarować.
górol za skalnego08:38, 12 września 2018
Zakopane the best .Szydercy się nie wypowiadać .Złości mnie jedynie ten pokropek .
Ciekawe , że w Polandii wszystko musi być święcone
wiem jak jest06:16, 12 września 2018
Taka niby Unia zła ale dotacje to się bierze, swobodnie się podróżuje, pracuje w UE itd.. Jak to się ma do głupiego wyśmiewania się z kształtu banana, który serwują nam jej przeciwnicy? Już wolę być pod "butem unijnym" (jak nas straszą) niż pod butem sąsiadów ze Wschodu, a tak tak "dziwnie" ostatnimi czasy dryfujemy...
ż.Kowalewska00:08, 12 września 2018
Pani Dyrektor nie trzeba zwracać uwagi na tych którzy zamiast się cieszyć opluwają wszystko i wszystkich,pieniądze same z Unii nie przyjdą trzeba dobrze napracować się aby osiągnąć cel a tak na marginesie to Polska wpłaca dużo , dużo mniej pieniędzy do Unii niż dostaje to tylko laik może pisać takie głupoty. Gratuluję pięknego oddziału SOR-u jestem pod wrażeniem troskliwych i znakomitych lekarzy i personelu medycznego a wiem co piszę bo im zawdzięczam życie mojego męża i jestem wdzięczna dr Orzechowskiej, dr Szurmiakowi, dr Pantzowi, ordynator oddziału wewnętrznego, urologicznego i innym którzy uratowali jeszcze jedno życie
Hanka23:04, 11 września 2018
Regina do wymiany chwali się tym za co zapłaciła Unia a ona sama stanowi straszne zagrożenie dla wszystkich pacjętów , oszczędza na całym personelu medycznym a ten który pracuje jest przemęczony ,zrobiła prywatę ze szpitala publicznego i jest nie do ruszenia jak Waltz w Warszawie pewna siebie a cierpią na tym pacjenci .
kogitator21:46, 11 września 2018
@ Maria:
Myli Pani przyczynę ze skutkiem! Pieniądze z Unii nie przyszły dlatego że ktoś ładny projekt napisał, tylko dlatego że uprzednio rząd polski w zębach do Brukseli przyniósł stosowną transzę składki jaką nasze państwo ma co kwartał wpłacać do budżetu UE, a są to miliardy.

@ k:
Popieram 10/10!
oszczędny21:46, 11 września 2018
Ciekawe ile kosztował pokropek?
Pracownik20:49, 11 września 2018
Uuu a oddziałowej *** to czemu nie było? Czyżby już zwolniona? :D
szyderca20:39, 11 września 2018
I cóż z tego,skoro pacjenta traktuje sie jak zło konieczne.
12320:17, 11 września 2018
k, a pieniądze z unii to krasnoludki przynoszą, czy może jednorożce "znoszą"? To są NASZE pieniądze! Co to w ogóle ma być? Mają robi się wstydzić że odremontowali, bo kasa z "unii"? Jedź sobie do tej unii na SOR to zaczniesz doceniać PL...
Maria18:53, 11 września 2018
Do K
Pieniądze z Unii same nie przychodzą,nie spadają z nieba.Aby je dostać należy napisać projekt a to nie jest takie proste.Wielu dyrektorów szpitali w Polsce pisało i niestety ich projekty nie przeszły.
Jeżeli K jesteś taki mądry to napisz sam projekt i wtedy porozmawiamy.
Pani Regina to bardzo mądra kobieta i księgowa, znam ją jeszcze z czasów kiedy pracowała i mieszkała w Nowego Targu.Dzięki niej ten szpital powstał na nogi.Brawo Pani Regino.Życzę wszystkiego dobrego i mniej takich ludzi jak K.
Pozdrawiam.
strachu16:13, 11 września 2018
Ależ oni się pięknie modlą !
Don Jon15:56, 11 września 2018
Najlepszy jest mistrz drugiego planu z telefonem w ręku na kolanach za Panią w białym kitlu
k15:52, 11 września 2018
skoro pieniądze z Unii to Bąk i Regina zupełnie nie potrzebnie robią takie huczne otwarcie. Były środki jest oddział. Jaka w tym ich zasługa?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij