Środa, 26 czerwiec 2019, Imieniny: Jana, Pawła, Miromira
Zakopane i okolice
Clear
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 94
Clear
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
14.09.2018, 09:55 | czytano: 2982

Ukrainiec musi opuścić nasz kraj

Fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej

Pechowo zakończyło się spotkanie z policją dla 32-letniego Ukraińca. Kierowca samochodu, którym jechał, wpadł do rowu w Zębie. Na miejsce przyjechał radiowóz. Po sprawdzeniu wszystkich pasażerów okazało się, że jeden z nich przebywa na terenie Polski nielegalnie.

W sumie samochodem jechało trzech Ukraińców. Żadnemu nic poważnego się nie stało. Kierowcy policja zabrała prawo jazdy, a za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu stanie przed sądem. Miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na miejsce policjanci wezwali straż graniczną. - Po dokonanej kontroli okazało się iż, jeden z pasażerów pojazdu - który został rozbity w miejscowości Ząb - przebywał na terytorium RP nielegalnie. Cudzoziemiec „przeterminował” pobyt o 98 dni - informuje Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem wydał w stosunku do 32-latka decyzję o zobowiązaniu do powrotu z zakazem ponownego wjazdu do strefy Schengen na okres 6 miesięcy.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
kogitator14:06, 15 września 2018
@ Trucker:
Ja także zastanawiam się gdzie są i co robią teraz związki zawodowe w Polsce. Przecież Ukraińcy, z punktu widzenia pracodawców, to dokładnie tacy sami pracownicy jak my wszyscy i jeżeli związki zawodowe teraz nie staną w obronie ewidentnie łamanych praw pracowniczych wobec tych Ukraińców to za moment my wszyscy dostaniemy od pracodawców te same dziewiętnastowieczne warunki pracy. Związki zawodowe mają bronić i walczyć o zagwarantowane konstytucyjnie warunki pracy w Polsce w ogóle, bez różnicy na narodowość czy obywatelstwo. Ośmiogodzinny dzień pracy to jest międzynarodowy standard.
Trucker07:52, 15 września 2018
Sprawdzic firmy transportowe. Tam same ukry jezdza za fracht lub od km. Gdzie Itd?Gdzie Pip, i inne ,Ziobro do roboty.Nie ma ani jednej firmy na Podhalu co jezdzi zgodnie z prawem ,czyli podstawa plus dieta. Zna ktos? Prosze o info.
kogitator16:20, 14 września 2018
Takie "przeterminowanie" pobytu oznacza, że nasze państwo strzela sobie kolejnego samobója, bo wahadłowcy, czyli parę miesięcy w Polsce a potem parę miesięcy na Ukrainie, całkowicie zaburzają rynek pracy, rynek mieszkań, usług, system podaży i popytu, itd. zarówno w Polsce jak i na Ukrainie. Nikt z tego nie korzysta, za wyjątkiem akurat tych polskich przedsiębiorców którzy za wszelką cenę chcą płacić pracownikom jak najniżej i przez to zatrudniają obcokrajowców.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij